مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

اکشن فیگور کاراکترهای محبوب ما چگونه ساخته می شوند؟!

توسط | وسایل ورزشی و اسباب بازی | یک نظر

پیدایش اکشن فیگور

برای اولین بار از اکشن فیگور در سال ۱۹۶۴ توسط Don Levine در شرکت Hasbro، برای معرفی اسباب بازی جدید خود به نام G.I.Joe استفاده شد. لوین ترجیح داد نام Joe جایگزین عروسک شود تا بیشتر توجه پسران را جلب نماید. مفاصل متحرک در اکشن فیگور ها باعث جذابیت بیشتر آنها شد. این سرباز می توانست به حالت های مختلف خم شود. علاوه بر این، جو با لوازم جانبی و لباس های گوناگون بر اساس تجهیزات نظامی واقعی مجهز شد. G.I.Joe به یک موفقیت بزرگ تبدیل شد و شخصیت های دیگری به او اضافه شدند. حق امتیاز ساخت اکشن فیگور برای تقریبا 40 سال در اختیار فروشندگان شرکت Hasbro قرار داشت.

در سال ۱۹۷۷ کمپانی فاکس مجوز ساخت مجموعه از اسباب بازی برای صحنه های اکشن بر اساس فیلم جدید خود در جنگ ستارگان، به شرکت Kenner داد. موفقیت فیلم به میزان قابل توجهی بازار فروش این اسباب بازی ها را گسترش داده و محبوبیت آنها را تضمین کرد. اکشن فیگورها، معمولا در اندازه های ۲۰-۳۰ سانتی متر ساخته می شدند، اما بعد از فیلم جنگ ستارگان، شرکت Kenner آنها را تنها در ارتفاع ۹/۵ سانتی متر طراحی کرد. تعدادی دیگر از اکشن فیگورهای براساس  فیلم و سریال به سرعت طراحی شدند، از جمله Star Trek، Battle Star Galactica و Buck Rogers .

سال ۱۹۸۴ با معرفی مجموعه “ترانسفورماتور”، اکشن فیگورها به سطح جدیدی از پیچیدگی رسیدند. ترانسفورماتور ها روبات هایی بودند که قادر به تبدیل شدن به اشیاء دیگر بودند، مانند جت های جنگنده، تانک ها، و یا مسابقات قهرمانی که همچنان محبوب هستند.

با معرفی شخصیت های  کتاب کمیک Spawn تاد مك فارلین، ساخت اکشن فیگورها پیشرفت كرد. باتوجه به اینکه اکشن فیگورها با جزئیات بیشتری نسبت به اسباب بازی قبلی ساخته شده بودند، مورد توجه بسیاری قرار گرفتند. توسعه اکشن فیگورها، خلق و طراحی این اسباب بازی شگفت انگیز، کاملا به نویسنده کتاب کمیک بستگی دارد.

فرایند تولید اکشن فیگور

اکشن فیگور

طرح اولیه

بعد از انتخاب شخصیت، ایجاد نمونه اولیه رُسی است. مدل اولیه با خم کردن سیمهای آلومینیومی به منظور ایجاد ستون فقرات شکل، به نام آرماتور ساخته می شود. شکل سیم شامل طرح کلی سلاح و پاها است که در موضع عمومی قرار گرفته است که این فیگور به آن صورت فرض می شود. سپس مجسمه ساز سنگ را به آرماتور اضافه می کند تا وزن و شکل اساسی مورد نظر را بدست آورد. ویژگی های سر و صورت اکشن فیگور، جداگانه و با جزئیات بیشتری ایجاد می شود. مجسمه ساز از ابزارهای مختلف مانند حلقه سیم استفاده می کند تا خاک رس را برش دهد و جزئیات صورت را نشان دهد.

برخی از مجسمه سازان برای اطمینان از اینکه اکشن فیگور تا حد امکان طبیعی شود، از مدل های انسانی برای کار طراحی خود استفاده کنند. فرآیند مجسمه سازی، بسته به مهارت و سرعت مجسمه ساز حدود دو هفته به طول انجامد. درصورت تجدید نظر، این فرایند ممکن است چند بار تکرار شود. به طور معمول مراحل طراحی اولیه چندین ماه زمان نیاز خواهد داشت.

مواد خام

سیم آلومینیومی، خاک رس مدل سازی و ابزارهای مختلف مجسمه سازی برای ایجاد نمونه اولیه استفاده می شود. شکل واقعی از یک رزین پلاستیکی، از قبیل Acrylonitrile Butadiene Styrene) ABS) ساخته شده است. رزین نوعی پلاستیک سخت است که برای ساخت بدن اصلی استفاده می شود. پلاستیک های نرم تر مانند پلیپروپیلن و پلی اتیلن معمولا برای ساخت قطعات کوچکتر و لوازم آرایشی استفاده می شود. پارچه های گوناگون مانند rayon و نایلون ممکن است برای اجزای صحنه و لباس از جمله لباس های بدن، کلاه و ماسک صورت استفاده شود.علاوه بر این، اسباب بازی هایی با جزئیات بیشتر ممکن است حاوی قطعات کوچک مینیاتوری باشد که جلوه های صوتی و تصویری را ارائه می دهند.

ایجاد قالب

قالب اصلی یا مجموعه ای از قالب ها از نمونه اولیه ساخته شده است. این قالب ها برای تولید انبوه قطعات ساخته شده برای اکشن فیگور استفاده می شود. تقریبا دو سوم از زمان لازم برای ایجاد یک اکشن فیگور، صرف ساخت قالب ها می شود. الگوهای مبتنی بر نمونه اولیه برای هر قطعه ساخته شده و برای تولید خط مونتاژ ارسال می شود.

بعضی اکشن فیگورها، به سادگی از یک قطعه از پلاستیک ساخته می شوند و شامل یک اسکلت سیم است که اجازه حرکت محدودی را می دهد. برای اکشن فیگورهایی با جزئیات بیشتر، هر بخش متحرک به عنوان یک جزء جداگانه قالب بندی می شود. به عنوان مثال، اسباب بازی جنگ ستارگان با سینه توخالی و اندام های وینیل جامد طراحی شده است. فیگور به طور کلی با مفاصل متحرک ساخته می شود که اجازه حرکت اندام را می دهد. این نوع اکشن فیگورها، شامل واشر در مفصل بازوها و پاها و دنده های کوچک است که اجازه می دهد که به هر زاویه ای خم شود و آن را نگه دارد.

