آموزش معرفی فروشگاه های آنلاین اخبار و رویداد های اخیر 

نحوه خرید کالا از سایت های خارجی

سایت های خارجی

مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

نحوه خرید کالا از سایت های خارجی                                                                         

مقدمه

احتمالاً تاکنون برای شما هم اتفاق افتاده است که به کالایی خارجی نیاز پیدا کرده اید و آن را در هیچ فروشگاه و یا سایت ایرانی پیدا نمی کنید. بعلت عدم آشنایی با روش های پرداخت ارز در سایت های خارجی  جهت خرید و دریافت محصول از یک سایت خارجی در ایران و غیره ممکن دانستن این موضوع، به جز خرید  کالا از سایت های خارجی به طور مستقیم هر روشی را برای رسیدن به آن کالا امتحان می کنید. در اینجا تلاش شده است توضیحات کاملی در مورد نحوه خرید کالا از سایت های خارجی و نکاتی که لازم است شما به آنها توجه نمایید ارائه شود.

فروشگاه های آنلاین ایرانی و خارجی، شباهت ها و تفاوت ها

نحوه خرید کالا از سایت های خارجی از نظر ماهیت خرید تفاوت چندانی با خرید های داخلی نمی کند. انتخاب کالای مورد نظر، اضافه کردن به سبد خرید تسویه حساب و پرداخت آنلاین مراحل مشابهی هستند که در خرید از سایت های خارجی همانند خرید از سایت های داخلی طی می کنید.

کارت های شتابی داخلی جای خود را به کارت های اعتباری مستر، ویزا، امریکن اکسپرس و یا ابزارهای دیگر پرداختی مانند پی پال و ایزی رمیتنس می دهند. لذا شما نیاز به استفاده از یکی از این روش های پرداخت ارز در سایت های خارجی دارید و می بایست آدرس پستی، تلفن، کدپستی غیرایرانی و همچنین آدرس پرداخت کننده (Billing Address) را در اختیار داشته باشید.

آشنایی با زبان انگلیسی و مطالعه قوانین، محدودیت ها و رویه های کاری سایت مورد نظر در مراحل مختلف خرید ازجمله نحوه خرید کالا از سایت های خارجی، روش های پرداخت ارز در سایت های خارجی، هزینه، نحوه ارسال، هزینه ارسال، نحوه کنسل کردن سفارش و … نیز امری ضروری است.

به صورت خلاصه نحوه خرید کالا از سایت های خارجی شباهت زیادی با فروشگاه های داخلی دارد و چندان دشوار نیست. قبل از اقدام به خرید نیاز به بررسی امنیت سایتی که قصد خرید از آن را دارید می باشد که برای آشنایی با نحوه بررسی آن می توانید به مقاله “نحوه آشنایی و اطمینان از امنیت سایت های خارجی” مراجعه نمایید.

اما اقدام به انجام یک خرید اینترنتی از داخل ایران نیازمند ملاحظاتی در مورد روش های پرداخت ارز در سایت های خارجی، بررسی مسأله خرید کالای تحریمی و رویکرد سایت مورد نظر نسبت به آن است که در بخش های بعدی مقاله همه  را به همراه حواشی آن ها بررسی خواهیم کرد.

مراحل خرید از سایت های خارجی

مطمئناً هنگام  خرید از سایت های خارجی مهم ترین چیزی که ذهن یک کاربر ایرانی را بخود مشغول می کند روش پرداخت ارز در سایت های خارجی و روش دریافت آن در ایران است.

پرداخت در سایت های خارجی

برای خرید از سایت های خارجی شما نیاز به کارت اعتباری بین المللی (ویزا کارت ، مستر کارت و ..) خواهید داشت. همان طور که می دانید ایران جزو 5 کشوری است که شبکه بانکیشان به شبکه بانکی و پولی جهانی متصل نیست و شرکت هایی نظیر ویزاکارت و مسترکارت هیچ خدماتی را در آنها ارائه نمی کنند. برای حل این مشکل چند راهکار برای کاربران ایرانی وجود دارد.

