موضوعات بایگانی: دسته‌بندی نشده

همه‌ چیز در مورد دستگاه پخش فیلم آپارات (تاریخچه+ انواع+ مشخصات+ فیلم‌ها و لوازم جانبی)

توسط | تجهیزات الکترونیک و لوازم جانبی, دسته‌بندی نشده | بدون نظر

همان‌طور که می‌دانید آپارات به نوعی از دستگاه‌های نوری و مکانیکی گفته می‌شود که برای پخش فیلم مورد استفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه، دارای این قابلیت و توان است که بتواند یک فیلم ویدئویی پردازش ‌شده و چاپ ‌شده را با استفاده از یک منبع نوری، بزرگ‌نمایی کند و سپس آن فیلم را بر روی پرده به نمایش در آورد تا تمامی حاضران بتوانند تصاویر پخش ‌شده را دریافت نمایند.
58بعضی از افراد به این نوع از دستگاه‌های پخش کننده فیلم، دستگاه فیلم پروژکتور می‌گویند و در برخی از مواقع نیز این سیستم‌ها، مووی پروژکتور نامیده می‌شوند. لازم است بدانید که به فردی که وظیفه اپراتوری این دستگاه‌ها را برعهده دارد آپارات چی گفته می‌شود. در حال حاضر استفاده از این سیستم‌ها، در عرصه آموزش و سرگرمی رواج قابل‌ توجهی پیدا کرده‌ است. از طرف دیگر، با استفاده از این امکانات، می‌توان به عرصه‌های تجاری و بازرگانی نیز وارد شد و مفاهیم و مطالب مورد نظر را به راحت‌ترین شکل ممکن به مخاطبان انتقال داد. هم‌چنین با بکارگیری این سیستم‌ها می‌توان مراسم‌ها و جشن‌های مختلفی را برگزار نمود و تصاویر مورد نظر را با ابعادی بزرگ به نمایش درآورد.

تاریخچه دستگاه پخش فیلم آپارات
لازم است بدانید که اولین فیلم پروژکتور، زئو پراک سیسکو نام داشت و در سال ۱۸۷۹ میلادی، توسط مخترع انگلیسی که ادوارد مای بریج نام داشت، ساخته شد. این دستگاه قادر بود تصاویر مختلف را از طریق دیسک‌های شیشه‌ای و چرخانی که در تولید آن به کار رفته بودند، پخش کند. نکته قابل ذکر در این زمینه پخش تصاویر با سرعت بالا بود. در حقیقت، می‌توان گفت توالی سریع تصاویر توسط این سیستم‌ها، موجب می‌شد تا در بیننده، نوعی احساس حرکت ایجاد شود. پس ‌از این رویداد در سال 1888 میلادی، فرد دیگری به نام لویی لو پرنس، دستگاهی را تولید نمود که از شانزده لنز به وجود آمده بود.
این سیستم، ترکیبی از یک دوربین فیلم‌برداری به همراه پروژکتور بود. بنابراین با استفاده از این دستگاه، می‌توانستند تصاویر متحرک را ضبط نمایند. لویی لو پرنس از این دستگاه استفاده کرد و برای اولین ‌بار، تصاویر متحرک فیلم خود را با عنوان چشم ‌انداز باغ روندهی، ایجاد نمود. در حقیقت می‌توان گفت این فیلم یک فیلم صامت و کوتاه بود که با عنوان اولین ویدئوی بازمانده در سراسر جهان به شمار می‌رود. با این ‌وجود، برادران لومیر، اختراع اولین دستگاه پخش فیلم آپارات و یا پروژکتور را به نام خود ثبت کردند. فیلم این دو برادر، در سال 1894 میلادی، با عنوان کارگران در حال خروج از کارخانه‌ی لومیر ساخته شد. لازم است بدانید که این نوع از فیلم‌ها با استفاده از دستگاه پخش فیلم به روی پرده‌ای بزرگ با ابعاد 16 در 21 متر به نمایش درمی‌آمد.

