آموزش معرفی فروشگاه های آنلاین اخبار و رویداد های اخیر 

اصل یا تقلبی‌؟! با این ده نکته کالای اصل را تشخیص دهید

کالای اصل

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

بدون شک خرید کالای لوکس‌ برای همه آسان نیست و هزینه زیادی باید صرف خرید آن شود. به همین دلیل زمانی که تصمیم می‌گیرید تا یک کالای لوکس را خریداری کنید‌ نیاز است تا از اصل بودن آن مطمئن شوید . اگر شما هم دوست ندارید تا پول هنگفتی را بابت یک کالای تقلبی بدهید‌ این مطلب را از دست ندهید‌.

این روزها تمایل خرید کالای لوکس و مارک در بین افراد‌، چه ثروتمند و چه عادی، زیاد شده است و باعث شده تا تولیدکنندگان را به فکر تولید کالاهایی شبه لوکس یا تقلبی بیندازد‌. کالاهایی که شاید در ظاهر تفاوتی با نمونه اورجینال خود نداشته باشند ولی از لحاظ کیفیت و قیمت تفاوت قابل ملاحظه‌ای با یکدیگر دارند‌. این روند روز‌ به روز درحال افزایش است و نگرانی از آنجایی نشئت می‌گیرد که قابل کنترل نیست و تنها راه مقابله با آن شناخت تفاوت‌های میان کالای اصل و تقلبی است.

تشخیص کالای اورجینال از طریق دوخت‌های روی آن 

کالای اصل

محصولات اوجینال از چرم طبیعی ساخته می‌شوند، درحالی‌که محصول تقلبی از نوعی ماده به نام Rexine که جنسی بی‌کیفیت و عمر کمتری نبست به چرم اصل دارند ساخته می‌شوند .

کالای اصل

زیپ محصول اورجینال به راحتی باز و بسته می‌شود و کیفیت بالایی دارد‌. در حالی که اکثر زیب‌های تقلبی به سختی باز و بسته می‌شوند‌. در این مورد تشخیص بسیار راحت است؛ اصولاً در جنس اصل مارک محصول بر روی زیپ حک شده است‌.

کالای اصل

اغلب اوقات نام مارک محصول بر روی دکمه‌های آن در جنس اورجینال حک شده است، در‌حالی‌که در محصول تقلبی از دکمه‌های معمولی استفاده می‌کنند‌.

کالای اصل

گاهی تشخیص اصل یا تقلبی بودن محصول از روی مارک آن ممکن است سخت باشد، اما با نگاه کردن به فونت و سبک نوشته روی مارک می‌شود اصل بودن آن را تشخیص داد‌. همچنین مارک محصول اورجینال ساده و ظریف است.

کالای اصل

پارچه‌های استفاده شده در محصولات اورجینال کیفیت بهتری نسبت به نمونه تقلبی آن دارد و این تفاوت با دست زدن به جنس پارچه‌های دو محصول اصل و تقلبی قابل تشخیص است‌.

کالای اصل

توجه داشته باشید که املای نوشتاری بر روی برچسب‌ها و کارت گارانتی محصول صحیح باشد‌. البته داشتن برگه گارانتی تضمینی برای اصل بودن محصول نیست‌.

کالای اصل

برچسب قیمت بر روی محصولات اورجیال به صورت چاپی است و مهر نشده است‌. همچنین بارکد روی محصولات به صورت مستقیم به سیستم‌های داخلی لینک هستند پس با اسکن بارکد آن به‌راحتی می‌توانید از اصل بودن محصول مطمئن شوید‌. 

کالای اصل

تفاوت عمده‌ای بین بسته‌بندی محصولات اورجینال‌ و تقلبی وجود دارد‌. شما به‌راحتی می ‌توانید تفاوت در بسته‌بندی این دو محصول را متوجه شوید‌.

کالای اصل

اغلب اوقات تجهیزات اضافه در ساعت‌های تقلبی (‌تاریخ و…‌) کار نمی‌کنند‌. این یک نشانه مستقیم برای تشخیص ساعت اصل از تقلبی است‌.

کالای اصل

با دانستن این نکات که در ظاهر ممکن است پیش پا افتاده به نظربیاید‌ می‌توانید با خیال آسوده‌تری کالای مورد نظر خود را خریداری کنید‌. اگر قصد خرید از سایت‌های خارجی را دارید‌، مقاله “‌چطور به سایت های خارجی اعتماد کنیم‌” ‌شما را در انتخاب بهترین و مطمئن‌ترین سایت برای خرید یک کالای لوکس و اورجینال راهنمایی می‌کند‌.

[تعداد: 25    میانگین: 2.5/5]

اشتراک در خبرنامه بلاگ لک لک

[mc4wp_form id="305702"]

ارسال نظر

یک نظر