شرایط و قوانین

به وب‌سایت «لک‌لک» خوش آمدید. 

کاربر گرامی لطفاً شرایط و قوانین استفاده از خدمات لک لک را جهت استفاده بهینه از خدمات لک لک به دقت مطالعه فرمایید.

توافق‌نامه

خدماتی که در وب سایت laklakgroup.com در دسترس شما است توسط گروه تجاری لک‌لک ارائه می‌شود. شرایط و قوانین ذکر شده در این بخش شامل همهٔ زیر مجموعه‌های وب‌سایت است. شما با استفاده از این وب‌سایت ،در گام اول، کلیهٔ قوانین ذیل را خواهید پذیرفت. در نظر داشته باشید که کلیهٔ اصول و قوانین «گروه تجاری لک‌لک» منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است. با استفاده از وب‌سایت، کاربران نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط می‌شوند. قوانین مندرج در این صفحه در طول زمان قابل تغییر است، این تغییر در همین صفحه درج و به‌روزرسانی می‌شود. مسئولیت مطالعه و آگاهی از این تغییرات به عهدهٔ کاربران است. در صورت عدم توافق با این شرایط شما قادر به استفاده از خدمات سایت نخواهید بود.

ماده 1- طرفین توافق‌نامه

این توافق‌نامه فی مابین گروه تجاری لک‌لک به نشانی ایران، تهران‌، خیابان وصال شیرازی‌، خیابان ایتالیا‌، پلاک 70‌، واحد 3 به عنوان طرف اول و کاربران اینترنتی اعم از خریداران و فروشندگان به عنوان طرف دوم قرارداد منعقد می‏‌گردد. گروه تجاری لک‌لک از این پس در این توافق نامه لک‌لک/سایت و یا گروه لک‌لک نامیده می‌شود.

ماده 2- موضوع توافق‌نامه

‏‎موضوع قرارداد عبارت است از ایجاد و ارائه شبکه‌‏ای مطمئن که کاربران اینترنتی، با استفاده از تسهیلات و خدمات سایت، اقدام به خرید یا پیش خرید کالا و یا خدمات از سایت های خرید خارجی موردتایید نمایند. کاربران می‏‌توانند کالای مورد نظر خود را، از هر جای جهان شناسایی کرده و با ارائه لینک اینترنتی آن به سایت، برابر شرایط این توافق‌نامه و پیش فاکتور ارسالی طی مدت زمان مشخصی، سفارش مورد نظر خورد را با استفاده از خدمات سایت www.laklakgroup.com تأمین نمایند.

این توافق نامه از نوع کارگزاری خرید، خدمات تحویل بسته و ترخیص گمرک می باشد. بدین صورت که گروه تجاری لک لک از سوی کاربر، تنها وکالت پرداخت مبلغ ارزی به فروشنده مورد نظر با کاربر، طبق ویژگی ها و شرایط پذیرفته شده طرفین قرارداد، سپس کارگزار مشتری در ارسال کالای تحویل داده شده از طرف فروشنده خارجی، بوسیله شرکت های پستی معتبر بین المللی مانند DHL،TNT، Fedex، UPS، USPS، Rpyal و سایر امور اداری و گمرکی خواهد بود. تأیید یا رد فنی و امنیتی، ارزیابی و مشاوره در خصوص کالا‌ها، وبسایت‌ها و فروشنده‌ها جزو خدمات ما نیست و لک‌لک هرگونه مسئولیتی در این خصوص را از خود سلب می‌کند. قابل تاکید است که وظیفه لک لک در تمامی موارد بالا کارگزاری بوده و مسئولیت صحت و سلامت و یا مطابقت کالای سفارشی با کالای دریافتی، برعهده لک لک نخواهد بود. همچنین کارگزاری در امر حمل به معنای دریافت کالا از فروشنده خارجی و ارسال آن بوسیله شرکت های معتبر پستی  است؛ در صورت قصور هریک از این شرکت ها در امر ارسال کالا که موجب خسارات مالی و زمانی به کاربر گردد، مسئولیتی برعهده لک لک نخواهد بود. با این وجود گروه لک لک در تمامی مراحل خرید و حمل کالا، از سوی کاربر وکیل خواهد بود و پیگیری تمام امور را برعهده دارد.

ماده 3- مدت اعتبار توافق‌نامه

این توافق‌نامه از هنگامی که کاربر با آن موافقت می‌کند تا زمانی‌که به دلایلی قراردادی یا قانونی فسخ شود معتبر خواهد بود. پرداخت هر سفارش به معنی اطلاع و موافقت با مقررات و همچنین شرایط و قوانین کلی مذکور در وبسایت لک‌لک است.

ماده 4- شروط توافق‌نامه

4-1 شرایط عضویت کاربر

در مورد اشخاص حقیقی تنها اشخاص 18 سال و بالاتر می‌توانند به عضویت لک‌لک درآمده و از خدمات آن در مقام خریدار استفاده کنند. افراد زیر 18 سال باید تحت نظر والدین یا قیم قانونی خود از وب‌سایت استفاده کنند. اشخاص حقوقی که در دفاتر ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسیده باشند نیز می‌توانند عضو این سایت شده و از خدمات سایت استفاده کنند.

