آموزش معرفی فروشگاه های آنلاین اخبار و رویداد های اخیر 

آشنایی با کارت های اعتباری بین المللی و روش استفاده از آنها

کارت های اعتباری

مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

مقدمه

همان طور که می دانید  کارت اعتباری بانکی یک کارت با اندازه استاندارد است که دارای یک شماره کارت 16 رقمی (Card Number)، تاریخ انقضاء (Expire Date)، یک کد سه رقمی (CVV2) و عموماً نام حک شده مشتری بر آن می باشد که برای خرید های اینترنتی استفاده از این اطلاعات لازم است که البته در ایران عموماً تحت عنوان عابربانک از آنها یاد می شود.

در سال های نه چندان دور پول نقد برای مبادلات و خرید و فروش به کار می رفت، به علت افزایش مبادلات کم کم چک پول ها و چک های بانکی جایگزین پول نقد شد. اگر سنتان یاری کند به خاطر می آورید روزهایی را که در مناسبت ها و اعیاد برای خریدهای مختلف مبالغ زیادی پول نقد همراه خانواده ها بود. پس از ورود به عرصه الکترونیک کم کم بانک ها به جای وجه نقد، کارت های بانکی هوشمند را در اختیار مشتریان قرار می دادند که معادل همان وجه نقد موجودی داشت.. در سال های بعد از آن کارت های اعتباری تنها برای برداشت پول از دستگاه های خود پرداز (ATM ها) به کار می رفتند. در آن زمان اگر کسی را در حال گرفتن پول از دستگاه خودپرداز می دیدید شاید فکر می کردید با شخص پولداری روبرو هستید و یا کسی که آگاهی زیادی از کامپیوتر و اینترنت دارد! اما به مرور زمان کارت های اعتباری به کلی جای پول نقد را گرفتند. در دنیای دیجیتالی امروز نه تنها مرحله رفتن به دستگاه خودپرداز را مدت هاست که پشت سر گذاشته ایم و هر کدام از ما چندین و چند کارت اعتباری داریم، بلکه شماره کارت 16 رقمی کارت، تاریخ انقضاء، کد سه رقمی (CVV2) و رمز دوم آن، اطلاعاتی است که شاید دیگر مانند شماره تلفن منزل آن را به خاطر سپرده ایم.امروزه برای کلیه مبادلات و خرید های فروشگاهی، حتی مبادلات بزرگ تر نظیر خرید و فروش ماشین و … از کارت های اعتباری، دستگاه های کارتخوان و حتی جابجایی اینترنتی پول استفاده می شود. برای آشنایی با روش ها و ابزار خرید از سایت های مختلف می توانید به مقاله نحوه خرید از سایت های خارجی مراجعه نمایید.

نوع کارت، نام بانک صادر کننده و آرم بانک از اطلاعاتی است که معمولاً روی کارت های اعتباری درج می شود. سیستم های مالی الکترونیکی و کامپیوتری با شناسایی این مشخصات می توانند به حساب بانکی شما دسترسی پیدا کرده و مبلغ را از حسابتان برداشت کنند، و اینگونه نیاز به حمل پول نقد از بین می رود.

18121347_1197951430315428_6988407417546633771_o16586423849567114
مزایای کارت های اعتباری بانکی

کارت های اعتباری بانکی مزایای بسیاری دارند. از زمانی که استفاده از کارت های اعتباری بانکی رایج شد، تبادلات مالی و خرید و فروش ها با سهولت بیشتری انجام گرفت. برخی از مزایای کارت های اعتباری بانکی شامل موارد زیر می باشد:

 • شما می توانید خرید های فروشگاهی خود را بدون حمل پول نقد با داشتن کارت های اعتباری انجام دهید.
 • با داشتن کارت های اعتباری امکان انتقال وجه از طریق کارت به حساب افراد دیگر وجود دارد.
 • امکان افزایش خریدهای اینترنتی با استفاده از کارت و بدون نیاز به مراجعه حضوری برای شما وجود دارد.
 • آسودگی خیال از گم نکردن یا سرقت پول نقد، آسودگی خیال از تقلبی نبودن اسکناس ها با داشتن کارت اعتباری امکان پذیر است.
 • کاهش هزینه های عمومی در چاپ اسکناس مزیت مهم این کارت هاست.
 • افزایش حجم معاملات به علت سهولت استفاده از این کارت ها نیز با استفاده از کارت های اعتباری ایجاد می شود.
 • رزرو هتل فقط با ارائه اطلاعات کارت قبل از مراجعه به هتل نیز از مزایای استفاده از کارت های اعتباری است.

