لک لک چیست و برای من چکار می‌کند؟

لک لک کارگزار مطمئن و حرفه‌ای شما برای خرید اقلام سفارشی و با تعداد کم از فروشگاه های خارج از کشور است. اگر کالایی را جستجو می کنید که در بازار داخلی آن را نمی‌یابید، اگر می‌خواهید بی واسطه از کمپانی‌های اصلی خرید کنید، دیگر نگران تبدیل ریال به ارز خارجی، ارسال کالا به ایران و ترخیص آن از گمرک نباشید. لینک کالای خود در اینترنت را به لک لک بدهید و ظرف چند روز سفارش خود را به آدرستان دریافت کنید.

لک لک کالایی برای فروش دارد؟

خیر. سایت لک لک یک فروشگاه اینترنتی نیست، بلکه سایتی خدماتی است که مسئولیت خرید و تحویل کالا را از سایت‌های آنلاین خارجی بر عهده می‌گیرد. شما از طریق پیدا کردن کالای مورد نظرتان و طی کردن این مراحل می توانید از خدمات لک لک استفاده کنید.

سرویس لک لک چه مزایایی دارد؟

لک لک خیلی سریع است (حتی تحویل 4 روزه از آمریکا را در کارنامه خود دارد!) و نگرانی گمرک را از ذهن مشتریان خود برداشته‌است. با لک لک محدود به یک وبسایت مشخص یا طیف مشخصی از محصولات نیستید. «هر کالا، از هر جای دنیا!» شعار لک لک است. لک لک بسیار حرفه ای و قابل اعتماد است. در بخش چطور به لک لک اعتماد کنم  می‌توانید بیشتر درباره این موضوع بخوانید. با سفارش در لک لک و انتخاب گزینه بیمه از مزایای برگشت وجه بهره مند می‌شوید. لک لک از سال 1385 به مشتریان خود خدمت ارائه می‌دهد؛ انباشت تجربه و تخصص در تامین انواع کالا تجربه شما را لذت بخش‌تر خواهد کرد.

غیر از این مزایا، سیاست‌های تشویقی لک ‌لک برای مشتریان خود چیست؟

با عضویت در باشگاه مشتریان لک لک می‌توانید از تخفیفات ویژه برای اعضاء باشگاه برخوردار شوید؛ به طوری که بعد از خرید امتیازاتی به شما تعلق می گیرد که می تواند در خریدهای بعدی از این امتیازات به عنوان بن تخفیف استفاده کنید. همچنین می‌توانید با عضویت در تلگرام و اینستاگرام لک لک، از فرصت های استثنایی خرید و آفرهای جذاب باخبر شوید.

لک‌لک در چه کشورهایی نمایندگی دارد؟

گروه لک‌لک در کشورهای آمریکا، کانادا، انگلستان و امارات متحده عربی دفتر نمایندگی دارد.

چه محصولاتی را باید از لک لک خرید؟

پیشنهاد ما سفارش کالا‌های با ارزش بالا و وزن و حجم پایین است. هزینه‌های ارسال کالا به ایران (هزینه‌های حمل‌و‌نقل و گمرک کشور‌های مسیر ارسال کالا به ایران) به قیمت خود کالا اضافه می‌شود. این هزینه‌ها ارتباط مستقیم با وزن و حجم کالا دارند. بنابراین هر چه ارزش خود کالا نسبت به این هزینه‌ها بیشتر باشد، خرید به صرفه‌تری خواهید داشت.

مشابه همین کالا در ایران هست چرا لک لک گرانتر است!؟

در بسیاری از موارد اگر مشابه کالای شما در بازار داخل با کیفیت رضایت بخش وجود دارد، خرید داخلی برای شما به صرفه تر خواهد بود، به دلیل اینکه :

 • فروشندگان داخلی یا تجار به صورت عمده خرید می کنند و قیمت خرید بسیار کمتری نسبت به قیمت تک فروشی در وبسایت های خارجی دارند.
 • در این حالت با توجه به اینکه حجم خرید بالاست از روش های حمل دریایی و طولانی مدت برای حمل استفاده شده است که شدیداً هزینه تمام شده را کاهش می دهد. سرویس های لک لک بر اساس سریع ترین پست های هوایی طراحی شده اند که بسیار گرانتر هستند.
 • همچنین در موارد زیادی کالاهای غیر اصل به اسم کالای اصلی، با قیمت پایین‌‌تری فروخته می‌شوند.