 2 تعیین نام کاربری و رمز عبور

برخی از خدمات ارائه شده در وب‌سایت نیازمند ثبت‌نام کاربری است. با ثبت‌نام کاربری شما موافقت می‌کنید که اطلاعات دقیق و معتبری از خود ارائه دهید و درصورت هرگونه تغییر، این اطلاعات را به‌روزرسانی کنید. هر کاربری در این وب‌سایت به تنهایی مسئول حفظ نام کاربری و رمز عبور خود است و شخصاً مسئول هرگونه فعالیت تحت نام کاربری خود را بر عهده دارد.

عضویت در «لک‌لک» رایگان است‌. جهت استفاده از خدمات سایت، کاربر می‌بایست هنگام ثبت نام، نام کاربری و رمز عبور برای خود تعیین کند. با انتخاب نام کاربری و رمز عبور و تأیید آن توسط سایت، کاربر به عضویت سایت درآمده و مسئولیت کلیه امور انجام شده توسط وی در سایت به عهده کاربر خواهد بود. در غیر این صورت، استفاده از خدمات لک‌لک مجاز نبوده و هرگونه دسترسی یا استفاده، به معنای تجاوز به حقوق لک‌لک است و پیگرد قانونی دارد. سایت لک‌لک مجاز است به صورت مستقیم یا غیرمستقیم اطلاعاتی را که برای تأیید هویت كاربر ضروری است کسب کند. پرسش از كاربر برای دریافت اطلاعات تکمیلی‌، درخواست تأیید پست الکترونیکی‌، استعلام و تحقیق در مورد صحت اطلاعات مرتبط با کارت‌ها یا حساب‌های معرفی‌شده‌ برخی از مصادیق این امر تلقی می‌شوند.

 3 اطلاعات مورد نیاز جهت عضویت

هنگامی‌که کاربر برای استفاده از خدمات سایت ثبت نام می‌کند، اطلاعات تماس شامل نام‌، نشانی و شماره تلفن‌، آدرس پست الکترونیکی‌، شماره ملی و آدرس محل سکونت را در اختیار لک‌لک قرار می‌دهد. تا زمانی‌که وی مشتری گروه لک‌لک باقی بماند اطلاعات با توجه به وضعیت حساب کاربری، نوع خدمات و کار سیستم، مدیریت می‌شوند. کاربران لک‌لک می‌بایست هرگونه تغییر تلفن و آدرس خود را به اطلاع سایت برسانند. بدیهی است در صورت مشاهده اشکال در آدرس و تلفن، حساب کاربری مورد نظر معلق خواهد شد.

اگر شماره‌ کارت یا شماره حساب كاربر به هر دلیل تغییر کند، وی در اسرع وقت موظف خواهد بود اطلاعات مربوط را در سایت به‌روزرسانی کند و در غیر این صورت مسئولیتی متوجه سایت نخواهد بود. لک‌لک اطلاعات دریافت شده از اعضای خود را فقط در امور مرتبط معاملاتی استفاده می‌کند و به هیچ‌وجه در اختیار سایرین قرار نخواهد داد. همچنین در صورت نیاز به انجام مقاصد تجاری با کسب اجازه از کاربر نسبت به بهره‌برداری از این اطلاعات اقدام خواهد کرد. در هر موردی که لک‌لک به شناسایی دقیق‌تر کاربر نیاز داشته باشد، حق دارد، تا قبل از ارائه خدمات، مدارک تکمیلی مورد نیاز خویش را از کاربر مطالبه نماید.

صحت اطلاعات ارائه شده در سایت به عهده کاربر است و این اطلاعات مبنای اصلی در ارائه خدمات بوده و چنانچه خللی در خدمات به علت نقص اطلاعات ارائه شده توسط کاربر صورت پذیرد لک‌لک هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص خدمات ارائه شده ندارد و مسئولیت خسارت وارده به لک‌لک به عهدهٔ کاربر است.

 4 امنیت اطلاعات كاربران

لک‌لک اطلاعات شخصی کاربر را بدون موافقت وی در اختیار اشخاص سوم حقیقی و حقوقی قرار نخواهد داد، مگر در مواردی که قانون ارائه آنها به مراجع ذی‌صلاح قانونی را مجاز شمرده باشد. بدیهی است این مورد در رابطه با اطلاعاتی که در اختیار عموم قرار دارد صدق نمی‌کند. حفاظت از اطلاعات شخصی کاربران برای گروه لک‌لک از جمله اصول اساسی و مهم حرفه‌ای به شمار می‌رود. اطلاعات شخصی در سرور امن و محافظت شده «گروه تجاری لک‌لک» ذخیره خواهد شد.