استفاده از کارت اعتباری دوستان

 • شما می توانید برای خرید از سایت های خارجی از کارت های اعتباری دوستانتان در خارج از کشور استفاده نمایید. بدین ترتیب شما می توانید با استفاده از شماره کارت، تاریخ انقضاء و کد 3 رقمی امنیتی کارت اقدام به خرید نمایید. لازم به ذکر است بعضی از بانکها با همکاری درگاه های واسطه ی پرداخت تأیید با پیام کوتاه از صاحب کارت می گیرند. لذا در این موارد لازم است هنگام خرید با دوست خود در ارتباط باشید.

استفاده از کارت های اعتباری داخل کشور

 • یکی دیگر از روش های پرداخت ارز در سایت های خارجی، استفاده از انواع کارت های اعتباری بین المللی که توسط شرکت های فروش پیشنهاد می شود. در سال های اخیر در ایران کارت های اعتباری بین المللیمورد استفاده متعلق به کشورهای اطراف از جمله آذربایجان، تاجیکستان و امارات توسط شرکت ها و صرافی های مختلف توزیع شده است. استفاده از این کارت های اعتباری بین المللی و اعتبار آنها از جمله مسائلی است که همواره دغدغه ی استفاده کنندگان از کارت های اعتباری بین المللی در داخل ایران می باشد. بسته شدن کارت های ارائه شده و بلاک شدن مبالغ موجود در آن تجربه ی بدی بوده است که کاربران ایرانی در مواجهه با برخی از این شرکت ها روبرو شده اند. یکی از بزرگ ترین بانک هایی که در سال های اخیر به کاربران ایرانی کارت ارائه کرده است رویال بانک باکو بوده است، که در سال 1391 شرکت ویزا بانک را به علت ارائه خدمت به کاربران ایرانی جریمه کرد و این بانک تا مرز ورشستگی پیش رفت و بسیاری از مبالغ کابران ایرانی بلاک شدند. علاوه بر این موضوع نرخ های شارژ کردن کارت ها، سرعت شارژ کردن کارت ها و داشتن اینترنت بانک برای چک کردن موجودی و تراکنش ها از دیگر دغدغه های کابران ایرانی بوده است. به هر حال در صورتی که با کارت های اعتباری بین المللی، اقسام آنها و روش های استفاده از آنها آشنایی ندارید، لازم است اطلاعات خود را با مطالعه مقالات مرتبط با انواع کارت های اعتباری بین المللی تکمیل نمایید.

استفاده از صرافی ها برای انجام حواله ارزی

 • راه دیگر از روش های پرداخت ارز در سایت های خارجی کمک گرفتن از صرافی هاست که البته گرانتر و غیرمتداول تر است. با افزایش ابزارهای پرداخت در سایت های خارجی به صورت آنلاین، پرداخت از نوع واریز به حساب بانکی امروزه چندان مورد استفاده فروشگاههای بین المللی نیست. در این روش برای پرداخت، صرافی مبلغ مورد نظر را مستقیماً به حساب بانکی فروشگاه مورد نظر واریز می کند که معمولاً همراه با کارمزد بالایی است. لذا این نوع پرداخت کمتر مورد توجه کاربران قرار می گیرد، اما در مواردی که فروشنده یا وب سایت تنها از این روش استفاده می کند اجتناب ناپذیر است.

استفاده از روشهای واسطه ای انتقال ارز

 • بسیاری از سایت ها و فروشگاه های بین المللی علاوه بر درگاه ویزا و مستر تراکنش های خود را توسط شرکت های واسطه ای پرداخت از جمله پی پال یا ایزی رمیتنس هم انجام می دهند. انتقال ارز در شبکه جهانی با توجه به گستردگی زیاد آن به راحتی شبکه شتاب ایران نمی باشد. از این رو شرکت های واسطه ای پرداخت این امر را امکان پذیر نموده اند. برای مثال پی پال از طریق ایجاد اکانت پی پال و جابجایی پول بین اکانت های پی پال این امر را ساده نموده است. در این خصوص لازم است توجه نمایید شرکت پی پال روی ایران حساسیت زیادی دارد و باید اطلاعات لازم در این زمینه برای انجام تراکش های پی پال را داشته باشید. برای کسب اطلاعات در این حوزه می توانید به مقالات تخصصی در مورد پی پال مراجعه نمایید.