مونتاژ

بعد از اینکه تمام اجزای پلاستیکی قالب ساخته شد، ساخت اکشن فیگورها آغاز می شود. به جای چسب، برخی از قطعات ممکن است با یک روش سیلندر اولتراسونیک که با استفاده از ارتعاشات فرکانس بالا برای پلاستیکی با هم مخلوط می شود، پیوند داده شود. این فرایند، مهر و موم تنگ تر بین قطعات و یک نخ بسیار نازک و تقریبا نامرئی ایجاد می کند. Hasbro با استفاده از این فرایند بدون کاهش سرعت تولید، در ساخت اکشن فیگور، سطح بالایی از جزئیات را ایجاد کرد. فقط از چسب برای اتصال برخی از قطعات کمکی مانند پرده سینه و چکمه استفاده می شود.

تکامل اکشن فیگورها

۲اکشن فیگور

اکشن فیگورها بسته به آخرین روند فیلم ها و کتاب ها، به طور مداوم در حال تکامل هستند. برنامه های کودکان و نمایش های مردمی محبوب همچنان یک منبع اصلی الهام بخش برای طراحان اکشن فیگور می باشد. از سال ۱۹۹۰ این تکامل به سوی شخصیت های واقع گرایانه و جذاب زنان کتاب های کمیک است. با پیشرفت تکنولوژی، اکشن فیگورهای مدرن می توانند تراشه ها و باتری های صوتی داشته باشند؛ تا جلوه های صوتی ضبط شده را با فشار یک دکمه به نمایش بگذارند. با پیشرفت تکنولوژی، حتی می توان آنها را از راه دور و از طریق کامپیوتر کنترل کرد.

اگر قصد خرید اکشن فیگور دارید، می‌توانید با کمک لک لک از سایت‌های خارجی خرید خود را انجام دهید. برای داشتن کالکشنی از اکشن فیگور قهرمانهای محبوبتان، از سایت های ebay ، Etsy ، Craigslist و Dash می‌توانید لینک کالای خود را در سامانه ثبت سفارش لک‌لک وارد کنید تا کارشناسان ما خرید شما را انجام دهند و کالای شما را خیلی زود به دستتان برسانیم. اگر قصد خرید از آمازون را دارید، کافی است لینک کالای خود را در سامانه آسان خرید آمازون وارد کنید تا کارشناسان ما خرید شما را انجام دهند.

مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

راهنمای خرید آنلاین عینک آفتابی؛ متناسب با فرم صورت

توسط | زیورآلات، ساعت، عینک و وسایل جانبی | بدون نظر

از روزهای قبل از اینکه بتوانیم یک سبد خرید مجازی را پر کنیم در حالیکه روی کاناپه منزلمان نشسته ایم، تنها خاطرات مبهمی بجا مانده است. با اینحال خرید بعضی محصولات مثل عینک و عینک آفتابی استثناء این تجربه لذت بخش است . بیشتر افراد ترجیح میدهند برای خرید عینک به فروشگاه بروند، تعداد زیادی عینک را روی صورت خود ببینند و سپس انتخاب کنند. پس چطور میتوان انتخاب اینترنتی عینک آفتابی را به یک خرید اینترنتی موفق تبدیل کرد؟!؟

مسلما انتخاب یک عینک آفتابی ایده‌آل آسان نیست. بسته به چندین فاکتور مهم می‌توان یک عینک مناسب و یک همراه همیشگی و دوست‌داشتنی برای روزهای آفتابی و حتی غیر آفتابی را انتخاب کرد. آیا در مورد حفاظت چشم از اشعه‌ی ماورای بنفش چیزی می‌دانید؟ در مورد دوام، دید، شکل و اندازه‌ی عینک و تناسب آن با صورت خودتان اطلاعی دارید؟ در ادامه با لک لک و راهنمای خرید عینک آفتابی همراه باشید.

راهنمای خرید عینک

حفاظت عینک آفتابی از چشم

تمرکز اول و اول باید انتخاب عینک هایی باشد که حداکثر چشم را پوشش می دهد و از حفاظت چشم اطمینان حاصل می کند. تصور غلطی وجود دارد که سطح محافظت چشم به تاریکی لنز بستگی دارد، اما این درست نیست. بهترین عینک آفتابی این است که به طور موثر اشعه ماوراء بنفش خورشید را جذب می کند. پس به دنبال چنین عینک هایی بروید. توصیه‌ی ما این است عینک آفتابی را تنها برای زیبایی و بدون توجه به محافظت آن در برابر اشعه‌ی ماورای بنفش خورشید خریداری نکنید.

عینک-آفتابی

کیفیت لنز عینک آفتابی

توجه کنید که جنس لنز عینک شما چیست که می تواند شیشه ای، پلی کربنات یا حتی پلاستیک باشد. عینک آفتابی طبی برای کسانی که در حال حاضر عینک برای نزدیک بینی یا هر مشکل چشمی دیگری استفاده می کنند نیز وجود دارد. لنز عینک می تواند ویژگی های منحصر بفرد دیگری نیز داشته باشد ازجمله لنز مقاوم در برابر خراش، ضد انعکاس یا کنتراست بالا . در تعیین نوع لنز در مرحله آخر باید رنگ آن را در نظرگرفت، در حال حاضر شما می توانید از رنگ های مختلف یا حتی عینک های روشن و بی رنگ استفاده کنید و از صدمات ناشی از نور خورشید در امان باشید.

راهنمای خرید عینک آفتابی

فرم صورت و فریم عینک آفتابی مناسب آن

هنگام خرید عینک  آفتابی، باید در کنار تمام عوامل کلیدی، از طراحی شیک و قاب با دوام نیز مطمئن شوید. کیفیت و جنس قاب عینک نیز باید مورد توجه قرار گیرد ، جنس قاب می تواند فلز، پلاستیک و حتی نایلون باشد. از آنجا که این فریم است که لنز را نگه می دارد، ساختار و کیفیت آن در هنگام خرید عینک آفتابی بسیار مهم است.

در این راهنمای خرید، به مهم‌ترین فاکتور زیبایی انتخاب عینک یعنی تناسب شکل عینک با فرم صورت می‌پردازیم. در ابتدا باید بدانید که صورت شما جزو کدام دسته از شکل‌های اصلی صورت قرار می‌گیرد. آیا فرم صورت خود را می‌شناسید؟ برای این کار، چندین راه وجود دارد. یکی از ساده‌ترین راه‌ها این است که روبروی آینه بنشینید و موهای خود را به‌کلی به سمت بالا نگه دارید. از قسمت پیشانی خود شروع به کشیدن یک خط روی آینه کنید و دورتادور صورت آن خط را ادامه دهید. به همین سادگی! شما روی آینه فرم صورت خود را رسم کرده‌اید.