 5 لغو عضویت

كاربر در هر زمان می‌تواند با مراجعه به صفحه «تماس با ما» درخواست لغو عضویت در لک‌لک را بدهد. لک لک حساب کاربر مورد نظر را غیرفعال می‌کند، اما از پایگاه داده‌های خود خارج نمی‌کند. این کار به منظور نگهداری جزئیات کاربران و تراکنش‌های آنها انجام می‌شود. با لغو عضویت، سایت کلیه‌ وجوه نزد خود را تا تعیین تکلیف نهایی حفظ خواهد کرد و كاربر حتی پس از لغو عضویت نسبت به تعهداتی که پیش از آن در ازای تراکنش‌های ثبت‌شده متقبل شده‌ مسئول خواهد بود. در صورتی که کاربر عملی خارج از قوانین و مقررات تعیین شده انجام دهد، سایت مجاز خواهد بود بدون اخطار پیشین عضویت کاربر را به حالت تعلیق در آورده و یا آن را ابطال کند و طبق قوانین و مقررات با وی برخورد خواهد شد. کاربر با قبول این توافق‌نامه موافقت خود را مبنی بر ایفای تعهدات مندرج در قوانین و مقررات را اعلام می‌دارد.

با قبول این توافق‌نامه لک‌لک مجاز است تا در صورت وقوع هر گونه تقلب، سفارش غیر‌مجاز یا کشف احتمال تقلب و کلاهبرداری عضویت کاربر را معلق و یا ابطال نماید و کاربر حق هیچ‌گونه اعتراضی را در این خصوص نخواهد داشت.

6 نشر محتوا

هرآنچه در وب‌سایت قرار می‌دهید شامل سوالات، نقدها، نظرات و پیشنهادات در اختیار «لک‌لک» خواهد بود. زمانی که نظری را روی وب‌سایت ثبت می‌کنید موافقت می‌کنید که این نظر تحت نام شما به نمایش درآید. کاربران نباید از آدرس ایمیل یا نام غیر معتبر استفاده کنند، در غیر این صورت «لک‌لک» می‌تواند حساب کاربری فرد مورد نظر را لغو کند. افراد هرگونه استفاده تبلیغاتی از این وب‌سایت و محتوای آن به‌جز مواردی که مجوز قانونی مکتوب دریافت کرده باشند، ممنوع است. محتوای ارائه شده در این وب‌سایت تنها جنبه اطلاعاتی داشته و تمامی کالاهای ارائه شده متعلق به تأمین‌کنندگان و فروشندگان است. همچنین نظرات ثبت شده در وب‌سایت نیز متعلق به کاربران بوده و منعکس کنندهٔ نظرات لک‌لک نیست.

 7 فعالیت‌ها، مبادلات و کالاهای ممنوعه

کلیهٔ لینک‌های ارسالی از طرف کاربران می‌بایست با قوانین پستی و گمرکی بین‌المللی و جمهوری اسلامی ایران مطابقت داشته باشد و مسئولیت درخواست موارد غیر مجاز و ممنوعه به عهده کاربران است. در صورت شناسایی سفارش غیر مجاز، لک‌لک در هر مرحله از فرایند خرید حق توقف و لغو سفارش‌های ممنوعه و غیر قانونی را دارد و می‌تواند مراتب را به مراجع ذی‌صلاح گزارش کند. وظیفه جبران هرگونه خسارت که به موجب درخواست کالای غیرمجاز به کاربر و وب سایت لک‌لک وارد شود برعهده کاربر می باشد و مسئولیتی برعهده گروه تجاری لک لک نخواهد بود.

درج هرگونه محتوای غیر اخلاقی و مغایر با شئونات ملی و مذهبی در لک‌لک ممنوع است. مسئولیت هرگونه تخلف در این زمینه برعهده وارد کننده اطلاعات است.

مواردی که مطابق این قرارداد مصداق فعالیت‌ها، مبادلات و کالاهای ممنوعه باشند شامل حمایت‌های سایت قرار نمی‌گیرند.

 8 پذیرش سفارش و قیمت‌گذاری

در شرایط ثبات نسبی قیمت ارز قیمت‌های ارائه شده از تاریخ ارسال پیش فاکتور تا 7 روز معتبر است. چنانچه مبلغ ارزی کالا در هنگام خرید با زمان ارسال پیش فاکتور مغایرت داشته باشد، مابه التفاوت محاسبه می‌گردد. در چنین شرایطی، سایت حق لغو سفارش و یا تغییر قیمت خواهد داشت.

در نظر داشته باشید که ممکن است سفارش به دلایل متعددی پردازش نشود. در این صورت، وب‌سایت حق رد کردن یا لغو هر سفارشی را در هر زمانی برای خود محفوظ می‌دارد. ما متعهد می‌شویم که شرایط معامله را هر چه روشن‌تر و در کمال صداقت برای کاربران خود تصریح کنیم، هرچند امکان خطا وجود دارد. در چنین وضعیتی لک‌لک با کاربران تماس می‌گیرد، اطلاعات به روز شده را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد و سفارش را در صورت لزوم لغو خواهد کرد.