انواع دستگاه پخش فیلم آپارات
دستگاه پخش فیلم آپارات دارای انواع و اقسام مختلفی است. این نوع از دستگاه‌های پخش کننده فیلم، به ‌طورکلی، سیستم‌هایی برای پخش فیلم‌های 8 میلی‌متری و یا سوپر 8 میلی‌متری و یا فیلم‌های 16‌ میلی متری و 35 میلی‌متری به شمار می‌روند.
از طرف دیگر لازم است بدانید که بسیاری از شرکت‌های تولید کننده، انواع مختلف این سیستم‌ها را در ابعاد و قطع مختلف، تولید کرده و روانه بازار مصرف نموده‌اند. لازم است بدانید که از میان این محصولات، برخی توانسته‌اند معروفیت و محبوبیت بیشتری را در سراسر جهان کسب نمایند.
از جمله مدل‌های معروف این سیستم‌ها، می‌توان مدل و یا برند بل اند هول Bell & Howell را نام برد که از جمله مشهور ترین و مدرن‌ترین آپارات‌ها و دستگاه‌های پخش کننده سوپر 8، محسوب می‌شوند. مدل و یا برند سان کیو Sankyo از دیگر دستگاه‌های پخش فیلم آپارات برای فیلم‌های سوپر 8 به شمار می‌رود. هم‌چنین از دیگر مدل‌های این نوع از سیستم‌های پخش فیلم، می‌توان به مدل بول اکس Bolex اشاره کرد که با استفاده از این سیستم نیز فیلم‌های سوپر 8 را می‌توان پخش کرد.
برند یومیگ Eumig اتریش، از دیگر برندهای مشهور فیلم‌های سوپر 8 به شمار می‌رود. مدل سارس Saars نیز از دیگر دستگاه‌های پخش فیلم آپارات برای به نمایش درآوردن فیلم‌های 8 میلی‌متری است. کمپانی کداک Kodak نیز به تولید این دسته از سیستم‌های پخش فیلم برای فیلم‌های 16‌ میلی متری اقدام نموده ‌است. از دیگر برندهای دستگاه پخش فیلم آپارات می‌توان به برند ال مو Elmo اشاره کرد که برای نمایش دادن فیلم‌های 16‌ میلی متری از این دستگاه استفاده می‌شود. از دیگر انواع این دستگاه‌ها می‌توان آپارات و سیستم پخش فیلم چینون CHINON را نام برد. لازم به ذکر است که این دسته از آپارات‌ها به وسیله کشور ژاپن تولید شده و به بازار مصرف ارائه گشته‌اند.