راهنمای خرید عینک آفتابی

صورت بیضی شکل

اگر چانه شما باریکتر از پیشانی باشد، شما یک چهره بیضی دارید. خوش شانس هستند، زیرا هر نوع عینکی می تواند با شکل صورت شما مناسب است. بنابراین، عینک آفتابی مورد علاقه خود را انتخاب کنید! از هر سبک و نام تجاری و سپس از نور خورشید لذت ببرید! برند Louis Vuitton گزینه های زیادی را در مورد عینک آفتابی مد روز ارائه می دهد. یک نمونه از عینک های آفتابی این برند ، Socoa Damier که فقط برای چهره های بیضی مناسب هستند. قاب فلزی و لنزهای گرادیان حفاظت عالی خورشید را ارائه می دهند و طراحی Louis Vuitton اطمینان می دهد که شما دید عالی داشته باشید!

صورت گرد

اگر عرض و طول چهره یکسان باشند، شما یک چهره گرد دارید. عینک های آفتابی کشیده و مستطیلی ، صورت شما را برجسته نشان می دهد. از فریمهای گرد و حتی لنزهای رنگی به شدت اجتناب کنید. از طراحی های عالی مناسب صورت گرد، از برند Dior می باشد. یک نمونه از عینک های آفتابی زنانه آن Rectangleـ Dior Brown است.

صورت مربع شکل

اگر چهره شما دارای زاویه های مشخصی در نقاط برجسته مانند پیشانی و گونه ها باشد، صورت شما مربع شکل می باشد. فریم های گرد و بیضی شکل چهره های مربع را می پوشاند. هرگز عینک آفتابی زاویه دار و هندسی را انتخاب نکنید. برخی از عینک های آفتابی Baroque Round Havana SPR27N از مجموعه برند Prada مناسب صورت شماست.

صورت قلب شکل

پیشانی گسترده و چانه باریک نشان دهنده یک چهره قلب شکل است. عینک آفتابی گرد یا گربه ای بهترین انتخاب برای شماست. عینک آفتابی FS5143 Black Eye از برند Fendi برای شما انتخاب خوبی خواهد بود. آنها با دوام و دارای حفاظت UV فوق العاده ای هستند و سایه خاکستری_سیاه آنها بسیار مناسب نشان می دهد.

مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

خدمات لک لک به روزرسانی شد.

توسط | خرید از لک لک | بدون نظر

رضایت مندی هرچه بیشتر شما همراهان عزیز لک لک همواره از اولویت‏‌های مجموعه ما بوده و در این راستا می‏‌کوشیم تا با تسهیل در فرآیند سفارش کالا و تحویل آن ، کالای درخواستی شما در شرایط مطلوب و در زمان مورد انتظار به دست شما برسد. با توجه به گستردگی و تنوع کالاهای ارائه شده توسط لک لک و برای ایجاد سرعت در تولید پیش فاکتور ، افزایش دقت کارشناسان در تخمین قیمت کالای درخواستی و عدم مغایرت کالای درخواستی با کالای دریافتی، توصیه می شود که شما همراهان عزیز لک لک، اطلاعات سفارش خود را با دقت و جزئیات کامل وارد نمایید.

بیمه لک لک

خدمات جدید لک لک ۴

گاهی با وجود رعایت همه موارد، ممکن است شرایطی پیش آید که مشتریان محترم پس از دریافت کالا، تصمیم به بازگرداندن آن داشته باشند. خدمات بیمه لک لک این امکان را ایجاد میکند که کالای سفارشی شما تحت ضمانت عودت وجه قرار گیرد. این در صورتی است که کالای خریداری شما مشمول یکی از بندهای استفاده از بیمه کالا باشد:
– چنانچه کالا دریافتی با کالای درخواستی مغایرتی داشته باشد؛
– در مراحل حمل دچار آسیب فیزیکی شده باشد؛
– دچار مشکلات گمرکی گردد؛
– در هر مرحله از خرید و ارسال مفقود گردد؛
– کالا در زمان مورد اشاره به دست شما نرسد.

در صورتی که هر یک از موارد بالا رخ دهد شما می توانید با اعلام درخواست عودت وجه (در صورتی که کالا به شما رسیده باشد؛ طی۲ روز کاری، آن را مرجوع کرده ) و مبلغ پرداختی خود را بابت خرید کالا دریافت کنید. ازین پس، کاربرانی که تمایل به استفاده از خدمات بیمه لک لک را ندارند، میتوانند با غیرفعال نمودن بیمه لک لک در صفحه نمایش کالای درخواستی، هزینه ای بابت بیمه پرداخت نکنند.

خدمات جدید لک لک ۲

 لطفا توجه داشته باشید که:

 اگر کالای خریداری شده، در مراحل حمل و نقل دچار آسیب دیدگی شده باشد:

 • باید حداکثر تا ۲۴ ساعت پس از دریافت کالا، از طریق تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری به لک لک اطلاع داده شود.
 • کارتن و جعبه اصلی محصول تا پایان ۲ روز کاری مهلت استرداد کالا، نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود.
 • مسئولیت هرگونه عدم کارکرد احتمالی کلیه محصولات به عهده خریدار می باشد و مشمول خدمات گارانتی بازگشت کالا نمی شوند.
 • در صورتی که آسیب کالا‏‌، در لحظه دریافت قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل آن خودداری کند و آن رابه دفتر لک لک بازگرداند و یا سریعا به کارشناسان لک لک اطلاع دهد. آسیب دیدگی جعبه و بسته بندی کالا مشمول بیمه لک لک نمی شود.
 • کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه فاکتور به دفتر لک لک ارسال شود.
 • درخواست بازگرداندن پوشاک تنها در صورتی امکان پذیر است که در وضعیت اولیه و نو باشند ، هیچگونه آثار استفاده مانند لکه، رنگ پریدگی، زدگی یا پارگی یا بوی عطر و بدن وجود نداشته باشد و برچسب، مارک، دکمه و سایر ملحقات جدا نشده باشد.

 اگر کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد؛

 • در صورتی که این مغایرت (رنگ ، سایز و…) از طرف کاربر و یا تلقی متفاوتی از آنچه فروشنده اعلام کرده است صورت گرفته باشد، شامل خدمات گارانتی لک لک نخواهد شد. به طور مثال سایز XL و یا رنگ آبی تنها در صورتی شامل بیمه لک لک قرار خواهد گرفت که کالای ارسال شده تگی غیراز تگ XL و رنگ آبی داشته باشد؛ بزرگی و کوچکی و یا تفاوت چشمی رنگ از موارد شامل بیمه لک لک نمی باشد.
 • نقصان و کمبود در مجموعه کالا نیز برعهده فروشنده خارجی بوده و مسئولیتی برعهده لک لک نمی باشد (به طور مثال کمبود یک قطعه در کالای سفارشی).