دریافت محصول در ایران

علاوه بر موضوع پرداخت در سایت های خارجی موضوع مهم دیگری که همواره کاربران ایرانی را در خرید از سایت های خارجی دچار دغدغه میکند، نحوه ی ارسال کالا به ایران است. با توجه به تحریم های گسترده اعمال شده در سال های اخیر علیه ایران شما لازم است نسبت به ارسال کالا به ایران به طور مستقیم از سایت مورد نظر خود  اطمینان حاصل نمایید. بسیاری از فروشگاه ها و سایت های معتبر بین المللی بخصوص شرکت های آمریکایی در حال حاضر به ایران خدمات پستی ارائه نمی کنند و ارسال کالا به ایران را ندارند. علاوه بر آن برخی از پست های بین المللی از جمله فدکس نیز به ایران خدمات ارائه نمی کنند. همچنین رویکرد گمرک کشورهای مختلف بخصوص آمریکا و کشورهای اروپایی در بسته هایی که مقصد آنها ایران است موضوعی است که قبل از خرید و ارسال کالا به ایران باید به آن توجه داشت. دریافت کالا در ایران در خریدهای خارجی نیز روشهای مختلفی دارد. برای آشنایی با شرکت های پستی می توانید به مقاله “انواع شرکت های پستی و خدمات آنها” مراجعه نمایید.

ارسال کالا به ایران به طور مستقیم

 • روش اول همان ارسال کالا به ایران به طور مستقیم است. اگر نسبت به همه مسائل مطرح شده از جمله داشتن ویزاکارت مناسب، ارسال کالا به ایران به طور مستقیم توسط فروشنده، رویکرد پست مورد نظر در ارسال مستقیم به ایران و برخورد کشور مبدأ در ارسال کالا به ایران به طور مستقیم اطمینان حاصل نمودید، می توانید خرید خود را انجام دهید و آن را به طور مستقیم در آدرس خود در ایران دریافت نمایید. لازم به ذکر است علاوه بر اطمینان از ارسال کالا به ایران به طور مستقیم  لازم است رویکرد و قوانین گمرک ایران نسبت به وارد شدن کالای خود را نیز بررسی نمایید. برخی از کالاها نیاز به ترخیص و عملیات گمرکی دارند که باید قبل از خرید خود تمهیداتی برای آن اندیشیده باشید. برای آشنایی با شرایط و قوانین گمرکی داخلی و خارجی می توانید به مقاله “قوانین گمرکی و رویکرد گمرکی کشورهای مختلف ” مراجعه نمایید.
 • در صورتی که به هر دلیل امکان سفارش کالا و ارسال مستقیم آن به ایران را ندارید لازم است برای خرید کالای خود از ارسال غیرمستقیم به ایران استفاده نمایید.

روش اول در این مورد کمک گرفتن از آشنایان و دوستان در خارج از کشور است. بدین ترتیب که شما خرید را به آدرس آنها ارسال نمایید و سپس یا با پست و یا از طریق مسافر آن را در ایران دریافت نمایید. بدین ترتیب نیازی نیست در خرید از سایت های خارجی از آدرس ایران استفاده نمایید.

روش دیگر برای حل این مسأله استفاده از شرکت هایی است که این کار را به طور تخصصی انجام می دهند و خرید از سایت های خارجی را انجام داده و آن را به دست شما میرسانند. در این حوزه بهتر است شرکت ها و سوابق آنها را به دقت شناسایی نمایید.