‏رنگ، سایز، مدل، تاریخ، تعداد، نوع بسته‌بندی و کلیه آپشن‌های سفارشات طبق اظهار مشتری در زمان ثبت سفارش انجام خواهد گرفت. در مواردی که خطایی در ارائه اطلاعات در زمان ثبت سفارش توسط کاربر رخ دهد وبسایت لک‌لک برای رفع مشکل بوجود آمده، تمام تلاش خود را خواهد کرد ولی مسئولیتی از این بابت برعهده لک لک نخواهد بود.. همچنین در مواردی که خطا در ارسال سفارش توسط فروشنده خارجی رخ دهد مسئولیت حقوقی متوجه سایت لک‌لک نیست. اگر این خطا از جانب کارشناسان لک لک صورت پذیرد، لک لک متعهد و موظف به جبران خسارت و یا خرید مجدد سفارش کاربر می باشد.

در مواردی که کاربر گزینهٔ ارسال کالا از طریق پست‌های رایگان، بسیار ارزان قیمت و طولانی مدت مانند China post را درخواست می‌کند، با توجه به سیستم ترکینگ ضعیف این پست‌ها، لک‌لک مسئولیتی در قبال مفقود‌شدن احتمالی سفارش و اعلام دقیق وضعیت کالا نمی‌پذیرد. پیشنهاد می‌شود حتی‌الامکان با صرف هزینه بیشتر از پست‌های با کیفیت‌تر استفاده کنید.

 • هنگام خرید از وب‌سایت Aliexpress به اعتبار فروشندگان دقت کنید. چنانچه گزینهٔ ارسال کالا با پست‌های ارزان یا رایگان و بدون ترکینگ معتبر مورد اشاره در بند قبل را انتخاب کرده باشید و کالا در زمان اعلام شده توسط فروشنده به دست ما نرسد، مسئولیت متوجه فروشنده و  خارج از کنترل لک‌لک است. در این حالت لک‌لک به صورت رایگان از مکانیزم‌های موجود در این سایت جهت احقاق حق مشتری استفاده خواهد کرد و نتیجه طی حداکثر 90 روز کاری به اطلاع کاربر خواهد رسید.
 • تحویل کالا در سراسر ایران رایگان است.
 • در خرید محصولات غیرفیزیکی (مثل نرم افزار، فایل صوتی، منوال و …) پس از ایجاد اکانت در سایت موردنظر توسط کاربر، ID و رمز عبور اکانت خود را به همراه آدرس سایت برای ما ارسال نموده تا به میزان دلخواه کاربر، اعتبار اکانت ایشان را افزایش دهیم و مسئولیت دیگری از نظر قانونی متوجه وبسایت لک‌لک نخواهد بود.
 • کلیهٔ کالاهایی که به صورت مستعمل خریداری می‌شوند مشمول بیمه لک‌لک نیستند و مسئولیت هرگونه آسیب یا عدم کارکرد احتمالی در این موارد به عهدهٔ خریدار است.
 • درصورت نا‌مشخص بودن وزن کالا، محاسبه قیمت بر اساس وزن برآورد کارشناسان ما انجام می‌شود.این وزن لزوما وزن صحیح کالا نمی باشد. چنانچه در زمان تحویل کالا مغایرتی در وزن و حجم برآورد شده کالا و در نتیجه هزینهٔ واقعی و هزینهٔ محاسبه شده وجود داشته باشد، مابه التفاوت محاسبه می‌گردد. پرداخت فاکتور، به معنای آگاهی و موافقت شما با تمام مقررات فوق و همچنین شرایط و قوانین کلی مذکور در وبسایت لک‌لک می باشد.

 9 تعرفه‌های خدمات گروه لک‌لک

4-9-1 ) حق‌الزحمه گروه لک‌لک معادل ریالی درصدی از قیمت کالا، وزن، وزن حجمی سفارش، نوع سفارش و کشور مبدأ خرید است. مشتریان می‌توانند با ابزار ارائه شده در صفحه اصلی وب‌سایت خرید خود را تخمین بزنند.

4-9-2) تمامی کالاهای ارائه شده توسط فروشندگان در سایت‌های خارجی در سایت لک‌لک گروه‌بندی شده و برای هر گروه از کالاها، با توجه به مبدأ فروش و میزان پیچیدگی تأمین آن، درصدی تعیین گردیده که این درصد مبنای محاسبات در بند 4-9-1 این تفاهم‌نامه است.

4-۱۰ گمرگ و ترخیص

به غیر از مواردی که شامل استثنا می‌شوند و در پیش فاکتور به اطلاع کاربر می‌رسند، همواره پرداخت سود و عوارض گمرکی و انجام تشریفات اداری مربوط به عهدهٔ لک‌لک است و کلیهٔ هزینه‌های مربوطه در قیمت اعلام شده در پیش فاکتور  لحاظ خواهد شد.

‏جهت کاستن از حجم محموله‌ها و کاهش هزینه حمل احتمال دارد سفارشات بدون جعبه و بسته‌بندی اورجینال به شما تحویل داده شوند. این موضوع مخصوصأ در مورد سفارشات با بسته‌های حجیم و بزرگ همانند قطعات خودرو یا کفش صادق است و برای کالاهایی که بسته بندی برای حفظ سلامت آن ضروری است، مانند موبایل و تبلت عموما رخ نمی دهد (‏فاکتور و سریال دستگاه جهت استعلام از سایت اصلی و اطمینان از اورجینال بودن کالا در دسترس است). چنانچه وجود جعبه ضروری است کاربر می‌بایست در زمان ارسال لینک این مسأله را تأکید کند تا درخواست وی با تخمین هزینهٔ اضافی پردازش شده و اعلام شود.