همچنین:

 • کلیه محصولات آرایشی و بهداشتی مشمول گارانتی بازگشت کالا نمی شوند و مسئولیت هرگونه آسیب درونی آن به عهده خریدار می باشد.
 • قطعات الکتریکی و الکترونیکی نظیر لوازم خانگی برقی، لوازم شخصی برقی، کالاهای مصرفی مانند کارتریج و قطعات داخلی کامپیوتر مانند کارت گرافیک، مادربرد، پردازنده و نظایر آن تنها در صورتی مشمول گارانتی بازگشت کالا می شوند که دچار آسیب ظاهری و فیزیکی (شکستگی، فرورفتگی و…) شده باشند و مسئولیت هرگونه آسیب درونی یا عدم کارکرد احتمالی به عهده خریدار می باشد.
 • کلیه کالاهایی که به صورت مستعمل و دست دوم خریداری می شوند، مشمول خدمات گارانتی بازگشت کالا نمی شوند و مسئولیت هرگونه آسیب یا عدم کارکرد احتمالی به عهده خریدار می باشد.
 • بیمه لک لک تنها شامل سایت های خرید آنلاینی می باشد که مورد تأیید کارشناس لک لک قرار گرفته باشد.
 • سایت های بزرگ خرید آنلاین شامل تعداد زیادی فروشنده است که امتیاز آنها تنها منوط به رأی خریداران است و سایت خرید، اصالت آنها را به صورت ۱۰۰٪ تضمین نمی نماید. اصالت کالاهای خریداری شده از این فروشندگان برعهده لک لک نخواهد بود.
 • گیفت های ارسال شده همراه کالای درخواستی، قابل استرداد نمی باشند و مشمول خدمات گارانتی لک لک نمی شوند.
 • استفاده از بیمه لک لک به صورت ناقص امکان پذیر نیست. به این معنی که شما نمی توانید کالای آسیب دیده خود را نگه داشته و بخشی از بیمه خود را پس بگیرید.
 • پس از دریافت کالا توسط شرکت لک لک، کالای شما تحت بررسی قرار میگیرد و در صورت تأیید کارشناسان لک لک مبلغ پرداختی حداکثر تا ۷۲ ساعت کاری، به حساب مشتری واریز خواهد شد. هزینه ارسال کالا جهت بررسی توسط کارشناسان، برعهده مشتری خواهد بود.
 • در صورتی که ایراد وارده بر محصول یا مغایرت، از جانب کارشناسان لک لک مورد تأیید قرار نگرفته باشد، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

توجه: ازین پس کالای سبد خرید شما درصورت دارا بودن سرویس بیمه لک لک از سایر کالاها متمایز می شود.

خدمات جدید سایت

خرید و پرداخت

پس از ورود به سبد خرید و مشاهده کالاهای درخواستی خود ، تعداد و قیمت آنها ، تایید و وارد مرحله پرداخت خواهید شد. در مرحله پرداخت در صورت داشتن بن تخفیف می‌توانید کد آن را وارد و در این خرید از تخفیف خود استفاده کنید. چنانچه کیف پول شما موجودی داشته باشد مبلغ پرداختی از آن کسر خواهد شد.

خدمت جدید لک لک ۵

برای وارد شدن به مرحله تسویه کامل نیاز است تا شما قوانین و مقررات مربوط به ثبت و رویه های پردازش و نحوه محاسبه قیمت سفارشات لک لک را مطالعه و موافقت نمایید که در اینجا خلاصه ای ازقوانین برای شما نمایش داده خواهد شد.

 • از تعهدات وب سایت لک لک اطلاع کامل دارم:

وب سایت لک لک تنها نماینده شما در خرید و تحویل کالای درخواستی می باشد و مسئول ارسال کالای معیوب یا مغایر با مشخصات اظهار شده (توسط فروشنده خارجی) ویا نقصان در مراحل ارسال نخواهد بود؛ مگر آنکه سفارش شما تحت پوشش بیمه لک لک قرار گرفته باشد.

خدمات جدید لک لک ۶

 • از روند محاسبه قیمت اطلاع کامل دارم:

با توجه به مشخص نبودن وزن یا ابعاد دقیق برخی کالا ها یا مغایرت میان واقعیت با اظهار تقریبی اولیه برخی فروشنده ها، ممکن است پس از سفارش شما، در هزینه های حمل و ترخیص تفاوت حاصل شود. این حالت ندرتا رخ می دهد و بیشتر در سفارشات خاص و غیر متعارف محتمل است. با تیک زدن این بند موافقت می کنید در این موارد لک لک امین شما باشد و پس از دریافت کالا در دفتر ایران، مابه التفاوت محاسبه و چنانچه مبلغ چشمگیر بود وجه به شما پرداخت و یا از شما اخذ گردد.

خدمات جدید لک لک ۷

در آخر نیز می‌توانید از دو طریق درگاه پرداخت بانک ملت و ایران کیش و یا واریز به شماره حساب شرکت نوین ایده پردازان لک لک صورت حساب خود را پرداخت و خرید خود را نهایی کنید.

خدمات جدید لک لک ۸

همراه با کارشناسان لک لک

روند خرید از سایت های خارجی ، پیگیری و مکاتبه با فروشندگان سفارشات شما، با تمام پیچیدگی به صورت ۲۴ ساعته از وظایف کارشناسان لک لک  می باشد. شما نیز میتوانید از این پس، در باشگاه مشتریان به صورت آنلاین و بدون نیاز به تماس تلفنی ، سفارشات خود را به صورت مجزا پیگیری کنید و در تمام مراحل خرید ، تحویل در دفتر خارجی ، ارسال و … در کمترین زمان ممکن با کارشناسان ما در تعامل باشید.

خدمات لک لک ۹

مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه

خانه هوشمند؛ خانه ای که از قدرت تکنولوژی استفاده می کند.