مشخصات دستگاه پخش فیلم آپارات

 • آپارات رینوکس RAYNOX
  این نوع از دستگاه‌های پخش کننده فیلم، در سال 1969 میلادی، در کشور ژاپن ساخته شده‌اند. لازم است بدانید که این سیستم‌ها دارای ابعاد بسیار کوچکی هستند و از طرف دیگر برای به نمایش درآوردن فیلم‌های هشت میلی ‌متری بسیار مناسب‌اند. سیستم پخش فیلم رینوکس، دارای این توان و ظرفیت است که تا چهار صد فوت حلقه را به نمایش درآورد و از طرف دیگر این سیستم دارای کادر شمارنده نیز هست. وضوح تصاویر با استفاده از این دستگاه‌های پخش فیلم، 640 در 360 است. همچنین لازم به ذکر است که ابعاد این نوع از سیستم‌ها 160 در 240 در 290 است. وزن این دستگاه‌ها نیز، در حدود سه کیلوگرم است.
 • آپارات ایکی EIKI
  کمپانی و یا شرکت ایکی که به آن اکی نیز گفته می‌شود، عنوان یک شرکت صنعتی و با مسئولیت محدود است. لازم است بدانید که این شرکت در کشور ژاپن قرار گرفته‌ است و پروژکتورهای ال‌ سی‌ دی، ای ال ‌پی و… را به همراه لوازم جانبی مربوط به هر یک، طراحی و تولید می‌نماید و به بازار مصرف ارائه می‌کند. از طرف دیگر لازم به ذکر این نکته است که این شرکت، در حال حاضر، پروژکتورهای آموزشی سقفی را نیز تولید می‌کند. از دیگر محصولات ساخت این برند می‌توان به آپارات و یا دستگاه پخش فیلم اشاره کرد. نکته دیگری که باید در این مورد به آن اشاره شود این است که این کمپانی، در طراحی و ساخت آپارات‌ها و سیستم‌های پخش فیلم شانزده ‌میلی ‌متری، دارای تخصص ویژه است.
 • آپارات المو ELMO
  همان‌طور که می‌دانید المو، عنوان یک شرکت الکترونیکی و اپتیک است که در کشور ژاپن واقع شده ‌است. این شرکت در حال حاضر به تولید تجهیزات دوربین مدار بسته و پروژکتورهای مختلف و هم‌چنین دیگر انواع دستگاه‌های ارائه‌دهنده تصاویر اشتغال دارد. لازم است بدانید که این کمپانی در سال 1970 میلادی و در این دهه، به دلیل تولید سری پروژکتورهای سطح بالا و با کیفیت سوپر هشت میلی ‌متر در جهان، شناخته شد. هم‌چنین لازم است بدانید که این شرکت، اولین پروژکتور شانزده‌ میلیمتری خود را که مدل A نام داشت در سال 1927 میلادی، به بازار مصرف ارائه کرد و سپس به تولید انواعی از آپارات‌های پخش کننده فیلم و دوربین‌های سوپر هشت مشغول شد.

معرفی انواع فیلم‌ها
همان‌طور که می‌دانید عرض و یا پهنای فیلم‌ها را با واحد سنجش میلی ‌متر، اندازه‌گیری می‌کنند و به آن قطع و یا اندازه فیلم نیز می‌گویند. لازم به ذکر است که در حال حاضر، عرض‌های استاندارد فیلم‌ها عبارت‌اند از فیلم‌های 8 میلی‌متری، فیلم‌های 16 ‌میلی متری، فیلم‌های 35 و 65 میلی ‌متری و فیلم‌های 70 میلی‌ متری.
به ‌طور معمول، هر چه قطع و اندازه این فیلم‌ها بزرگ‌تر باشد، تصویر ارائه‌ شده بر روی پرده نیز، شفافیت و وضوح بیشتری خواهد داشت. در ادامه به معرفی انواع فیلم‌های قابل استفاده در دستگاه‌های پخش فیلم اپارات خواهیم پرداخت.