با توجه به احتمال باز شدن بسته‌ها در گمرک های ورودی و خروجی کشورها از جمله ایران، تحویل کالا در بسته‌بندی به صورت پلمپ و باز نشده را نمی‌توان تضمین کرد، هرچند این اتفاق به‌ندرت رخ می‌دهد.

لک‌لک حق باز کردن هر بسته را در هر زمان از مراحل سفارش به هر دلیل برای خود محفوظ می‌دارد.

4-11 بیمه

هنگام خرید کالا کاربر می تواند از خدمات بیمه لک لک برای سفارش خود استفاده نماید. طبق این بند، چنانچه کالای دریافتی با کالای درخواستی مغایرتی داشته باشد و یا در مراحل حمل دچار آسیب فیزیکی ، مشکلات گمرکی یا مفقود گردد، و یا کالا در زمان مورد اشاره به دست شما نرسد، کاربر می تواند طی 2 روز کاری ( در صورتی که کالا را دریافت کرده باشد) آن را مرجوع نموده و مبلغ پرداختی خود را بابت خرید کالا دریافت کنید. همچنین اگر کاربرانی که قصد استفاده از خدمات بیمه لک لک را ندارند، میتوانند با غیرفعال نمودن بیمه لک لک در صفحه نمایش کالای درخواستی، هزینه ای بابت بیمه پرداخت نکنند. کاربر موظف است حداکثر تا ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، در صورت مشاهده هر گونه مغایرت و یا اشکال و ایراد فنی، از طریق تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری به لک لک اطلاع داده شود.

‏چنانچه کالای سفارش داده شده توسط فروشنده خارجی اشتباه ارسال شود و کالای دریافتی با کالای سفارشی از نظر سایز، رنگ     و … مغایرت داشته باشد، مسئولیت این اشتباه از نظر قانونی متوجه لک‌لک نخواهد بود. اگر چه لک‌لک فراتر از مسئولیت حقوقی خود با تکیه بر دانش، تجربه و امکانات موجود جهت حمایت و احقاق حق مشتری خود تلاش خواهد کرد و در بسیاری موارد کل یا بخشی از خسارت وارده به مشتری را از فروشنده دریافت کرده و عیناً به کاربر مرجوع خواهد کرد.

 • اگر کالای خریداری شده، در مراحل حمل و نقل دچار آسیب دیدگی شده باشد:
 • باید حداکثر تا ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، از طریق تیکیت، تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری به لک لک اطلاع داده شود.
 • کارتن و جعبه اصلی محصول تا پایان ۲ روز کاری مهلت استرداد کالا، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
 • مسئولیت هرگونه عدم کارکرد احتمالی کلیه محصولات در صورتی که دچار آسیب فیزیکی نشده باشد، بر عهده خریدار می باشد و مشمول خدمات بیمه بازگشت کالا نمی شوند.
 • در صورتی که آسیب کالا‏‌، در لحظه دریافت قابل مشاهده باشد، مشتری می‏بایست از بازنمودن آن خودداری کند و آن را به دفتر لک لک بازگردانده و یا سریعا به کارشناسان لک لک اطلاع دهد.
 • آسیب دیدگی جعبه و بسته بندی کالا مشمول بیمه لک لک نمی شود.
 • کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه فاکتور به دفتر لک لک ارسال شود.
 • درخواست بازگرداندن پوشاک تنها در صورتی امکان پذیر است که در وضعیت اولیه و نو باشند ، هیچگونه آثار استفاده مانند لکه، رنگ پریدگی، زدگی یا پارگی یا بوی عطر و بدن وجود نداشته باشد و برچسب، مارک، دکمه و سایر ملحقات جدا نشده باشد.
 • اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد؛
 • در صورتی که این مغایرت (رنگ ، سایز و…) از طرف کاربر و یا تلقی متفاوتی از آنچه فروشنده اعلام کرده است صورت گرفته باشد، شامل خدمات بیمه لک لک نخواهد شد. به طور مثال سایز XL و یا رنگ آبی تنها در صورتی شامل بیمه لک لک قرار خواهد گرفت که کالای ارسال شده تگی غیراز تگ XL و رنگ آبی داشته باشد؛ بزرگی و کوچکی و یا تفاوت چشمی رنگ از موارد شامل بیمه لک لک نمی باشد.
 • نقصان و کمبود در مجموعه کالا نیز برعهده فروشنده خارجی بوده و مسئولیتی برعهده لک لک نمی باشد (به طور مثال کمبود یک قطعه در کالای سفارشی).