توسط | تجهیزات الکترونیک و لوازم جانبی, وسایل منزل و لوازم خانگی | 2 نظر

خانه هوشمند

امروزه با پیشرفت روزافزون تکنولوژی انجام بسیاری از کارهای روزمره برای ما آسان تر و راحت تر شده است. از جمله تکنولوژی های جدید دنیا که می توان به آن اشاره کرد، خانه هوشمند است. ساختمانهایی که با شما حرف می زنند، برای شما SMS می فرستند، موسیقی مورد علاقه شما را پخش می کنند، شما را از حضور سارقان مطلع می سازند، به گلهای شما آب می دهند و هر آنچه در تخیلتان هست را با خانه هوشمند در واقعیت عمل می نمایند. شما می توانید از راههای مختلف با خانه هوشمند خود ارتباط برقرار کنید. دیگر نیاز به نصب بسیاری از سیستمهای مختلف و گران نیست!

سیستم اعلام حریق، سیستم اندازه گیری شدت روشنایی و دما، دزدگیر و غیره که در خانه هوشمند قرار گرفته و بصورت یکپارچه عمل می کنند و شما می توانید کلیه آنها را با موبایل خود کنترل نمایید.

از فواید این تکنولوژی میتوان به :

 • بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف انرژی
 • کم کردن استهلاک وسایل مصرفی
 • سادگی استفاده از تجهیزات هوشمند
 • قابلیت اطلاع رسانی و گزارش گیری
 • کنترل ساختمان از هرکجای دنیا
 • مدیریت ساختمان هنگام بروز حوادث
 • انعطاف پذیری و اضافه شدن امکانات جدید
 • کنترل امنیت و ایمنی
 • تأمین آسایش و رفاه و … اشاره کرد.

 

خانه هوشمند

خانه هوشمند و روشنایی 

در یک خانه هوشمند ساکنین قادر هستند بدون نیاز به اینکه به فضا یا اتاق دیگری بروند روشنایی آن مکان را از راه دور کنترل نمایند. این بدین معناست که شما میتوانید در آشپزخانه باشید و چراغ های اتاق خواب خود را خاموش و روشن و یا حتی نور آن را تنظیم کنید. بهتر است کمی فاصله را بیشتر کنیم؛ شما قادر هستید در خارج از منزل خود با دراختیار داشتن یک خط تلفن ثابت یا موبایل و یا اینترنت ، این کار را انجام دهید. خانه شما گوش به فرمان شماست ، دکمه را بفشارید و جادویی به نام هوشمندسازی ساختمان خواسته هایتان را برآورده می سازد.

خانه هوشمند

دما در خانه های هوشمند

در خانه هوشمندتان دیگر نیاز نیست تا حتما گرما را احساس کنید تا فن کوئل روشن کنید، خانه شما عادات گرمایی و سرمایی شما را به خوبی می شناسد و قبل از آنکه از سرما و گرمای محیط کلافه شوید ، آنرا برای شما تنظیم می کند. این تکنولوژی باعث می شود زمانی که در منزل نیستید انرژی به هدر نرود و در صرفه جویی آن نقش مهمی خواهد داشت. حتی می توانید میزان مصرف انرژی خانه خود را مشاهده کنید و یا در صورتی که سیستم گرمایشی شما دچار مشکل است به راحتی از آن مطلع شوید.

 

خانه هوشمند

امنیت خانه هوشمند

زمانی که به سفرهای دور می رویم از امنیت خانه خود نگرانیم؛ اما زمانی که یک خانه هوشمند باوفا داشته باشیم که در نبود ما نیز از خود مراقبت می کند، همه چیز رو به راه می شود. خانه هوشمند حضور شما را هنگام سفر شبیه سازی می کند؛ به طور مثال هر روز راس ساعت ۷ شب چراغ های بخش مشخصی را روشن و در ساعت ۱۲ شب آنرا خاموش می کند.

اگر شما هم به دنبال به روزرسانی و هوشمندسازی منزل خود هستید، سایت لک لک در این خرید همراهیتان می کند . فقط کافی است تا کالای موردنظر خود را در سایت های خرید خارجی جستجو کنید و در سایت لک لک ثبت سفارش نمایید تا طی دو روز کاری پیش‌فاکتور برای شما ارسال شود. از این جا به بعد، تمام کار را می توانید به لک‌لک بسپارید و با خیال راحت منتظر دریافت سفارش خود باشید. ما تمام امور مربوط به پرداخت، ارسال، امور گمرکی و غیره را انجام داده و ظرف 10 تا 15 روز کاری سفارش شما را درب منزل یا هر آدرس دیگر در سراسر کشور به شما تحویل خواهیم داد.

لک‌لک 4 ساله شد.

توسط | بلاگ لک لک, تخفیف و جشنواره | 2 نظر

انگار همین دیروز بود، 1 بهمن 1392، گردهم آمدیم و استارتاپی را راه اندازی کردیم تا بتوانیم سرویس خرید کالا از سراسر دنیا را برای مردم ایران فراهم کنیم. طولی نکشید که 4 ساله شدیم.

4 سال در کنار شما، مفتخریم که لک لک وارد پنجمین سال فعالیت خود شده و با پیشرفت و افزایش کیفیت سرویس دهی توانسته ایم خدمات و پشتیبانی خود را ارتقاء دهیم.
خوشحالیم که امروز توانسته ایم با کسب تجربه های متعدد در این چند سال و با بهره گیری از حس اعتماد شما همراهان همیشگی لک لک رشد کنیم و روز به روز فعالیت خود را گسترش دهیم . همچنین از اینکه به مشتریان خود خدمات متعدد ارائه دهیم و محدودیت های خرید از سایت های خارجی را برای هموطنانمان در ایران از بین ببریم ، خدا را شاکریم .

امسال در چهارسالگی گروه لک لک جشنواره ویژه ای برای شما عزیزان و همران لک لک در نظر گرفته ایم :

به همین مناسبت سفارشات ثبت شده در تاریخ یکم و دوم بهمن ماه 1396 در طرح جشنواره #تولد_لک_لک شرکت داده خواهند شد.

 

جشنواره #تولد_لک_لک

 

1- امسال با لک لک به استانبول سفر کنید !

همه برنده اید، تنها با یک خرید شانس خود را در قرعه کشی سفر به شهر زیبای استانبول از شرکت الی گشت امتحان کنید.(تاسقف هزینه 2 میلیون تومان)

هر 100 هزار تومان خرید = 1 امتیاز

امتیاز بیشتر  =  شانس بیشتر در قرعه کشی

وبلاگ 02

2- تخفیف % بیشتر بگیرید.

با خرید و ثبت سفارش خود در این جشنواره از تخفیف های زیر بهرمند خواهید شد.