بهتر است خرید خود را از چه کشورهایی انجام دهم؟

یکی از سوالاتی که همواره دغدغه خریداران اینترنتی می باشد این است که خرید از کدام کشورها بهتر است؟ به طور کلی غیر قابل انکار است که بهترین، مجهز ترین و ارزان ترین فروشگاه های اینترنتی بین المللی اکثراً آمریکایی هستند. اما امروزه با بهبود ابزارهای پرداخت و اصلاح دیگر محدودیت ها، فروشگاه اینترنت زیادی از کشورهایی چون چین، انگلستان، آلمان، کانادا و ژاپن تبدیل به رقیبان سرسختی برای فروشگاه های اینترنتی آمریکایی شده اند. اما در مورد کاربران ایرانی انتخاب یک کشور برای انجام یک خرید اینترنتی بستگی به عوامل متعددی که در بالا به آن اشاره شد دارد.

مهم ترین مسأله روابط دولت جمهوری اسلامی ایران با آن کشور است که خود منجر به این میشود که دولت آن کشور و به تبع آن فروشگاه های اینترنتی چه رویکردی در قبال مشتریان ایرانی و ارسال کالا به ایران  به طور مستقیم دارند. از طرفی بررسی رویکرد گمرک آن کشور نیز در ارسال کالا به ایران مهم است. با توجه به شرایط و روابط فعلی ایران با کشورهای مختلف خرید از فروشگاه های اینترنتی شرق آسیا از جمله چین و هنگ کنگ را به علت ارسال کالا به ایران به طور مستقیم  توصیه می نماییم. هچنین خرید از فروشگاه های اینترنتی کشورهای همسایه مانند امارات و ترکیه نیز تا حد زیادی بدون دردسر انجام میشود. اما خرید اجناس به صورت تک (طوری که جنبه تجاری نداشته باشد) از برخی فروشگاه های اروپایی مانند انگلستان و اسپانیا و ارسال کالا به ایران به طور مستقیم نیز امکان پذیر است. اما خرید از اکثریت فروشگاه های آمریکایی و کانادایی و ارسال کالا به ایران به طور مستقیم در سالهای اخیر امکان پذیر نمی باشد. چنانچه قصد خرید از سایت های  خارجی را دارید برای کسب اطلاعات بیشتر در این حوزه می توانید با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان همکاران ما بهره مند گردید. همچنین برای آشنایی بیشتر با وبسایت های مشهور و معتبر به مقاله “فروشگاه های اینترنتی بزرگ خارجی“  و مقاله “انواع فروشگاه های اینترنتی خارجی با محصولات مختلف “ مراجعه نمایید.

چگونه به سایت خارجی مورد نظر برای خرید اعتماد کنم؟

یکی از دغدغه های کاربران در خرید از سایت های بین المللی، پی بردن به میزان امنیت خرید از این سایت هاست که راه های مختلفی برای این موضوع وجود دارد که در مقاله “ اطمینان از اعتبار سایت های خارجی به طور کامل در مور آن بحث شده است اما در اینجا به برخی از مهم ترین آنها اشاره می کنیم:

– استفاده از نظرات کاربران قبلی سایت که پیشتر از آنجا خرید کرده اند.

– بررسی امن بودن فرآیند خرید در سایت.

– پرسیدن سوالات تخصصی از بخش پشتیبانی سایت.