همچنین:

 • بیمه لک لک به محصولات آرایشی و بهداشتی تعلق نمیگیرد.
 • قطعات الکتریکی و الکترونیکی نظیر لوازم خانگی برقی، لوازم شخصی برقی، کالاهای مصرفی مانند کارتریج و قطعات داخلی کامپیوتر مانند کارت گرافیک، مادربرد، پردازنده و نظایر آن تنها در صورتی مشمول بیمه لک لک می شوند که دچار آسیب ظاهری و فیزیکی (شکستگی، فرورفتگی و…) شده باشند و مسئولیت عدم کارکرد احتمالی به عهده لک‌لک نمی باشد.
 • کلیه کالاهایی که به صورت مستعمل و دست دوم خریداری می شوند، مشمول بیمه نمی شوند و مسئولیت هرگونه آسیب یا عدم کارکرد احتمالی به عهده خریدار می باشد.
 • بیمه لک لک تنها شامل سایت های خرید آنلاینی می باشد که مورد تأیید کارشناس لک لک قرار گرفته باشد.
 • سایت های بزرگ خرید آنلاین شامل تعداد زیادی فروشنده است که امتیاز آنها تنها منوط به رأی خریداران است و سایت خرید، اصالت آنها را به صورت ۱۰۰٪ تضمین نمی نماید. اصالت کالاهای خریداری شده از این فروشندگان برعهده لک لک نخواهد بود.
 • گیفت های ارسال شده همراه کالای درخواستی، قابل استرداد نمی باشند و مشمول خدمات بیمه نمی شوند.
 • استفاده از بیمه لک لک به صورت ناقص امکان پذیر نیست. به این معنی که شما نمی توانید کالای آسیب دیده خود را نگه داشته و بخشی از بیمه خود را پس بگیرید.
 • پس از دریافت کالا توسط شرکت لک لک، کالای شما تحت بررسی قرار میگیرد و در صورت تأیید کارشناسان لک لک مبلغ پرداختی حداکثر تا ۷۲ ساعت کاری، به حساب مشتری واریز خواهد شد. هزینه ارسال کالا جهت بررسی توسط کارشناسان، برعهده مشتری خواهد بود.
 • در صورتی که ایراد وارده بر محصول یا مغایرت، از جانب کارشناسان لک لک مورد تأیید قرار نگرفته باشد، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

چنانچه پس از خرید کالا توسط لک‌لک (پرداخت ارزی مبلغ کالا به فروشنده) مشتری اعلام انصراف نماید، در صورتی‌که فروشنده لغو سفارش را بپذیرد و مبلغ ارزی به حساب لک‌لک بازگرداند، مبلغ ریالی پرداختی مشتری با کسر 10 درصد کارمزد طی سه روز کاری، به حساب ایشان عودت می گردد.

توجه: در مواردی که مشتری به هر دلیل از لک‌لک بستانکار می‌شود، مبلغ طی سه روز کاری به حساب ایشان مسترد می‌گردد.

4-۱۳ زمان تحویل کالا

زمان تحویل هر سفارش، قبل از دریافت وجه ریالی، در پیش فاکتور ارائه شده به مشتری اعلام می‌گردد که در بیشتر موارد بین ۲۰ تا ۲۵ روز کاری (بدون احتساب پنجشنبه و جمعه و تعطیلات رسمی داخلی و خارجی) است. ملاک مبدأ بازه زمانی اعلام شده از لحظهٔ پرداخت ریالی مشتری است. تنها در مواردی که زمان بررسی و ارسال کالا توسط فروشنده خارجی بیش از سه روز است، ملاک مبدأ زمان تحویل از لحظه دریافت کالا توسط نمایندهٔ لک‌لک در خارج از کشور، نه زمان پرداخت ریالی مشتری در ایران محاسبه می‌شود.

با توجه به ماهیت فعالیت‌های بازرگانی، به‌ندرت با تأخیرهای برنامه‌ریزی نشده شرکت‌های پستی یا عملیات ترخیص مواجه می‌شویم که کاملأ خارج از کنترل لک‌لک است و ممکن است زمان تحویل تعهد شده را چند روز جا‌به‌جا کند. در این موارد کاربر حق هر گونه اعتراض و اقدام قانونی را از خود سلب می‌نماید.

ماده 5- حل اختلافات

اگر اختلافی میان کاربر و «لک‌لک» به‌وجود آید، «لک‌لک» تلاش خواهد کرد تا این اختلاف را به روش منصفانه، کم هزینه و بدون نیاز به مراجع قانونی حل کند. در صورت بروز هر گونه مشکل از شما خواهشمندیم که در مرحلهٔ اول مستقیماً با «لک‌لک» تماس بگیرید. تلاش ما این خواهد بود که مسئله مربوط را بدون نیاز به پیگیری حقوقی و در اسرع وقت حل و فصل نماییم.

در صورت بروز هرگونه اختلاف در رابطه با تفاهم‌نامه و یا در تفسیر مفاد آن، ابتدا طرفین تلاش می‌نمایند تا از طریق مذاکره مورد را مرتفع کنند. در صورت لاینحل باقی ماندن، مورد توسط هیئت حل اختلاف متشکل از خریدار، نماینده لک‌لک و یک نماینده مرضی الطرفین بررسی و مرتفع خواهد شد. در صورت لاینحل ماندن مذاکره ظرف مدت 14 روز و همچنین در صورتی که هر یک از طرفین نمایندگان خود را ظرف مدت 7 روز از درخواست طرف دیگر معرفی ننمایند و یا ظرف مدت مشابه نمایندگان طرفین نتوانند یک نماینده مرضی الطرفین انتخاب نمایند، مورد اختلاف در مراجع ذی‌صلاح قانونی قابل پیگیری است و رأی نهایی صادرهٔ ایشان برای طرفین لازم الاجرا است.