خریدهای بالای 300 هزار تومان = کد تخفیف 30 هزار تومانی

خرید های بالای 500 هزار تومان = کد تخفیف 50 هزار تومانی

خریدهای بالای 1 میلیون تومان = کد تخفیف 100 هزار تومانی

کدهای تخفیف پس از ثبت موفق و نهایی شدن خرید فاکتور اهدا خواهد شد و آن را در خرید بعدی از لک لک به مدت 1 ماه می توانید استفاده نمایید.

“دقت کنید تنها زمانی کد تخفیف ارسال خواهد شد که خرید کالای شما از طریق لک لک انجام شده باشد.”
“این کد های تخفیف شامل سفارش های کنسل شده نخواهد شد.”

3- مسابقه اینستاگرامی لک‌لک

امسال همانند پارسال، برای شما همراهان عزیز و کاربران گرامی لک‌لک در اینستاگرام برنامه ویژه ای در نظرگفته ایم.

وبلاگ 01

شرایط و قوانین مسابقه :


مهلت شرکت در مسابقه تا روز 1 بهمن 96 خواهد بود.
دوستان خود را در کامنت Mention کنید.
هر نفر رو می بایست در یک کامنت منشن کنید.
کامنت های غیر از منشن افراد حذف می شوند.
هرچقدر بیشتر منشن کنید شانس برنده شدن شما بیشتر خواهد شد.
تقاضا داریم افرادی که نمی شناسید منشن نکنید تا ایجاد مزاحمت برای دیگران نشود.
در نهایت فردی که در قرعه کشی انتخاب می شود باید صفحه اینستاگرام لک لک را دنبال کرده باشد
در غیر اینصورت مجددا قرعه کشی انجام خواهد شد.
اعلام برندگان جوایز تا 10 روز بعد از آخرین روز مسابقه خواهد بود.
هرچقدر تعداد کامنت ها بیشتر شود، زمان اعلام برنده جایزه طولانی تر خواهد شد البته ما سعی خواهیم کرد هرچه زودتر اعلام کنیم.

جایزه :

 به قید قرعه بن 500.000 تومان خرید از سایت آمازون، ایبی و یا علی اکسپرس به یک نفر اهدا خواهد شد.

 دکمه

مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

راهنمای یک خرید عطر منحصر به فرد با رایحه خوش

توسط | خرید از سایت های خارجی | بدون نظر

امروز قصد این را داریم که به بررسی انواع و دسته بندی و خرید عطر های مختلف بپردازیم. خیلی از افراد فکر می کنند همین که عطر را روی بدن اسپری کنند کافی است و کار تمام شده است. اما باید بدانید که عطر زدن هم مانند هر کار دیگری اصول و قوانین خاص خود را دارد. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چگونه می شود یک عطر اصل را از غیر اصل تشخیص داد و یا اینکه عطر پرفیوم یا ادوتویلت چیست و چه فرقی باهم دارند با ما همراهی کنید تا به بررسی، انتخاب و خرید یک عطر منحصر به فرد بپردازیم.

دسته بندی عطرها

مواد تشکیل دهنده عطرها از 78 الی 95 درصد الکل طبیعی و اسانس های روغنی است. دسته بندی عطرها بر اساس میزان اسانس روغنی به کار رفته در عطر ها می باشد و نام های مختلفی بر روی آن ها گذاشته می شود.

انواع عطر

انواع عطر

پرفیوم: عطرهای با دوام از نوع عطر پرفیوم هستند که تقریبا 22درصد در آنها اسانس روغنی به کار رفته است.
ادوپرفیوم ها: اسانس روغنی به کار رفته در این عطرها حدود 15 الی 22 درصد است این نوع از عطر ها در دسته بندی ها رتبه دوم را به خود اختصاص داده اند.
ادوتویلت ها: دسته بندی سوم عطرها ادوتولیت ها هستند که میزان اسانس روغنی به کار رفته در این نوع از عطرها حدود 8 الی 15 درصد است.
ادکلن ها : عطری که اکثرا برای آقایان مورد استفاده است، در این دسته از عطرها قرار گرفته اند که حدود 4درصد در آن اسانس روغنی استفاده شده است.
ادوفرش ها : ادوفرش ها میزان اسانس روغنی که در ترکیبات آنها استفاده می شود حدود 3 درصد است. این نوع از عطرها مناسب افرادی است که تمایل دارند از عطرهای ملایم و بسیار ضعیف استفاده کنند.
زیاد یا کم بودن میزان اسانس روغنی تاثیر به سزایی در تعیین قیمت عطرها و ماندگاری آنها دارد. به همین دلیل با توجه به استفاده ای که از عطرها می کنید می توانید یکی از عطرهای دسته بندی بالا را انتخاب کنید. معمولا عطرهایی در دسته بندی پرفیوم و ادوپرفیوم ها قرار دارند برای مهمانی ها و مجالس رسمی مناسب است.و برای استفاده روزانه و محل کار هم میتوانید از عطرهایی که در دسته ادوتویلت ها و ادوفرش ها قرار گرفته اند استفاده کنید. امروزه ادوپرفیوم‌ها و ادوتویلت‌ها، بیشترین تولید خودشان را دارند. چون آدم‌های امروزی بیشتر از هر چیزی خواستار ماندگاری هستند و هردو این موارد ماندگاری نسبتا بالایی دارند.

عطر

عطر

نحوه نگهداری از عطرها

بعد از استفاده از عطرتان حتما از محکم بودن در آن اطمینان حاصل کنید. شیشه های عطر را در معرض نور آفتاب یا جاهای گرم قرار ندهید. زیرا این عامل باعث از بین رفتن مقدار زیادی از عطر شما و تغییر رنگ آن می شود. به همین دلیل خیلی از تولید کنندگان عطر شیشه ای عطر خود را تیره در نظر می گیرند که از کیفیت محصولشان چیزی کسر نگردد.

خرید عطر های ارزان قیمت

همیشه به این موضوع توجه داشته باشید هیچ وقت یک عطر ارزان قیمت نمی تواند جای برندهای معتبر عطر را بگیرد. این عطر کمی پس از استفاده بد بو می شود و اگر روی لباس خود بزنید به سختی از دستش خلاص می شوید. پس مراقب باشید که سراغ عطر های ارزان قیمت نروید.