چگونه می توانم خرید از سایت هایی که ایران را تحریم کرده اند را انجام دهم؟

در مواردی علاوه بر خود کشور، برخی از برندها و سایت های بین المللی که اکثراً آمریکایی هستند به مشتریان ایرانی خدمات ارائه نمی کنند. از این جمله می توان به آمازون که بزرگ ترین خرده فروش جهان است اشاره کرد. شرکت آمازون علاوه بر شعبه مرکزی خود که در داخل ایالات متحده است، دیگر شعب خود در کشورهای مختلف مانند کشورهای اروپایی چون ایتالیا، انگلستان و … حتی کشورهای آسیایی مانند آمازون، چین و ژاپن را نیز از ارائه خدمات به ایرانیان منع کرده است. ایبی نیز نمونه دیگری از این دست می باشد. همانطور که قبلاً اشاره شد در این موارد شما ناگزیر هستید از طریق بستگان یا آشنایان خود در کشوری ثالث و ترجیحاً خارج از آمریکا اقدام نمایید. به این صورت که آن ها با کارت اعتباری شما خرید را انجام داده و در آدرس خود دریافت نمایند. سپس مجدداً از کشور خود به ایران خرید را پست کنند. پست بسته از آمریکا به ایران با محدودیت هایی مواجه است و لذا بهتر است از دوستانتان در کشور های آسیایی و یا اروپایی کمک بگیرید. کارمزد حواله پول به خارج از کشور به گونه ای است که برای مبالغ کمتر از 1000 دلار چندان توجیه پذیر نیست. لذا اگر خرید شما کوچک است بهتر است از کارت اعتباری خودتان استفاده نمایید. در غیراین صورت در پرداخت بدهی خود به دوستتان متحمل کارمزد های زیادی می شوید. اگر به کارت اعتباری دسترسی ندارید یا دوستی که به سادگی این کمک را به شما بدهد در دسترستان نیست بهتر است از شرکت های تخصصی در این حوزه استفاده نمایید.

چه کالاهایی تحریمی است؟

علاوه بر کشور و همچنین سایت مورد نظر، مسأله دیگر در خرید ازسایت های خارجی نوع کالاست. بسیاری از سایت های خارجی به مشتریان ایرانی هم خدمت ارائه می دهند، اما این خدمت رسانی شامل کالاهای خاص نمی شود. به این دسته از کالاها به اصطلاح کالاهای تحریمی گفته میشود. کالاهایی در حوزه علوم نانو، نفت و پتروشیمی، هواو فضا و …  شامل کالاهای تحریمی جمهوری اسلامی ایران میشوند و کاربران ایرانی در خرید از سایت های خارجی باید به این نکته توجه نمایند. معمولاً خرید این نوع کالا ها نیازمند امکانات خاص و صرف هزینه های بیشتری است و چنانچه در خرید خود به این نوع از کالاها احتیاج داشتید توصیه اکید می شود از همان ابتدا و قبل از هرگونه مکاتبه با فروشنده، این مورد را با یکی از شرکت های متخصص در این حوزه در میان بگذارید. خرید هایی از این دست ملاحظات و پیچیدگی های خاصی دارد و تجربه و تخصص یک تیم حرفه ای را طلب می کند.

[تعداد: 155    میانگین: 2.8/5]

اشتراک در خبرنامه بلاگ لک لک

ارسال نظر

409 نظر

 • Ali می‌گه:

  Slm…khste nbashid aya az site nike hm mitonid kharid konid va bfrstid be iran?

 • ایدین می‌گه:

  سلام خسته نباشید من میخوا از سایتی به غیر از amazob ebay aliexpress ovdn باید چیکار کنم

  • پشتیبان لک لک 13 می‌گه:

   با سلام
   لینک کالای مورد نظر رو در قسمت سفارش کالا ثبت نمایید.
   بعد از بررسی، نتیجه خدمتتون ارسال میشه.

 • aynaz می‌گه:

  سلام.خسته نباشید.ببخشید میتونم بدونم کدوم محصولتون پرفروش تو ایران هست

 • مهدا می‌گه:

  سلام خسته نباشید من میخواستم از یه سایت خارجی که فکر میکنم کمپانیش چینی باشه خرید کنم
  میشه راهنماییم کنید که ایا شما میتونید واسم خرید انجام بدید و بعد واسم پست کنید
  هزینه اش چقدر بیشتر از حالتی میشه که مستقیم بره گمرک و بعد با پست dhl بیاد دم خونم؟
  لینکش اینه
  مبلغ وسیله هم 80 دلاره
  https://tictail.com/s/kailijumei/pixie-rose-set-of-6
  فکر کنم ارسال مستقیم به ایران هم دارن

  • پشتیبان لک لک 2 می‌گه:

   سلام با تشکر از ارتباط شما
   جهت ارسال پیش فاکتور و بررسی سایت مورد نظر ابتدا در سایت لک لک ثبت نام نمایید و لینک مورد نظر خود را ثبت کرده تا کارشناس بررسی نموده و نتیجه خدمت شما ارسال گردد.