در زمان بروز اختلاف، در صورت توافق طرفین، دو طرف به انجام تعهدات اوليهٔ خود بر اساس قرارداد تا حل مناقشه ادامه می‌دهند. در غیر این صورت، تا زمان حل و فصل کامل موضوع اختلاف تعهدات طرفین متوقف خواهد شد.

ماده 6- اقدامات و اختیارات سایت

لک‌لک در قطع، محدود کردن و یا لغو ارائهٔ خدمات خود به کاربران مختار است. همچنین اگر بر اساس دلایل و شواهد قطعی مشخص گردد که کاربر در فعالیت‌ها و مبادلات ممنوعه یا کالاهای غیر مجاز دخالت داشته است‌، به منظور جلوگیری از ورود ضرر و زیان به کاربران، اشخاص ثالث و لک‌لک، اقدامات احتمالی شامل موارد زیر را اتخاذ خواهد نمود:

 • توقف انجام تراکنش‌ها
 • تعلیق یا ایجاد محدودیت دسترسی کاربر به سایت و یا لغو عضویت
 • اصلاح اطلاعات نادرستی که به سایت داده‌ شده است
 • اطلاع به مشتریان، بانک و سایر کاربران در مورد فعالیت‌های کاربر خاطی
 • امتناع از ارائهٔ خدمات آتی
 • تعقیب و پیگرد قانونی
 • قطع خدمات و یا محدودیت دسترسی به صفحه کاربری

سایت این حق را برای خود محفوظ می‌دارد که به تشخیص خود و بدون اطلاع قبلی به این توافق‌نامه خاتمه داده و یا دسترسی کاربر به سایت را قطع نماید.

ماده 7- حقوق و مالکیت سایت

دامنهٔ «laklakgroup.com»، نام «لک‌لک»، لوگو و سایر علائم تجاری ثبت شده، محصولات و خدمات درج شده در سایت متعلق به گروه تجاری لک‌لک است و بدون کسب اجازهٔ کتبی، هرگونه کپی‌برداری و استفاده از موارد فوق ممنوع خواهد بود. علاوه بر این، اسناد، توافقنامه‌‏ها، فرم‏‌ها، درخواست‏‌ها، طرح سربرگ صفحات، شکل‌های گرافیکی و دکمه‌ها، کلیهٔ محتویات وب‌سایت، اطلاعات، طراحی، متون، گرافیک، نرم‌افزار، عکس، ویدئو، فایل صوتی و موارد مشابه، و همچنین کدهای نرم‌افزاری در مالکیت انحصاری لک‌لک بوده و بدون کسب اجازه کتبی، کپی‌برداری از آنها ممنوع است. مالکیت و منافع کلیهٔ حقوق سایت لک‌لک و مندرجات آن منحصراً متعلق به گروه تجاری  لک‌لک خواهد بود. همچنین کلیهٔ محتویات وب‌سایت نیز مشمول قانون کپی‌رایت (مالکیت حقوق معنوی) می‌شود.

ماده 8- قانون حاکم

قانون حاکم بر این توافق‌نامه، مطابق بر کلیه قوانین و مقررات کشور جمهوری اسلامی ایران می باشد.

ماده 9- شرایط عدم مسئولیت و عدم تضمین

9-1 شرط عدم مسئولیت

سایت و هیچ یک از ارگان‏‌های اصلی یا فرعی آن به هیچ وجه، مسئول خسارات اتفاقی، غیرقابل ‌پیش‌بینی، تبعی و عدم‌النفع در قبال کاربران نیست. مسئولیت لک‌لک و کارکنان آن محدود به خسارات مستقیم و بلاواسطه‌ایی است که با اثبات تقصیر سایت به کاربران یا اشخاص ثالث وارد شده است. در صورتی كه ثابت شود ورود خسارت در نتیجهٔ اهمال، تقصیر و یا نقض تعهدات قانونی یا قراردادی كاربر و یا از ناحیهٔ فروشنده بوده است سایت متکلف به پرداخت هیچ خسارتی نخواهد بود. همچنین در صورتی كه احراز گردد وقوع حالت فورس ماژور یا قوهٔ قهریه باعث ایجاد خسارت گردیده است، سایت از مسئولیت بری خواهد بود.

9-2 انتشار مطالب

با پذیرش این توافق‌نامه کاربران قبول می‌کنند سایت هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص ادعاها و مطالب گمراه کننده، نادرست، مضر و موهن مندرج در سایت ندارد. بدیهی است به محض اطلاع و رؤیت هر‌گونه اطلاعات غیر اخلاقی، غیرشرعی و ناهنجار، اطلاعات مذکور از سایت حذف خواهد شد.

