آشنایی با سایت ebay

سایت خرید، فروش و مزایده آنلاین www.ebay.com در سال 1995 توسط یک ایرانی-آمریکایی به نام پییر امیدیار تاسیس شد. امروزه این وبگاه مجازی یک شرکت اینترنتی چند میلیارد دلاری است که در بیش از 30 کشور شعبه داشته و در زمینه خرید، فروش و مزایده انواع و اقسام کالاها فعالیت می کند. این وب‌سایت به کاربران خود اجازه می دهد که کالای خود را به فروش یا مزایده گذاشته، یا از دیگران خرید کنند. وسعت و پیچیدگی این وب‌سایت بزرگ ممکن است کسانی را که با آن آشنایی ندارند کمی نگران کند، اما جای نگرانی نیست، زیرا گروه لک‌لک برای کمک به شما در انجام بهترین خرید اینترنتی ایجاد شده و در ادامه شما را با نحوه یافتن کالاهای مورد نظر در این سایت شلوغ آشنا می کنیم

 

راهنمای خرید از eBay

برای خرید و دریافت کالا به صورت مستقیم در www.ebay.com، همانند تمام فروشگاه‌های دیگر باید یک حساب کاربری ایجاد کرده و امکان پرداخت آنلاین و آدرس پستی معتبر داشته باشید. متاسفانه به دلیل موانع موجود، امکان انجام این کار برای کاربران ایرانی وجود ندارد، اما لک‌لک اینجاست!!! جای نگرانی نیست، تنها کافی است کالایتان را به ما معرفی کنید:

 

 • به صفحه اصلی سایت بروید
 • پس از ورود، بخش‌های مختلف و متعددی مشاهده خواهید کرد، که در ابتدا کمی گیجتان می‌کند. برای یافتن کالا در eBay چند راه وجود دارد. ساده‌ترین روش وارد کردن عبارات کلیدی مورد نظر برای کالایی است که می‌خواهید پیدا کنید. برای مثال برای یافتن یک کفش عبارات shoes، Nike، 2015، running را وارد می کنیم. با انجام این کار فهرستی از آیتم‌های مرتبط در همان Search Bar یا نوارابزار جستجو نمایش داده می شود که می توانید با کلیک کردن برروی هر یک، جستجویی برای همان کالا را انجام داده و نتایج مرتبط را نمایش می دهد. حتی خیلی وقت ها شما در سایت های جستجو همانند گوگل و یاهو با جستجوی عباراتی در مورد یک کالا و یا استفاده از عباراتی همچون Price, purchase, for sale در کنار نام کالای مورد نظرتان، با لینک های متفاوتی از سایت ایبی (ebay) مواجه خواهید شد که با کلیک بر روی آن وارد صفحه کالا در ایبی (ebay) می شوید. مثلا برای خرید یک کفش نایک ایرمکس عبارت Nike airmax purchase  می تواند شما را به صفحه های خرید از ایبی راهنمایی نماید.
 • روش دیگر، استفاده از Categories یا دسته‌بندی‌هایی است که می توانید آن‌ها را در بالای صفحه مشاهده کنید، یا با کلیک کردن برروی دکمه Shop By Category آن‌ها را در دسترس داشته باشید. این دسته‌بندی‌های کلی شامل Motors، Fashion، Electronics و … می‌باشد. با نگه‌داشتن موس برروی هر‌یک از این دسته‌بندی‌ها، رده‌های اصلی و فرعی (شامل موارد خاص و مزایده‌ها، که بعدا توضیح داده‌ خواهد‌شد) به شما نمایش داده خواهد شد که می توانید با پیش‌رفتن در هر‌یک، دسته مرتبط با کالای خود را پیدا کنید.
 • با انجام جستجو، به هر یک از دو روش مراحل 2 یا 3، فهرستی از کالاهای مرتبط به شما نمایش داده می شود. با کلیک کردن برروی هر آیتم، وارد صفحه اطلاعات مرتبط یا Listing آن خواهید شد. در این صفحه اطلاعات مرتبط با فروشنده، قیمت کالا، شرایط آن (بخصوص برای کالاهای دست‌دوم یا نایاب)، شرایط تحویل و پرداخت را مشاهده می کنید.
 • توصیه می‌کنیم در این قسمت با دقت به مطالعه شرایط کالا، شرایط تحویل و نیز امتیاز اعتماد‌پذیری فروشنده، که با عبارت Feedback مشخص شده و میزان رضایت مشتریان قبلی از خدمات این فروشنده را نشان می دهد، در مورد تصمیم خود به خرید به جمع‌بندی برسید. در این قسمت همچنین وزن کالا و نیز هزینه‌های ارسال پستی نیز مشخص شده است، و می‌توانید از هزینه‌ ارسال کالا تا کشورهای مختلف (البته به غیر از ایران) اطلاع پیدا کنید.
 • حال می توانید کار را به لک‌لک بسپارید! کافی است به وب‌سایت گروه لک‌لک مراجعه کرده و با انتخاب ماشین حساب، وارد کردن سایت eBay به عنوان فروشگاه مورد نظر و قیمت و وزن تقریبی آن را وارد کنید تا از قیمت تقریبی تحویل سفارش خود درب منزل در ایران اطلاع پیدا کنید.
 • در صورتی که همه این موارد برای شما مطلوب بود، می توانید با مراجعه به قسمت ثبت سفارش، وارد کردن اطلاعات شخصی و نیز کپی‌کردن لینک صفحه کالا در قسمت لینک خرید، اطلاعات را برای ما ارسال کنید تا ظرف 24 ساعت پیش‌فاکتور به ایمیل شما ارسال شود.
 • دیگر نگران هیچ‌چیز نباشید، گروه لک‌لک تمام امور مرتبط با خرید، پرداخت و تحویل کالا از گمرک را انجام داده و در اسرع وقت سفارش شما را درب منزل به شما تحویل می دهد!

 

 • نکته‌ها
 • در انتخاب کالای خود از سایت ایبی به موارد زیر توجه نمایید:
 • در قسمت description به شرایط کالا حتما توجه نمایید. این شرایط در مورد نو و یا دست دوم بودن، سلامت و یا عیب خود و یا بسته بندی کالا، جنس، محل ساخت، رنگ، برق قابل استفاده، سال تولید و هر اطلاعاتی که برای توضیح کالا کافی می باشد را دارا می باشد.
 • تعهد فروشندگان در سایت ایبی به اصالت کالا و اوریژینال(original) بودن کالا می باشد. در صورتی که ایبی به هر دلیل متوجه بشود فروشنده ای کالای غیر اصل می فروشد اکانت آن فروشنده را می بندد. به همین خاطر در هنگام خرید کالا به قسمت seller Information در بالای صفحه توجه نمایید و از درصد بالای رای خریداران قبلی اطمینان حاصل نمایید. درصد های بالای95 درصد درصد های مناسبی می باشد و عموما درصدهای پایین 90% برای خرید توصیه نمی شود.
 • هشدارها

در صورتیکه لباس و یا پوشاک انتخاب می نمایید حتما به این نکته که سایز ها بر اساس چه استانداردی داده شده است توجه نمایید. شما ی توانید از جدول تبدیل سایز های سایز لک لک نیز برای تخمین دقیق سایز خود استفاده نمایید. هر چند در نهایت مسئولیت تعیین سایز مناسب خرید شما بر عهده شما می باشد. توجه نمایید سایزهای کفش امریکایی و انگلیسی بسیار مشابه هم می باشند و امکان اشتباه در سایزهای آن بسیار محتمل می باشد . پس دقیقا به سایز آن توجه نمایید.