ادکلن

ادکلن

خرید عطر اصل

اینکه یک عطر اصل باشد امر بسیار مهمی است، زیرا عطر ها با سیستم تنفسی ما ارتباط مستقیم دارد و اگر از عطر مرغوب استفاده نکنید احتمال اینکه آسیب های جدی به بدن شما وارد کند بسیار بالا است. متاسفانه این روزها در گوشه و کنار خیابان ها دیده می شود که دستفروشان عطرهایی با شکل و شمایل عطرهای اصلی می فروشند و خیلی از افراد هم در کمال بی خبری اقدام به خرید می کنند. ولی اگر سری به سایت های اصلی این عطرها بزنید کاملا متوجه می شوید که با نمونه اصلی خیلی تفاوت دارد و قیمت آن کاملا غیرقابل مقایسه با عطر تقلبی آن است. و واقعا این سوال پیش می آید که به چه صورت می شود که همان عطر را با یک دهم قیمت بفروشند و بگویند اصل است؟ حتی اگر گفتند به خاطر نداشتن جعبه به قیمت پایین فروخته می‌شوند باور نكنید؛ این عطرها تقلبی هستند.

مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

لذت یک خرید زمستانی از سایت آمازون

توسط | خرید از سایت های خارجی | بدون نظر

خرید زمستانی و لذت آن در تمام فصول در ذهن افراد علاقمند به خرید وجود دارد. خرید کالا برای تمام فصول وجود دارد. حال ما میخواهیم شما را با لذت یک خرید زمستانی از سایت آمازون آشنا سازیم.
همان طور که می دانید سایت آمازون بزرگترین فروشگاه اینترنتی دنیا دارای میلیون ها کالا می باشد. امروز میخواهیم در این مقاله شما را برای محصولات زمستانی و خرید آن آشنا کنیم. پس با لک لک همراه باشید.

خرید انواع شالگردن زمستانی

شال زمستانی

شال زمستانی

شالگردن زمستانی یکی از الزمات و خریدهایی هست که بی شک به آن نیازدارید.
چند نکته ای که در هنگام خرید شال گردن حتما باید دقت کنید:
1- بهترین پوشش: شال گردن، بهترین نوع پوشش برای گرم نگه داشتن گردن و سینه است. در ضمن جزو آن پوشش هایی است که به اشکال مختلف می توان آن را دور گردن بست. شال گردن می تواند در رنگ و طرح های مختلف و حتی در سایزهای مختلف انتخاب شود. به هر حال فراموش نکنید که هر پوششی شخصیت شما را نشان می دهد و آخر هم اینکه شال گردن این روزها حسابی مد است!
۲) جنس شال گردن: می تواند از خز باشد که البته اگر طبیعی باشد هم گران است و هم گرم ولی ممکن است در نگاه دیگران به ویژه مدافعان حقوق حیوانات انداختن پوست حیوانی مرده دور گردن، شما را شبیه یک قاتل کند تا یک انسان شیک و باشخصیت. استفاده از خز مصنوعی هم گرچه بسیار شیک است ولی توصیه نمی شود چون هم گرم نیست هم نفس کشیدن را سخت می کند و در ضمن نمی توانید آن را به شکل ها و مدل های مختلف دور گردنتان بیندازید و در ضمن مجبورید تنها در مراسم و شرایط خاص از آن استفاده کنید.
۳) رنگ شال گردن: بعد از اینکه جنس مناسبی برای شال خود پیدا کردید، باید به رنگی که انتخاب می کنید توجه داشته باشید تا هماهنگ با پالتو یا پالتوهایتان باشد. اگر پالتوی شما طرح دار است شال گردنی ساده انتخاب کنید. اگر پالتوی شما پر از دوخت یا پلیسه است باز هم شال گردنی ساده به آن می آید. اما برعکس اگر پالتوی شما دوخت ساده ای دارد، بدون مدل است و پارچه آن هم تک رنگ است می توانید شال گردنی طرح دار و رنگی انتخاب کنید.
۴) رنگ و فرم صورت شما: نکته دیگری که باید مدنظر گرفت اینکه رنگ و فرم صورت شما در انتخاب شال گردن دخیل است. اگر موهای روشنی دارید یا صورتتان رنگ پریده است شال گردنی با رنگ شاد و تند انتخاب کنید تا به صورت شما جلوه بدهد. اگر صورتی گرد دارید بهتر است شال گردنی با بافتی ساده انتخاب کنید.
۵) سایز شال گردن: شال گردن می تواند بسیار بلند و در سایز XXL باشد تا بتوانید آن را به راحتی دور گردن بچرخانید یا می تواند معمولی باشد به طوری که ساده آن را به گردن بیندازید یا به شکل کروات ببندید. یکی از روش های مرسوم بستن شال گردن به این صورت است که آن را از وسط تا کنید، دور گردن بیندازید بعد انتهای شال گردن را از میان لایه وسطی رد کنید و دنباله را روی سینه تان بیندازید. این حالت بسیار شیک و البته مردانه است.

خرید انواع بوت زمستانه

بوت زمستانی

بوت زمستانی

راز شیک بودن در فصل سرما این است که تولید کننده ای پیدا کنید که کارش ساخت بوت، به ویژه بوت های مجلسی و مختص فصل سرما باشد. کم نیستند شرکت ها و برند هایی که کارشان تنها تولید بوت های زمستانی و البته زیباست. چندنمونه استایل هستند که به ویژه در هوای بسیار سرد عملکرد خوبی دارند.
برای خرید بوت زمستانه همراه به سایز، رنگ و مدل آن دقت لازم را داشته باشید چرا که کفش ها با لباس های شما ست خواهند بود.

خرید دستکش پشمی زمستانه را فراموش نکنید !

دستکش زمستانی

دستکش زمستانی

دست های ما در فصول سرد و زمستان یکی از پرکاربردترین بخش های بدن انسان می باشند چراکه ما با آنها در مسیر کار و رفت و آمد برای پاسخگویی به تلفن همراه، یا پرداخت پول و… به آن نیازداریم.در فصل زمستان حتما به یک دستکش خوب و چرمی یا بافت نیاز دارید.
بهمراه تمام چیزهایی که ممکن است بخرید، برای دستکشهای زمستانی‌تان کمی بیشتر خرج کنید و جنس بهتری انتخاب کنید. دستکش‌های بافتنی معمولا ارزانترین انواع هستند، اما الیاف بکار برده شده در این دستکشها جلوی باد یا رطوبت برف را نمی‌گیرند.

از پیراهن های زمستانه دریغ نکنید ! ژاکت زمستانه بخرید

ژاکت زمستانی

ژاکت زمستانی

خرید یک پیراهن زمستانه یا پلیور در فصل سرما یکی از مهمترین خرید زمستانی شما است.