9-3 خسارات احتمالی

سایت هیچ‌گونه مسئولیتی در خصوص زیان‌ها و خسارت‌های احتمالی ناشی از عملکرد گروه و پرسنل به اعضای آن نداشته و حداکثر خسارت‌های قابل پرداخت معادل کارمزد خدمات ارائه شده به شخص مدعی خواهد بود.

9-4 کسورات

لک‌لک در قبال صحت اظهارات كاربران در خصوص کسوراتی از قبیل مالیات، عوارض و دیگر مطالبات قانونی که به مبالغ دریافتی یا پرداختی تعلق می‏‌گیرد مسئولیتی ندارد و مسئول پرداخت این کسورات نخواهد بود.

9-5 عدم تضمین

سایت خدمات خود را تنها طبق شروطی که در این توافق‌نامه بیان شده ارائه می‌نماید و هیچ تضمین و شرط اضافی دیگر را نپذیرفته و تضمین می‌کند که خریدار یا فروشنده به همهٔ شروط معامله پایبند باشند.

ماده 10- اصلاح توافق‌نامه

امکان بازنگری و یا اصلاح کلی و یا جزئی این توافق‌نامه در طی زمان وجود دارد و در صورت انجام این امر نسخهٔ بازنگری شده بر روی سایت قرار گرفته و از زمان درج نسبت به همهٔ كاربران عضو مؤثر خواهد بود.

ماده 11- کالاهای دارای محدودیت

لیست انواع کالاهایی که به هر دلیل برای اخذ سفارش آنها محدودیت وجود دارد در ذیل آمده است. شایان ذکر است این لیست منتج از قوانین واردات گمرک جمهوری اسلامی ایران و مورد تأیید مجلس شورای اسلامی است:

11-1 ـ کالاهای ممنوع شده براساس شرع مقدس اسلام و به موجب قانون

11-2 ـ کالاهای ممنوع شده به موجب جدول تعرفه گمرکی یا تصویب ‌نامه‌های متکی به قانون

11-3 ـ اسلحه از هر قبیل، باروت، چاشنی، فشنگ، گلوله و سایر مهمات جنگی، دینامیت و مواد محترقه و منفجره مگر با اعلام و موافقت وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

11-4 ـ مواد مخدر و روانگردان از هر قبیل و پیش‌سازهای آنها مگر با موافقت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در هر مورد

11-5 ـ دستگاه‌های فرستنده از هر نوع و قطعات متعلق به آنها مگر با موافقت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در هر مورد

11-6 ـ دستگاه مخصوص عکاسی و فیلمبرداری هوایی مگر با موافقت وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح

11-7 ـ سامانه (سیستم‌)های استراق سمع، فرستنده‌ها و ضبط کننده‌های کوچک اعم از ریزدوربین‌ها و ریزمیکروفون‌ها با قابلیت جاسوسی و فرستنده‌های خاص و پوششی با سرعت بالا، انواع کالا یا سامانه (سیستم)های با قابلیت کنترل و شنود ارتباطات با سیم و بیسیم (مونیتورینگ) و سامانه (سیستم‌)‌های رمزکننده که در راستای اهداف جاسوسی کاربرد دارند مگر با موافقت وزارت اطلاعات در هر مورد

11-8 ـ دارنده صوت و تصویر ضبط شده خلاف نظم عمومی یا شئون ملی یا عفت عمومی و یا مذهب رسمی کشور به تشخیص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

11-9 ـ کتاب، روزنامه، مجله، صور، علامت و هر نوع نوشته مخالف نظم عمومی یا شئون ملی یا عفت عمومی و یا مذهب رسمی کشور به تشخیص وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

11-10 ـ کالاهای دارای عبارت یا علامتی مخالف نظم عمومی یا شئون ملی یا عفت عمومی و یا مذهب رسمی کشور روی خود آنها یا روی پوشش و بسته بندی آنها و یا در اسناد مربوط به آنها

11-11 ـ اسکناس‌های خارجی از جریان قانونی خارج شده، اسکناس، تمبر و برچسب (باندرول) تقلبی و بلیط بخت آزمایی (لاتاری)

11-12 ـ کالاهای دارای نشانی یا نام یا علامت یا مشخصات دیگری بر روی خود کالا یا روی بسته بندی و پوشش آنها به منظور فراهم کردن موجبات اغفال خریدار و مصرف کننده نسبت به سازنده یا محل ساخت یا خواص یا مشخصات اصلی آن کالا

تبصره ـ کالایی که با نظارت و تأیید گمرک موجبات اغفال در آنها محو گردد، از شمول بند فوق مستثنی است.

11-13 ـ کالاهای ممنوع الورود به موجب قوانین خاص

ماده 12- شرایط فورس ماژور

عمل به مفاد این توافق‌نامه در شرایط خارج از اراده از قبیل قطعی سیستم اینترنت و… و فورس ماژور شامل بلایای طبیعی از جمله سیل، زلزله، صاعقه‌، آتش سوزی و غیره مستثنی خواهد بود.

این توافق‌نامه در 12 ماده به رؤیت کاربر رسیده و پس از تأیید آنها در هنگام عضویت، پذیرش بدون قید و شرط این قرارداد لازم الاجرا خواهد بود.