بنابراین پیشنهاد ما به مشتریان، خرید کالاهایی از لک لک می‌باشدکه در ایران وجود ندارند و یا در مورد اصالت‌ها شک و تردید وجود دارد.

با این توضیحات، سرویس لک لک در چه مواردی کاربرد دارد!؟

خدمات لک لک عمدتاً برای کالاها یا خدماتی بسیار مناسب است که :

 • در ایران کمیابند یا وجود ندارند.(مانند برخی قطعات یدکی، برندهای خاص و… )
 • کیفیت آنها در ایران مناسب نیست یا محل تردید است. (مانند مکمل های ورزشی ، کالاهای لوکس ، برندها و … )
 • آیتم های تحریمی ( لوازم آزمایشگاهی و تحقیقاتی ، پزشکی و …. )

هزینه خرید کالا چقدر می شود؟

قیمت هر کالا عبارت است از:
قیمت ارزی کالا + هزینه ارسال کالا از سایت فروشنده به دفتر لک لک در کشور مبدا کالا + هزینه ارسال کالا به کشور واسط + گمرک ورودی کشور واسط + ارسال کالا از کشور واسط به ایران + کارمزد لک لک
شما می‌توانید با استفاده از ماشین حساب لک‌ لک، تخمینی از هزینه نهایی خرید کالا مد نظر خود داشته باشید.

وزن کالای مورد نظرم را چطور تخمین بزنم؟

معمولا در سایت های خرید خارجی و در قسمت توضیحات محصول، اطلاعاتی در مورد وزن کالا می‌آید. روش پیدا کردن توضیحات تکمیلی مرتبط با هر کالا در آشنایی با سایت آمازون آورده شده و اطلاعات فروشگاه‌های آنلاین جدید دیگر به صورت مستمر در بخش بهترین سایت‌های خرید اضافه خواهد شد. باید توجه داشته باشید که طبق قوانین موجود در سیستم پست هوایی، وزن به صورت پلکانی با واحد ۰/۱کیلوگرم محاسبه می‌شود (به این معنی که کالای زیر ۰/۱کیلوگرم، معادل ۰/۱ کیلوگرم در نظر گرفته می شوند). بنابراین باید این نکته را هنگام محاسبه قیمت تخمینی کالای خود در نظر داشته باشید. چنانچه وزن را نیافتید می توانید به صورت درک شخصی عددی را وارد نمایید. اگر هم هیچ ایده ای ندارید با لک لک تماس بگیرید تا کارشناسان لک لک به شما کمک کنند.

چرا ماشین حساب وب‌سایت کار نمی‌‌کند؟

رایج‌ترین دلیل بروز مشکل در عملکرد ماشین‌حساب (مخصوصا در نسخه موبایل) استفاده از کیبورد فارسی است. کیبورد را روی حالت انگلیسی قرار دهید تا مشکل حل شود. همچنین به یاد داشته باشید که به هنگام وارد کردن اعداد اعشاری در ماشین حساب حتما از “.” به جای “/” استفاده کنید.

چرا برآورد لک لک خیلی بیشتر از قیمت خود کالاست؟

در فرایند خرید کالا از وب سایت های خارجی، هزینه های مختلفی علاوه بر مبلغ ارزی خود کالا و کارمزد لک لک وجود دارند که شامل موارد زیر میباشند:

 • هزینه جابجایی پول از ایران به حساب فروشنده .
 • هزینه ارسال کالا از فروشنده تا دفاتر نمایندگان منطقه ای لک لک در کشورهای مختلف.
 • هزینه ارسال کالا از نمایندگان به دفاتر لک لک در کشورهای همسایه ( در اغلب موارد ارسال مستقیم به ایران به دلیل تحریم میسر نیست.)
 • هزینه گمرک ورودی کشورهای همسایه (دفاتر لک لک در کشورهای همسایه)
 • هزینه ارسال کالا از دفاتر لک لک در کشورهای همسایه به دفتر مرکزی تهران
 • هزینه گمرک ورودی کشور ایران
 • هزینه ارسال کالا از دفتر تهران به آدرس مشتری

برای انجام خرید توسط گروه لک‌لک، حتما باید در سایت عضو باشم؟

بله، شما برای ثبت سفارش و ارسال لینک و یا هرگونه پرداخت مالی، نیازمند عضویت در سایت و ایجاد حساب کاربری هستید. اما برای ثبت و ارسال نظرات خود و همچنین ارتباط با گروه لک لک، نیازی به عضویت نیست.