انواع کارت های بانکی بین المللی

کارت های بانکی بین المللی از چند منظر قابل دسته بندی می باشند:

دسته بندی کارت ها از منظر اعتبار بانکی  (کارت های اعتباری (Credit Cards) و کارت های شارژی یا بدهکار (Debit Cards) )

کارت های اعتباری (Credit Cards)

در کارت های اعتباری یا همان Credit Card ها مشتری دارای حساب بانکی تأیید شده ی پشتیبان کارت خود می باشد. دراین نوع کارت ها فرد اجازه برداشت و خرید از حساب خود، تا سقف اعتباری که از طرف بانک به او تخصیص داده شده است را دارد، حتی اگر در حال حاضر آن قدر موجودی در حساب خود نداشته باشد و در واقع حساب او می تواند منفی شود  یعنی  او می تواند تا سقف اعتبار تخصیص داده شده به بانک بدهکار شود. بدین ترتیب بعد از طی مدت معینی با فرستادن صورت حساب از سوی بانک او بدهی خود را پرداخت خواهد کرد، برخی از بانک ها حتی این بدهی را از مشتریان خود به صورت اقساط دریافت می کنند. تهیه این کارت ها مستلزم ارائه مدارکشناسایی کامل و همچنین مدارک تعیین کننده هویت محل زندگی(Address Proof) می باشد و معمولا بانک ها برای افتتاح حساب و تخصیص اعتبار به شتریان حساسیت زیادی به خرج می دهند. داشتن اقامت همان کشوری که قصد افتتاح حساب در بانک آن را داریم از الزامات اکثر قریب به اتفاق بانک هاست. به همین علت تهیه این نوع از کارت ها برای شما که داخل ایران زندگی می کنید، معمولاً امکان پذیر نمی باشد. در صورت نیاز ضروری به داشتن این کارت ها استفاده از کارت های اعتباری دوستان و نزدیکان مورد اعتماد در خارج از کشور پیشنهاد می شود.

IMG_Credit_Card_category_page_header_2

کارت های شارژی (Debit Cards).

این نوع از کارت ها نیز به حساب بانکی پشتیبان متصل هستند اما در این نوع کارت ها مشتری پیش بانک اعتبار اضافه ای ندارد و تنها می تواند تا سقف موجودی داخل حساب خود از کارت برداشت کند یا خرید انجام دهد. این نوع کارت ها دارای شماره سوئیفت (Swift Code)  و دیگر اطلاعات حساب های بانکی هستند و قابلیت دریافت پول از کشورهای مختلف از طریق سیستم های بانکی را دارند. لازم به ذکر است سیستم سوئیفت یک سیستم بانکی جهانی است که جهت ارسال و دریافت هرگونه پیام ارزی در بین واحدهای ارزی بانکهای داخل کشور و بانکهای خارج از کشور مورد استفاده قرار می‌گیرد. بانک ها برای ارائه این نوع از کارت ها نیز به علت آن که حساب بانکی پشتیبان آن است، معمولاً مدارک شناسایی کامل از مشتریان می خواهند، اما حساسیت آنها به اندازه افتتاح کارت های اعتباری نیست. به همین دلیل در سال های اخیر برخی از بانک های کشورهای اطراف که ریسک بیشتری را متحمل می شوند، کارت های اعتباری شارژی (Debit Cards) در اختیار مشتریان داخل ایران قرار دادند، که در اکثر موارد نیاز به یک بار سفر به آن کشور و افتتاح حساب با ارائه پاسپورت معتبر به همراه مهر ورود قانونی به آن کشور بوده است. در صورتی که بانکی خدمات خوبی از جمله داشتن اینترنت بانک و آپدیت شدن لحظه ای تراکنش ها در آن را به مشتریان ارائه می دهد، استفاده از این کارتها را بخصوص برای کسانی که می خواهند درآمد ارزی داشته باشن، پیشنهادمی دهید. چرا که به آسانی می توانید با دادن شماره حساببانکی خود به شرکای تجاری خارجی، مبالغ ارزی خود را دریافت نمایید. 

visa-debit-card-06-2017

کارت های پیش پرداخت (Prepaid).