 • فیلم هشت میلی‌متری
  همان‌طور که می‌دانید کوچک‌ترین اندازه فیلم در عرض 8 میلی ‌متر تهیه و تولید می‌شود. در حال حاضر بیشترین میزان استفاده از فیلم‌های 8 میلی‌متری در تولید محصولات آماتور و آموزشی است. چراکه این فیلم‌ها هم‌ قیمت ارزان‌تری دارند و هم کار کردن با آن‌ها بسیار ساده است. اما از طرف دیگر لازم است بدانید که کیفیت این نوع از فیلم‌ها چندان جالب ‌توجه نیست. هم‌چنین صدای آن‌ها نیز کیفیت بالا و مطلوبی ندارد. این نوع از فیلم‌ها می‌توانند در هر یک فوت، هشتاد قاب را جای دهند.
 • فیلم 8 میلی‌متری سوپر
  فیلم‌های هشت میلی‌متری سوپر از دیگر انواع فیلم‌هایی بودند که در دستگاه پخش فیلم آپارات مورد استفاده قرار می‌گرفتند. این دسته از فیلم‌ها از سال 1966 میلادی، به‌ جای فیلم‌های هشت میلی‌متری و معمولی ساخته شدند و روانه بازار مصرف گشتند. در تولید این نوع از فیلم‌ها از سوراخ‌های حاشیه‌ای کوچکی استفاده‌ شده است. بنابراین این نوع از محصولات می‌توانند قاب و تصویر بسیار بزرگ‌تری را به نمایش در آورند. لازم است بدانید که این فیلم‌ها در حالت کلی، می‌توانند تا پنجاه درصد، فضای تصویری بیشتری را نسبت ‌به فیلم‌های 8 میلی ‌متری و معمولی ایجاد نمایند. از آنجایی‌ که سطح تصویر این فیلم‌ها بسیار بالاتر است، وضوح تصویرشان نیز به همین میزان بالاتر و با کیفیت‌تر است. لازم به ذکر است که در فیلم‌های 8 میلی‌متری سوپر، در هر یک فوت، هفتاد و دو قاب، وجود دارد. این فیلم‌ها در حال حاضر به وسیله فیلم ‌سازانی که غیرحرفه‌ای هستند مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما برخی از افراد نیز از این فیلم‌ها برای تولید محصولات آموزشی و صنعتی حرفه‌ای، استفاده می‌کنند.
 • فیلم 16 میلی‌متری
  فیلم 16 ‌میلی متری از دیگر انواع فیلم‌هایی است که در دستگاه پخش فیلم آپارات مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع از فیلم‌ها در سال 1923 میلادی، روانه بازار مصرف شدند. فیلم‌ سازان آماتور، بیشترین افرادی بودند که از این سیستم‌ها استفاده کردند. ارزان ‌قیمت بودن و هم‌چنین کار کردن ساده با آن‌ها، از جمله مزایا و ویژگی‌های قابل‌توجه این دسته از فیلم‌ها به شمار می‌رفت. از طرف دیگر لازم است بدانید که فیلم‌های 16 ‌میلی متری نسبت ‌به دیگر انواع فیلم‌ها، امکانات قابل ‌توجهی نیز داشتند. بنابراین فیلم‌ سازان حرفه‌ای نیز می‌توانستند از این محصولات استفاده کنند. در شرایط فعلی، از این فیلم‌ها در تولید محصولات صنعتی و دولتی، آموزشی، مستند و تجربی و… استفاده می‌شود. درحال حاضر، فیلم‌های 16 میلی ‌متری، کیفیت قابل ‌توجهی پیدا کرده‌اند. بنابراین بسیاری از افراد با استفاده از این محصولات، فیلم‌های بلند داستانی نیز می‌سازند و سپس نسخه سی و پنج میلی‌متری از آن تهیه می‌کنند تا برای نمایش مناسب باشند.
 • فیلم 16‌ میلی متری سوپر
  فیلم‌های 16 ‌میلی متری سوپر، در سال 1971 میلادی، به بازار وارد شدند. این دسته از محصولات نسبت ‌به فیلم‌های 16 ‌میلی متری معمولی، چهل درصد، فضای تصویری بیشتری داشتند. بنابراین قادر به نمایش و ارائه‌ی تصاویری عریض و با پهنای مناسب بودند. در حال حاضر نیز از این سیستم‌ها استفاده می‌شود و می‌توان آن‌ها را به نسخه 35 میلی ‌متری تبدیل کرد.
 • فیلم 35 میلی‌متری
  فیلم‌های 35 میلی‌ متری از جمله محصولات بسیار مناسب برای فیلم ‌سازی حرفه‌ای به شمار می‌روند. بیشتر فیلم‌های سینمایی، به‌ صورت 35 میلی ‌متری ساخته می‌شوند. این ‌دسته از فیلم‌ها دارای چهار سوراخ حاشیه در دو طرف خود هستند. از طرف دیگر در هر فوت از این محصولات، شانزده قاب وجود دارد. این نوع از سیستم‌ها برای اولین‌ بار توسط شرکت ادیسون EDISON و هم‌چنین ایستمن کداک EASTMAN KODAK در سال 1899 میلادی، به بازار مصرف، ارائه شدند.
 • فیلم 65 میلی‌متری
  این دسته از محصولات، بسیار عریض‌تر از فیلم‌های 35 میلی‌متری هستند. از طرف دیگر، فضای تصویری این نوع از محصولات چهار و یا پنج برابر بیشتر از فیلم‌های 35 میلی‌متری معمولی است. بنابراین این دسته از فیلم‌ها قادرند تصاویر بهتر و با کیفیت بیشتر و با تفکیک رنگ بالاتری را به وجود آورند. اما از طرف دیگر هزینه و مشکلاتی در هنگام فیلم‌برداری با این محصولات وجود دارد. بنابراین در عمل، استفاده از این فیلم‌ها بسیار کم‌تر است.
 • فیلم 70 میلی‌متری
  این اندازه و قطع، عریض‌ترین فیلم در صنعت فیلم‌ سازی به ‌ویژه فیلم‌ سازی تجاری به شمار می‌رود. بنابراین و به ‌طور معمول، از این نوع از فیلم‌ها برای ساخت نسخه‌های اکران فیلم‌های بسیار مهم و با شکوه و یا حماسی و بسیار پرخرج استفاده می‌کنند. لازم به ذکر این نکته است که فیلم‌های 70 میلی‌متری، عرضی دو برابر عرض فیلم‌های سی و پنج میلی‌متری دارند. از طرف دیگر تصاویر را در پرده عریضی به نمایش در می‌آورند. بنابراین وقتی چنین فیلمی بر روی پرده به نمایش در می‌آید، تصاویری با وضوح بسیار بالا و شفافیت قابل ‌توجه به مخاطبان ارائه می‌شود. در حال حاضر، روش‌هایی وجود دارد که از طریق آن می‌توانند تصویر فیلم‌های 35 میلی‌متری را بزرگ کنند و آن‌ها را به نسخه‌ی 70 میلی‌متری تبدیل نمایند. این کار باعث می‌شود تا از میزان هزینه‌های بسیار بالایی که در هنگام ساخت فیلم با فیلم‌های 70 میلی‌متری ایجاد می‌شود، کاسته گردد.