ثبت سفارش و صدور پیش فاکتور رایگان است؟

بله. ثبت سفارش و صدور پیش‌فاکتور توسط کارشناسان لک لک کاملا رایگان بوده و هزینه‌ای دریافت نمی‌شود. توصیه می‌کنیم برای صرفه‌جویی در زمانتان ابتدا با ماشین حساب صفحه اصلی سایت برآورد قیمت کنید و پس از آن ثبت سفارش خود را ثبت کنید.

آیا می توانم سفارش خرید خود را تلفنی یا حضوری ثبت کنم؟

خیر، ثبت سفارش تنها به صورت آنلاین بوده و با ایجاد حساب کاربری و تکمیل اطلاعات در وب‌سایت لک‌ لک امکان‌پذیر است. البته می‌توانید در صورت تمایل و با هماهنگی قبلی به دفتر گروه لک‌لک تشریف بیاورید. قدمتان روی چشم.

آیا می توانم کالاهایی که به هر دلیلی به مقصد ایران قابلیت خرید ندارند را سفارش دهم؟

بله، از این نظر هیچ محدودیتی وجود ندارد. فقط اطمینان حاصل کنید که کالای مورد نظر شما در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران تعریف‌شده باشد و از نظر گمرکی و ورود به کشور مشکلی نداشته باشد. همچنین وزن کالای سفارشی شما می‌بایست کمتر از 100 کیلوگرم باشد. اگرچه کلیه سفارشات توسط تیم ارزیابی بررسی می شوند اما توصیه می شود حتما در این موارد لک لک را مطلع نمایید تا ملاحضات لازم در تامین کالا لحاظ گردد.

آیا هر محصولی را در هر جای دنیا می توان خرید؟

بله! البته سه شرط دارد. شرط اول اینکه سفارشتان جزو اقلام ممنوعه مانند مواد مخدر، اسلحه  و … نباشد (برای توضیح بیشتر به فهرست کالاهای ممنوعه  مراجعه کنید). شرط دوم فروشگاهی که قصد خرید از آن را دارید اطلاعات مرتبط را به زبان انگلیسی نیز ارائه کند و یا قابلیت ترجمه با Google Translator را داشته باشد. شرط سوم اینکه امکان ارسال کالا به خارج از آن کشور توسط فروشگاه پشتیبانی گردد. رعایت دو شرط آخر در کشورهایی که لک‌لک دفتر نمایندگی دارد لازم نیست.

لینک کالا چیست؟

برای ثبت سفارش، لازم است تا آدرس اینترنتی (URL) کالای مورد نظرتان در سایت خارجی را در محل مربوطه وارد نمایید. دقت فرمایید، در خرید‌های فروشگاهی (غیر مکاتبه‌ای)، این آدرس باید مربوط به صفحه‌ای باشد که و در آن یکی از گزینه‌های خرید (Add to card, Buy it now, Add to basket, Purchase) وجود داشته باشد.

پیش‌فاکتور لک‌لک چیست؟

پیش‌فاکتور، یک نامه الکترونیکی است که پس از ثبت سفارش توسط شما، حداکثر تا دو روز کاری برای سفارشات فروشگاهی (غیر مکاتبه‌ای)، برایتان ارسال خواهد شد. این ایمیل شامل برآورد کل هزینه خرید و ارسال سفارش شما تا درب منزل به صورت ریالی است. همچنین در این پیش‌فاکتور تعداد روزهای لازم برای تحویل سفارش به اطلاع شما رسیده و شرایط و قوانین لک‌لک برایتان توضیح داده خواهد شد. پیش‌فاکتور به منزله قرارداد شما بوده و کلیه اعداد و ارقام دقیق و نهایی‌اند. شما پس از این مرحله می‌توانید در صورت تمایل با پرداخت ریالی مبلغ، سفارش خود را قطعی نمایید.

پس از ارسال لینک به لک‌لک، چقدر طول می‌‌کشد تا پیش‌فاکتور به ایمیلم برسد؟

پیش‌فاکتور سفارش شما نهایتا ظرف 3 روز کاری برای شما ارسال خواهد شد. در مواردی که لینک ارسالی شما فروشگاهی نیست و نیاز به مکاتبات تجاری برای تخمین هزینه وجود دارد با توجه به سرعت فروشنده در پاسخ گویی تنظیم پیش فاکتور ممکن است تا 10 روز زمان ببرد. از این رو توصیه می شود مکاتبات تجاری را مستقلا انجام دهید و در صورت مساعد بودن پیشنهادات فروشنده با ارسال نتیجه مکاتبات خود به لک لک پاسخ سریع تری دریافت کنید.