این کارت ها که بیشترو در اصطلاح رایج تحت عنوان کارت های نقدی (Cash Cards) یا کارت های سفر (Travel Cards) شناخته میشوند در واقع نوعی از همان Debit Cards هستند، با این تفاوت که حساب بانکی مجزا پشتیبان آنها نیست وشماره سوئیفت ندارند و امکان واریز و انتقال وجه به آنها از کشورهای دیگر به آسانی میسر نیست. کارت های پیش پرداخت نیز دو دسته اصلی دارند: کارت های قابل شارژ مجدد (Reloadable) وکارت های غیر قابل شارژ مجدد (یک بار شارژ) یا همان کارت های هدیه (Gift Cards). کارت های قابل شارژ معمولا به اسم فرد صادر می شوند و با نام هستند و تنها تفاوت آنها با Debit کارت های عادی، نداشتن حساب بانکی پشتیبان می باشد. داشتن این نوع از کارت ها به علت بار مسئولیت کمتر برای بانک بسیار ساده تر از دو کارت قبلی است و در سال های اخیر بانک های خارجی زیادی بهایرانیان این نوع از کارت ها را ارائه کرده اند. البته با افزایش تحریم ها در سال های اخیر، باز هم سخت گیری بانک ها برای ارائه این نوع از کارت ها به افراد مقیم ایران بیشتر شده است و معمولاً برای تحویل این نوع از کارت ها نیز حضور خود فرد در شعبه بانک و یا صرافی الزامی می باشد.

اما کارت های هدیه علاوه بر آن که حساب بانکی ندارند، بانام هم نیستند و حتی دریافت تعداد محدودی کارت هدیه از بانک ، معمولاً نیاز به ارائه کارت شناسایی فرد هم ندارد. این کارت ها تنها به اندازه موجودی اولیه قابل استفاده هستند و پس از اتمام موجودی داخل کارت، باید آن را دور انداخت زیرا قابل استفاده یا شارژ مجدد نمی باشند. از آنجا که اداشتناین نوع از کارتها هیچ منافاتی با قوانین تحریم های اعمال شده علیه ایران ندارد، بسیاری از این نوع از کارت ها مرتبط با بانک های مختلف به راحتی در ایران توزیع می شوند وکاربران می توانند از آنها استفاده نمایند. به شما توصیه می کنیم قبل از تهیه این نوع از کارت ها نسبت به موجودی درون آن و اعتبار بانک صادر کننده آن اطمینان حاصل فرمایید.

credit_cards_prepaids_generic.original

از آنجایی که شما لازم نیست موجودی یا اعتبار زیادی در داخل کارت خود داشته باشید و تنها می توانید به اندازه نیاز خود آنها را شارژ نمایید، کارت های پیش پرداخت امنیت بالایی را دارند، از این رو کارت های پیش پراخت (Prepaid) به علت امنیت و اطمینان آنها، بیشتر برای خریدهای اینترنتی در مقایسه با Credit Card ها استفاده می شوند. حتی افرادی که دارای چندین کارت اعتباری می باشند ترجیح می دهند در خرید های اینترنتی خود از کارت های پیش پرداخت استفاده نمایند. البته امروزه با قرار دادن پروتکل های امن پرداخت روی سایت های مختلف کمی بر امنیت خاطر کاربران جهت وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری خود در سایت های مختلف افزوده شده است. برای آشنایی با نحوه اعتماد به یک سایت جهت وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری در آن می توانید به مقاله چطور به سایت های خارجی اعتماد کنیم مراجعه نمایید.

دسته بندی کارت ها بر اساس ویزا کارت (Visa Card) یا مستر کارت (Master Card)

در یک دسته بندی دیگر کارت های بانکی بین المللی معمولاً در قالب کنسرسیوم بین المللی 2 شرکت بزرگ مالی ویزا و مستر قرار دارند. ویژگی مهم این سیستم های بین المللی مانند ویزا و مستر این است که هیچ بانک خاصی محوریت خاصی ندارد و باعث می شود تمامی بانک های کشور های مختلف که به این سیتم ها وصل هستند یکپارچه شوند و به سازوکار مالی بین المللی متصل شوند. بدین ترتیب شما با داشتن ویزا کارت و یا مستر کارت فارغ از این که بانک صادر کننده ی آن چه بانکی و چه کشوری باشد، امکان خرید از کلیه دستگاه های کارتخوان، خودپرداز (ATM) و درگاه هایی که متصل به شبکه جهانی ویزا و مستر هستند را دارید. لازم به ذکر است در حال حاضر تنها 5 کشور ایران، سودان، سوریه، کره شمالی و کوبا عضو شبکه جهانی ویزا نمی باشند و در بقیه کشورهای جهان این کارت ها به سادگی قابل استفاده هستند. شرکت مستر کارت حساسیت بیشتری روی مسائل تحریم علیه ایران را دارد، از این رو استفاده از ویزاکارت های پیش پرداخت برای کاربران داخل ایران توصیه می شود.برای تهیه این نوع از کارت ها می توانید به شرکت هایی که نمایندگی توزیع کارت های ویزای بانکهای خارجی در داخل ایران هستند، مراجعه نمایید.