 • azadeh می‌گه:

  سلام ممنون از سایت خوبتون من یک ف روشگاه اینت رنتی دارم که میخوام حراج های ال سی وای کی کی رو خرید کنم و در فروشگاهم بفروشم اقداماتی که لازمه برای اینکار چیه ممنون میشم از راهنکایتون ایا خرید به صورته مستقیم صورر ت میگیره

 • ناهید می‌گه:

  سلام… امکان خرید بذر کاکتوس از سایت های خارجی هست؟
  جدیدا مثل اینکه واردات انواع گل و گیاه آزاد شده

 • behnam می‌گه:

  سلام چطور میتونم مستقیم به یک سایت تولید کننده چینی سفارش کالا بدم و تو ایران تحویل بگیرم؟

  • کارشناس لک لک می‌گه:

   سلام
   اگر فروشنده مورد نظر سایت فروشگاهی انلاین دارد می توانید لینک کالای مورد نظر رو ثبت سفارش کنید تا همکاران ما بررسی کنند.

 • رائیکا می‌گه:

  سلام
  من میخوام یک روغن گیاهی بخرم از سایت { http://www.amazon.com } نمیدونم مال کدوم کشوره ! به نظرتون سایت معتبری هست یا نه ؟و ایا امکان ارسالش به ایران هست ؟؟ شما میتونید اینکارو انجام بدید چون کسی رو ندارم واسه اینکار
  مــــــــــــمنون از جواب گوییتون

  • کارشناس لک لک می‌گه:

   با سلام
   لینک کالاتون در امازون رو در صفحه اول سایت گروه لک لک قرار بدین . سایت اماوزن بزرگترین سایت فروشگاهی دنیاست. لک لک کالای شما رو از هر سایت آنلاینی میخره و براتون میاره.

 • مهسا می‌گه:

  سلام من میخواستم لباس کره ای از سایت ای بای بخرم.چطور می تونم بخرم؟

  • کارشناس لک لک می‌گه:

   سلام
   لینک کالای خودتون رو در سایت ثبت سفارش کنید همکاران ما بررسی می کنند و نتیجه رو ایمیل می کنند.

 • علرضا مهروان می‌گه:

  سلام . من میخوام از شرکت تایلندی قطره گیاهی بخرم به نظر سما چکار کنم

 • دهقان می‌گه:

  سلام

  بی نهایت ممنون میشم راهنمایی کنید.

  برای مصرف شخصی، از سایت GearBest با پست Aramex چندین بار پوشاک و دکوری و اینا خرید کردم.
  این سری ، یک لپتاپ خریدم.
  ولی در گمرک دوبی ، هولد HOLD شد، سپس برگشت به هنگ کنگ، (پولم رو پس گرفتم)
  با پیگیری مشخص شد که گمرک (دوبی یا تهران) گفته جنس امریکایی هست!
  در حالی که جنس کاملا چینی هست، و فقط CPU، امریکایی Intel هست.
  حالا نمیدونم چرا برگشت خورد، (هیچ کس جواب درست حسابی نداد)؛ شاید به خاطر اون CPU، شاید هم به خاطر اینکه قیافه و اسم لپتاپ شبیه امریکایی هاست؛ مثلا Lenovo Yoga یا Vaio یا Vbook
  اسم لپتاپ VOYO VBook V3 Yoga هست، و شبیه لپتاپهای برند هست!
  http://www.gearbest.com/laptops/pp_589982.html?wid=21

  حالا، داستان اینه که این لپتاپ رو در فروشگاه های ایرانی مشاهده کردم!
  یعنی برخی دوستان این رو وارد میکنند ، و با مثل من به شکل معمول با پست Aramex و DHL … اون هم بدون دوباره ارسال کردن، و مستقیم از هنگ کنگ به دوبی تهران