اعتبار پیش‌فاکتور چند روز است؟

اعتبار پیش‌فاکتور به شرط نبود نوسانات ارزی قابل ملاحظه یک هفته است که در هر پیش فاکتور این موضوع قید شده است.

اگر پیش‌فاکتور سفارش خود را دریافت نکردم، باید چه کار کنم؟

گاهی ممکن است در مناسبت‌ها و یا شرایط خاص به دلیل حجم بالای درخواست‌ها، پیش فاکتورها دیرتر صادر شوند. همچنین ممکن است ایمیل ما به پوشه اسپم صندوق پست الکترونیکی شما رفته باشد؛ بنابراین آن را هم چک کنید. چنانچه 3 روز از ثبت درخواست کالا شما گذشته و پیش فاکتوری دریافت نکرده‌اید، لطفا با ما تماس بگیرید تا پیش فاکتور مجدد برای شما ارسال شود.

چقدر از مبلغ پیش‌فاکتور را باید پرداخت کنم؟

در صورتی که مبلغ پیش‌فاکتور بیشتر از بیست میلیون تومان باشد، این امکان وجود دارد که از پرداخت دو مرحله ای استفاده نمایید به اینصورت که هشتاد درصد از مبلغ فاکتور خود را در مرحله ثبت سفارش و مابقی را در زمان تحویل سفارش تسویه می نمایید.

بعد از پرداخت وجه چه زمانی خرید من انجام می‌شود؟

خرید شما پس از پرداخت وجه، نهایتا ظرف 1 روز کاری انجام می‌شود و در ناحیه کاربری نشان داده می‌شود. پس نگران وجه پرداختی خود نباشید و لک لک در هر مرحله از انجام کار شما را در جریان امور قرار خواهد داد.

حراج و خرید‌های ویژه چطور؟ می توانم در حراجی‌ها شرکت کنم؟

بله، امکان شرکت در حراجی‌ها وجود دارد، اما با شرایطی خاص. اول این که باید سقف مبلغ قابل پرداخت به عنوان پیشنهاد خرید توسط مشتری مشخص شود. در صورت تایید این مبلغ توسط کارشناسان ما، پیش‌فاکتور صادر شده و مبلغ آن به صورت کامل توسط شما پرداخت می‌شود تا در حراج شرکت کنید.

نتیجه حراج دو حالت دارد:

 • شما برنده می شوید: ممکن است با رقم تعیین شده به عنوان سقف پرداخت یا کمتر از آن برنده حراجی شوید که در این صورت باقیمانده مبلغ پرداختی بازگردانده خواهد شد.
 • بازنده می‌شوید: مبلغ 50 هزارتومان از مبلغ پرداختیتان کسر و مابقی به حساب شما عودت داده خواهد شد.

امکان خرید حضوری هم فراهم است؟

خیر. جهت رفاه حال مشتریان و صرفه جویی در زمان شما، کلیه مراحل دریافت سفارش، خرید، ارسال کالا و پشتیبانی بدون نیاز به مراجعه حضوری انجام می‌شود. اگر چه مراجعه حضوری به دفتر لک لک در ساعات اداری و با هماهنگی قبلی بلامانع است.

سفارش من الان کجاست؟

با ورود به ناحیه کاربری ، در قسمت داشبورد کاربری وب‌سایت می توانید کالای خود و وضعیت فعلی آن را مشاهده کنید.

بیمه لک لک به چه معناست؟

سلامت فیزیکی سفارشات، مورد ضمانت لک لک است و هرگونه آسیب فیزیکی در فرآیند حمل و ارسال کالا، مشمول گارانتی برگشت ‏وجه بوده و کل مبلغ کالا طی مدت سه روز کاری از جانب لک لک به شما بازگردانده خواهد شد.‏ آسیب های غیر فیزیکی و یا مواردی که در فرایند حمل رخ نداده اند و خطا از مبدا توسط فروشنده کالا رخ داده است، مشمول ‏گارانتی برگشت وجه نیز نمی‌باشد. بروز اشکال در عملکرد دستگاه‌های الکترونیکی از این دست می باشند.