اگرچه امروزه تقریباً اکثر سایت های اینترنتی و دستگاه های پوز در کشورهای خارجی هر دو نوع ویزا کارت و مستر کارت را پذیرا هستند اما هنوز هم سایت ها و دستگاه های کارتخوانی هستند که مثلا فقط ویزاکارت و یا مستر کارت را قبول می کنند.

FILE - In this Thursday, April 25, 2013, file photo, MasterCard credit cards are displayed for a photographer in Montpelier, Vt. MasterCard Inc. reports quarterly financial results before the market opens on Thursday, Oct. 31, 2013. (AP Photo/Toby Talbot, File)

غیر از ویزا و مستر دو کمپانی بین المللی بزرگ دیگر در زمینه کارت های بانکی آمریکن اکسپرس (American Express) و دیسکاور (Discover) هستند که البته تمرکز اصلی آنها بر ایالات متحده است و پوشش جهانی آنها مانند ویزا کارت و مسترکارت نیست.

american-express-explorer-stack-point-hacks

دسته بندی کارت ها از نظر بانکی و یا غیربانکی بودن

غیر از تقسیم بندی های ذکر شده در بالا در نوع دیگری از تقسیم بندی، کارت ها به دو دسته کارت های بانکی و کارت های غیربانکی تقسیم می شوند. کارت های بانکی همانند ویزاکارت و مستر کارت از سیستم اعتباری بانک ها استفاده می کنند در حالی که کارت های اعتباری غیربانکی همانند آمریکن اکسپرس را شرکت ها و مؤسسات عرضه می کنند. مشتریان این نوع کارت ها معمولاً ضمن برخورداری از خدمات عمومی یک کارت اعتباری بانکی، از خدمات خاص آن شرکت یا سازمان خاص هم استفاده می کنند.
امروزه روش های متفاوتی برای انتقال پول و تبادلات مالی بوجود آمده است. پیدا شدن سیستم های مالی از جمله ایزی رمیتنس (EZ Remittance) مانی اوردر (Money Order)، پیپال (PayPal) و … همه در جهت سهولت و سرعت در انتقال پول ایجاد شده اند، اما همچنان استفاده از کارت های اعتباری مورد توجه بسیاری از کاربران می باشد.

paypal_logo1

[تعداد: 81    میانگین: 2.9/5]

اشتراک در خبرنامه بلاگ لک لک

ارسال نظر

39 نظر

 • سید حسین هاشمی می‌گه:

  آیا می توان کارت اعتباری دوستم رو که خارج از کشور هست از ایران شارژ کنم؟

 • ایمان امینی می‌گه:

  سلام
  برای دریافت مبالغ بالای 100هزار دلار کدام کارت مناسب است؟
  در واقع برای اینکه من بتوانم از شخص و یا سایتی مبلغ بالای 100هزار دلار دریافت کنم به یک کارت بانکی نیاز دارم که هیچگونه محدودیتی برای دریافت و یا انتقال پول نداشته باشه برا ی این منظور شما کدام یک از کارت های بانکی بین المللی را معرفی میکنید که هیگونه محدودیتی برای دریافت و یا انتقال وجه ندارند؟
  لطفا راهنمایی کنید
  با تشکر
  امینی

  • پشتیبان لک لک می‌گه:

   سلام
   لطفا با شرکت تهران ویزا کارت تماس حاصل نمایید و سوال خود را مطرح فرمایید.