  خوب، اینها چطور میخرند؟
  آیا جعبه را عوض میکنند و در جعبه کارتنی میگذارند؟
  آیا جعبه را کادو پیچ میکنند و در بسته هدیه میگذارند؟
  یا چی؟

  با تشکر از راهنمایی های شما

  • پشتیبان لک لک 3 می‌گه:

   با سلام ;
   بسیاری از کالاهای موجود در ایران از راه قانونی وارد نشده اند یا کارشناس گمرک نظر به تشخیص کالا داده است و یا گمرکی کالا پرداخت شده .

 • سروناز می‌گه:

  سلام. من میخوام یک کارت بین المللی داشته باشم که به حسابم از خارج (امریکا) پول واریز بشه. ایا چنین امکانی در ایران وجود داره یا نه؟

 • امیر می‌گه:

  سلام ببخشید یکی از اعضای خانواده ام قصد سفر به چین دارند .
  ایا میتوانم سفارش از امازون در چین داشته باشن؟
  چگونه؟
  ممنون

 • مهتاب می‌گه:

  سلام من محصول تقویت مژه رو از سایت آمازون میخوام خریدازی کنم با توجه به اینکه این محصول قیمت داره ولی وزن این محصولو نمیتونم پیدا کنم فقط نوشته شده 1.6 ounces میخوام تخمین بزنم برای قیمت نمیتونم وزنو پیدا کنم لطفا راهنمایی بفرمایید

 • Pani می‌گه:

  سلام.من میخام از سایت ایتونز آلبوم بخرم.سایت شما انجامش میده؟اگه نه میشه راجب paymemt method که کارت های خریدن بیشتر توضیح بدین؟من درست نفهمیدم.کسی ام خارج ندارم که واسم بخره.خودم میخام بگیرم

 • Sana می‌گه:

  سلام
  یه سوال داشتم
  من و دوستم می خوایم از یه سایت چینی لباس سفارش بدیم بعد خواهرشون که امریکا هستن می خوان به جای ما سفارش بدن و ادرس مستقیم ایرانو بزنن بعد باید هزینه ی گمرک بدیم برای این؟

  • کارشناس لک لک می‌گه:

   سلام
   می بایست ابتدا مطمئن بشین که سایت مورد نظر به ایران ارسال دارد یا خیر. هزینه گمرک به قیمت،حجم و تعداد کالای شما و در نهایت به نظر کارشناس گمرک بستگی دارد.

 • س می‌گه:

  سلام. می خوام از آمازون کتاب بخرم.کارت خارجی هم ندارم.دوستی هم که برام این کارو بکنه ندارم.چیکار میتونم بکنم.

 • Tara می‌گه:

  سلام من میخوام یه البوم موزیک سفارش بدم که کد پستی میخواد!!! کد پستی خونمونو وارد کنم؟

 • رضا میرزایی می‌گه:

  سلام، روزتون بخیر.
  ببخشید من می خواستم در یکی از سایت های خارجی ثبت نام کنم. ولی هزینه اشتراک اون ها از طریق کارت های اعتباری قابل پرداخت هستش. میخواستم بپرسم حوزه ی کاری شما شامل این گونه موارد هم میشه؟

  با تشکر

 • مجید می‌گه:

  من میخوام یه کتونی از شرکت ریباک در چین که در اصل این شرکت برای آمریکاست تولیدش تو چینه خرید کنم چجوری این کارو انجام بدم شما آدرس چیزی دارید خدمت برسیم

  • کارشناس لک لک می‌گه:

   سلام

   می توانید از طریق سایت امازون یا سایت های ذکر شده در بلاگ لک لک راهنمایی بگیرید.

   و همچنین می توانید از سامانه آسان-خرید- آمازون که به تازگی توسط لک لک راه اندازی شده است استفاده کنید.
   تمامی اطلاعات مربوط به قیمت و زمان تحویل بطور دقیق مشخص شده است.