خرید زمستانی کلاه شیک و لاکچری

کلاه زمستانی

کلاه زمستانی

این روزها در فصل سرما کلاه های پشمی شیک و لاکچری مد روز است.
زمستان در راه است و یکی از ملزومات لباس زمستانی، کلاه زمستانی است که می‌تواند شما را در سرمای زمستان گرم نگه‌دارد. اگر به ظاهر و پوشش خود اهمیت می‌دهید، بهتر است هر کلاهی را انتخاب نکنید. کلاه زمستانی مدل و کاربردهای بسیاری دارد که با توجه به شرایطتان یکی از آنها می‌تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. البته فرم صورت هم در انتخاب کلاه زمستانی تأثیرگذار است.

راهنمای سبد خرید وسایل تزئینی برای جشن کریسمس 2018

توسط | خرید از سایت های خارجی | یک نظر

یک سبد خرید برای کریسمس، هرساله در شب 24دسامبر میلیاردها مسیحی در سراسر دنیا کریسمس را جشن می گیرند . این جشن 12 روزه درواقع بزرگداشت میلاد مسیح حضرت عیسی است. در این روز تمام افراد مسیحی برای خوشآمد گویی سال جدید خانه های خود را تزئین می کنند و در کنار خانواده های خود این روز را جشن می گیرند. در واقع یکی از اصلی ترین امور مربوط به جشن کریسمس تزئینات خانه و سطح شهر است. در این مطلب قصد داریم در مورد ایده و وسایل مورد نیاز تزئینات شب کریسمس بپردازیم با لک لک همراه باشید.

ایده ای برفی برای کریسمس

هر زمانی که صحبت از کریسمس می شود فضای برفی و سرمای زمستان به ذهنمان خطور می کند. همه جذابیت کریسمس در این است که از تزئینات برفی کریسمس هم استفاده کنید و جشن کریسمس خود را زیبا تر کنید. برف یکی از پایه های اصلی در تزئینات جشن کریسمس است که می توانید جذابیت تزئینات خود را بیشتر کنید.

کریسمس سه (1)

 

آویزدرب ورودی کریسمس

میتوان گفت اولین المان و پایه اصلی تزئینات کریسمس درب ورودی خانه است . با این تزئینات به همسایگان نوید آغاز سال جدید را می دهید و به میهمانان خود با تم کریمسمس خوش آمدگویی می کنید. معمولا درب ورودی با استفاده از میوه درخت کاج که برروی حلقه های چوبی گذاشته می شود، تزئین می شوند. البته برای کریسمس آویزهای زیادی در بازار وجود دارد، که شما می توانید با توجه به تم تزئینات خود آویز درب ورودی را هم انتخاب کنید. یا حتی اگر قدری حوصله داشته باشید می توانید این آویز ها رو خودتان تهیه کنید.

کریسمس چهار (1)

درخت کریسمس

یادمان نرود که اصلی ترین تزئینات و پایه ثابت تزئینات کریسمس، درخت کریسمس است. اگر بدون درخت جشن بگیرید هیچ شباهتی به جشن کریسمس ندارد. افسانه ها و داستان های زیادی درباره درخت کریسمس وجود دارد. یکی از معروف ترین این داستان ها مربوط به مسیحیان اولیه می شودآنها معتقد بودند نوع خاصی از درخت ها در شب کریسمس و خارج از فصل خود به خاطر تولد حضرت مسیح شروع به گل دادن می کند. امروزه این اعتقاد گل دادن درختان در شب کریسمس با یک رسم رومی که در سال نو، خانه های خود را با شاخه ی درختان تزئین می کردند ترکیب شده و تزئینات امروزی را به جود آورده که با درختان کاج خانه های خود را تزئین می کنند و کریسمس را جشن می گیرند.

کریسمس دو (1)

 

جوراب های کریسمسی هدیه ویژه کودکان

یکی از رسم های قدیمی که بین مسیحیان وجود دارد این است که به کودکان خود جوراب های بلند کریسمسی می دهند و آنها در شب عید این جوراب ها را بالای تخت های خود آویزان می کنند، سپس هر کسی که به این کودکان می خواهد کادو بدهد موقع خواب رفتن بچه ها کادو ها را داخل جوراب می اندازند. این جوراب ها را می توان با سلیقه خود و تم کریسمس تزئین کرد و یا اینکه کار تزئین آن را به کودکان خود بسپارید.

کیسه های هدیه بابانوئل

همان جور که می دانید طبق رسم قدیم بابانوئل ها برای بچه ها در کیسه هایی که بر روی دوششان بود هدیه می آورد و به بچه هایی که در یک سال خوب بودند هدیه می داد. معمولا این کیسه ها را پدر پزرگ ها و مادر بررگ ها تهیه و با سلیقه خود آن ها را تزئین می کنند و داخل آن را هدیه های خاص کریسمسی می گذارند.

شمع آرایی به سبک کریسمسی

اغلب شام شب عید شرایط خاص و ویژه ای دارد و تمام اعضای خانواده در شب عید دور یک میز جمع می شوند و شام مخصوص شب عید رو نوش جان می کنند. به همین دلیل معمولا میز شام را با شمع هایی با تم کریسمس تزئین می کنند تا فضا را رمانتیک و زیبا تر کند .
کیک و شیرینی مخصوص عید کریسمس
مانند عید نوروزما، مسیحیان نیز برای شب عید خود غذا و شیرنی های مخصوص خود را دارند. این شیرنی ها با طعم ها و تم کریسمسی تهیه می شود و در تزئینات جشن کریسمس خود از آن ها استفاده می کنند.

لباس های مخصوص بابانوئل و جشن کریسمس

یکی از جذابیت های شب کریسمس پوشیدن لباس های بابانوئلی است که شور هیجان کریسمس را با خود ه همراه دارد. بابا نوئل اشاره به نام یکی از کشیشان مسیحی به نام سن نیکولاس دارد که در قرن چهارم میلادی می‌زیست و از اهالی بیزانس و منطقه آناتولی در ترکیه فعلی بوده‌است. نیکلاس در شب کریسمس از پشت بام خانه‌ای به بام خانه‌ای دیگر می‌رفت و از راه لوله بخاری وارد خانه‌ها می شد و جوراب‌های کودکان که بر لبه شومینه دیواری آویزان بودند را پر از هدایا و شیرینی‌جات می‌کرد.

با نزدیک شدن به پایان سال میلادی تمام مسیحیان دنیا در تکاپو جشن کریسمس هستند. و هر فردی دوست دارد به نحوی خانه و محیط اطراف خود را کریسمسی کند 7 ایده در این مطلب وجود دارد که شما هم می توانید از این ایده ها استفاده کنید و خود را برای این جشن زیبا آماده کنید. با لک لک همراه باشید تا باهم با این المان ها آشنا شویم.