 • aliasghar می‌گه:

  سلام تشکر میکنم از مطالب مفیدتون..من تئ یه سایت خارجی شرط بندی ثبت نام کردم برا کار با اون یه کارت میخواستم که هم شارژ نمایییم هم برداشت.
  شما چی رو به من توصیه میکنید

  • پشتیبان لک لک می‌گه:

   سلام
   لطفا با شرکت تهران ویزا کارت تماس حاصل نمایید و سوال خود را مطرح فرمایید.

 • نادر فردوسی می‌گه:

  سلام من ویزا کارت دارم که حاوی مبلغی به شکل دلار است. و میخواهم در اروپا مبلغی را با یورو پرداخت کنم . چکار کنم

  • پشتیبان لک لک می‌گه:

   سلام
   لطفا با شرکت تهران ویزا کارت تماس حاصل نمایید و سوال خود را مطرح فرمایید.

 • حسین می‌گه:

  سلام. وقتی ما تو یه بانک خارجی افتتاح حساب میکنیم دو تا کارت بانکی به ما میدن که رو یکی نوشته دبیت کارت و دیگری مستر کارت . هر کدوم شماره کارت جدا و ccv جدا داره. سوالم اینه که کاربرد هر کدوم از این شماره حساب ها در کجاست؟ شماره iban که برای انتقال وجه میدن واسه کدوم یکی از این دو تا کارت هست ؟ و اصلا وقتی پول ترانسفر میشه تو کدوم یکی از کارتها میشینه …ممنون

  • پشتیبان لک لک می‌گه:

   سلام
   با دفتر تهران ویزا کارت می توانید تماس حاصل نمایید و سوال خود را مطرح فرمایید.

 • sajjad می‌گه:

  سلام به مدیر عزیز چطور میشه از یه سایت خارجی مثلا اسبوبت لاین گرفت؟چون یا دیبیت ویا ویزا کارت میخواد چطوری میتونم تو ایران یکیشونو تهیه کنم؟
  درضمن سقف دریافت دیبیت کارت تا چه مبلغیه؟
  مرسی

  • پشتیبان لک لک می‌گه:

   سلام فروش کارت های الکترونیکی خارجی جزو خدمات لک لک نیست. می توانید با جستجور در گوگل یکی از فروشگاه های داخلی که این کارت ها را در ایران ارائه می کنند بیابید.
   در عین حال لک لک می تواند با دریافت کارمزد پرداخت های خارجی شما را انجام دهد که در این صورت می بایست جهت دریافت پیش فاکتورثبت سفارش نمایید.

 • رضا می‌گه:

  آیا کارت اعتباری وجود داره که پشتیبان ارز هند باشه؟اگر هستید لطفا برای دریافت اون راهنمایی کنید

 • هدی می‌گه:

  سلام
  برای خرید پروازهای داخلی اروپا مثل رایان ایر و رررو هتل از booking .com میتونم از کارت هدیه استفاده کنم؟
  اگر پول توی کارت بمونه و بعدا نخوام از اون استفاده کنم چطور میتونم چطور ممکنه پولم سوخت نشه

 • میس ققنوس می‌گه:

  سلام.ممنون از مطلب خوبتون.ببخشید من یک نرم افزار تهیه کردم ک برای دانلود ایتم های درون اون نیاز ب پرداخت دلاری هست.باتوجه ب اینکه من ایران هستم میتونم با استفاده از گیفت کارت دلاری این پرداخت ها رو از داخل انجام بدم؟!ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

  • پشتیبان لک لک می‌گه:

   سلام
   می توانید با گیفت کارت پرداخت کنید اما ممکن است فروشنده شما پرداخت از طریق گیفت کارت را قبول نکند.

 • باران می‌گه:

  با سلام و احترام
  ممنون از مطالب خوب و مفیدتون
  یه سوال اینکه فرمودید Debit card شماره سوییفت دارن و قابلیت دریافت پول ا زکشورهای مختلف رو دارن… این قابلیت رو Credit card ها مثل ویزا یا مستر ندارن ؟؟
  من اکوادور زندگی میکنم و تازه میخوام حساب باز کنم … راستش نمیدونم کدوم بهتره ؟؟ ویزا یا مستر؟؟ credit or debit
  راستش فرق کارت های credit و debit رو درست متوجه نشدم… یعنی داشتن همون کارت اعتباری (credit) برای سفرهای خارجی و کارهای معمول و گرفتن یا فرستادن پول در اقصی نقاط دنیا کافیه …؟؟

  • پشتیبان لک لک می‌گه:

   سلام
   دبیت باید تو حسابتون پول باشه و همون اندازه هم میتونید خرج کنید. کردیت یعنی تا سقفی که بانک تعیین میکنه شما میتونید خرج کنید بدون اینکه پولی تو حسابتون باشه. نوع ویزای اقامتی شغل و درامد معمولا پارامترایی هستن که بانک بر اساس اونا کردیت میده یا نمیده. ویزا یا مستر هم چندان تفاوتی نداره و جا به جایی پول به خارج از کشور هم یه کار بانکیه و ربطی به نوع کارت شما نداره.