اگر سفارش من رسید و با پیش‌فاکتور مطابقت نداشت باید چه‌کار کنم؟

این موضوع به معنی بروز اشتباه است. در این صورت سه حالت کلی وجود دارد:

1) اشتباه ناشی از سفارش‌‌گذاری مشتری باشد، که در این صورت هیچ‌ مسئولیتی متوجه گروه لک‌لک نیست.

2) اشتباه از فرستنده کالا باشد، که در این صورت نیز لک‌لک هیچ مسئولیتی ندارد، اما در کنار شما هستیم تا با استفاده از تخصص و تجربه خود به مشتریان کمک کنیم تا با انجام پیگیری و مکاتبات لازم، حق و حقوق خود را احیا کنید.

3) اشتباه از خرید لک‌لک باشد، که در این صورت ضمن پوزش از مشتری، به انتخاب ایشان یا مجددا خرید انجام می‌شود و یا مبلغ فاکتور سفارش عینا به وی بازگردانده می شود. با توجه به مستندات کافی و روشنی که در تمام مراحل ثبت و ضبط می‌گردد، اینکه کدام حالت رخ داده است به سادگی قابل رصد بوده و به مشتری با مدارک کافی اعلام می‌گردد.

بعد از رسیدن کالا به ایران، هزینه ارسال از دفتر لک لک تا آدرس من چقدر است؟

صفر تومان! ارسال کالا از دفتر مرکزی لک‌لک به هر نقطه از ایران رایگان بوده و نیازمند پرداخت هیچ‌گونه هزینه اضافه‌تری نیست.

ممکن است سفارش من دیرتر از زمان اعلام شده برسد؟

در کلیه پیش فاکتور ها و قبل از خرید این موضوع به اطلاع مشتریان می‌رسد که به دلیل شرایط بد آب و هوایی، تاخیرهای پستی و یا علل دیگر ممکن است زمان تعهد شده چند روز جا به جا گردد که این مساله خارج از کنترل لک لک بوده و قابل پیش بینی نیست. اگرچه این موارد انگشت شمارند و در عوض بسیاری از مواقع سفارشات حتی سریعتر از زمان تعهد شده به دست شما خواهند رسید. در صورت ایجاد تاخیر در ارسال سفارش، به شرطی که این تاخیر ناشی از عملکرد لک‌لک ‏باشد، به ازای هر هفته‌ای که از زمان تعیین شده برای تحویل سفارش شما بگذرد، یک کارت ‏تخفیف 20 هزارتومانی دریافت خواهید کرد که می توانید در خریدهای بعدی خود از آن ‏استفاده کنید.‏

اگر برای کالایی که سفارش دادم مشکل گمرکی پیش بیاید چه می‌کنید؟

در حالت کلی، کلیه هزینه‌ها و تشریفات گمرکی بر عهده لک لک است؛ مگر در موارد خاصی که قبل از انجام خرید در پیش فاکتور به اطلاع مشتری برسد.
همچنین چنانچه ترخیص کالایی بیش از ۳ هفته به طول انجامید و کالا به هر دلیل در گمرک ضبط شد، در صورتی که کالا خود را گارانتی لک لک کرده باشید، می‌توانید از گزینه «برگشت وجه پرداختی بدون کسورات و طی یک روز کاری» استفاده نمایید و یا سفارش خود را با هزینه لک لک تجدید نمایید.
طبیعی است در این حالت شما مشمول دریافت کارت تخفیف مذکور در سوال قبل نمی‌شوید.

روش‌های بازگرداندن کالا توسط لک‌لک چیست؟

پاسخ به این سوال بستگی به سیاست عودت سایت فروشنده‌ای د‌ارد که کالا را از آن سفارش داده‌اید. لذا قبل از سفارش خرید، سیاست‌های بازگشت و تعویض سایت فروشنده را به دقت مطالعه کنید. چنانچه امکان ارجاع کالا وجود داشته باشد،هزینه های پستی به عهده مشتری است، مگر این که سایت فروشنده آن را تقبل نماید. البته در راستای رفاه حال مشتریان، لک لک این خدمات را بدون کارمزدخود انجام خواهد داد.
البته در بیشتر اوقات بازگشت کالا با توجه به هزینه های پست هوایی اصلا مقرون به صرفه نخواهد بود.
بنابریان در خرید خود دقت کنید.