 • امین می‌گه:

  سلام.
  می خواستم بدونم آیا امکان شارج مبلغ دل خواه از
  Gift Cart های مثلا 50 دلاری ، در حساب اکانت خودمون در فروشگاه های خارجی مثل آمازون هست؟ یا باید مثلا اگه یک گیفت کارت 50 دلاری می خریم، فقط می تونیم به یک مرتبه تمام 50 دلار رو در اکانتمون شارج کنیم. کدوم درست است ؟ خیلی ممنون.

  • پشتیبان لک لک می‌گه:

   سلام
   باید یک گیف کارت به مبلغ دلخواه تهیه کنید و تمامی آن را به یک باره در اکانت خود شارژ نمایید.

 • جواد می‌گه:

  با سلام وتشکر از مطلب مفیدتون من یه مقاله در خصوص این کارتهای بین المللی مینویسم میخواستم بدونم کارتهای بین المللی معروف بجز ویزا ومستر کدوم هستند وسقف موجودیشون البته دبیت بر حسب سال وماه وروز برام بنویسید ممنون میشم ویزا ومسترو تونستم چیزهای ازشون درباره سقف پیدا کنم ولی ظاهرا البته کارتهای دبیت شون 10 دلاره وتا سقف 50000 دلار

 • برمودا می‌گه:

  سلام.
  از مقاله بسیار خوبتون کمال تشکر و قدردانی را دارم.
  بسیار کامل ؛ ساده و قابل درک برای تمام افراد آماتور و حرفه ای بود.
  از خوندنش واقعاً لذت بردم

  متشکرم
  به امید توفیق روز افزون

 • مینا می‌گه:

  برای خرید از سایت های خارجی بهتره از کدوم کارت استفاده کنیم و شرایط تهیه اون چطوریه؟

  • پشتیبان لک لک می‌گه:

   سلام
   از ویزا کارت بهتر است استفاده شود.
   می توانید از شرکت تهران ویزا کارت تهیه نمایید.
   البته برای خرید از سایت های خارجی علاوه بر کارت باید آدرسی در خارج از کشور نیز داشته باشید.

 • MARCO می‌گه:

  سلام من اکانت paypal دارم و وقتی می خوام از اورجی چیزی بخرم میگه شماره ی کارت وارد کنید و من کارتی نادارم لطفآ کمک کنید.

 • حمیدرضا می‌گه:

  درود.
  مطلب بسیار مفیدی بود.
  همونطور که فرمودید چنین کارت هایی در کشور ما پشتیبانی نمیشه و نیز بانک صادر کننده نیاز به حضور شخص حقیقی برای صدور اون داره.یعنی هیچکس امکان گرفتن این کارت رو برای شخصی در کشوری مثل ایران نداره؟!
  فردی با بنده تماس گرفته با شماره آفریقای جنوبی و ادعای برنده شدن من در لاتاری رو کرده که خب مشکوکه و از بنده تقاضای پنجاه پوند در صورت ارسال کردیت کارد کرده.آیا چنین چیزی امکان داره؟
  متشکرم

  • پشتیبان لک لک می‌گه:

   با سلام
   گیفت کارت های دلاری در ایران قابل تهیه است که امکان واریز وجه به آن وجود ندارد.
   معمولا در بسیاری از موارد این تماس ها بی پایه و کلاهبرداری می باشد.

 • وحید می‌گه:

  سلام برای مدت و مبلغ کمی به اندازه ارسال چند نامه به این کارتها نیاز دارم ولی متاسفانه مدت زیادیه که نتونستم موفق بشم واقعا کم آوردم این چه داستانیه ما داریم ،ممنونم از شما.

 • حمیدرضا می‌گه:

  تشکر عالی بود

 • سعید می‌گه:

  با سلام
  تشکر میکنم بابت اطلاعات خوبی که در مورد کارتها ارایه نمودید
  موفق و پیروز باشید