خدمات سایت لک لک
جهت تکمیل کلکسیون خود می‌توانید فیلم‌های مورد نظرتان را در سایت‌های فروشنده‌های خارج از کشور پیدا کنید، لینک آن‌ها را در صفحه ثبت سفارش وب سایت لک لک قرار دهید و ثبت سفارش خود را تکمیل کنید. اگر اطلاعات تکمیلی را می دانید تکمیل کنید و گرنه گزینه “به لک لک واگذار می کنم” را انتخاب کنید تا کارشناسان لک لک اطلاعات را تکمیل کنند و استعلام قیمت به شما داده شود. سپس کافیست پرداخت ریالی را انجام دهید و لک لک به صورت یکپارچه خرید ارزی، حمل بین المللی، گمرک و مابقی موارد را انجام می دهد و کالا را درب منزل یا شرکت شما تحویل می دهد.

معرفی کنسول‌های بازی و لوازم جانبی گیمینگ؛ هیجان‌انگیزترین برندهایی که با ضربان قلبِ گیمر بازی می‌کنند!

توسط | تجهیزات الکترونیک و لوازم جانبی, دسته‌بندی نشده | بدون نظر

بازی‌های کامپیوتری، این‌روزها به لطف کنسول‌های بازی بسیار متنوع که حاصل تلاش و طراحی برندهای مشهور هستند، شدیدا مورد‌پسند گیمرها واقع شده و درواقع مرز جذابی میانِ دنیای سوررئال و حقیقی هستند! اما دغدغه خرید مناسب و مطمئن از بهترین برندهای کنسول بازی و لوازم جانبی گیمینگ، دغدغه همیشگیِ گیمرهای حرفه‌ای بوده است. در این مقاله، ضمن بررسی به‌روزترین کنسول‌های بازی، به معرفی لوازمی که از نان شب هم برای گیمرها واجب‌تر است میپردازیم. اگر گیمر هستید یا می‌خواهید گیمینگ را به طور حرفه‌ای دنبال کنید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.
best gaming consoles indybest
انتخاب بهترین کنسول‌های بازی‌های ویدئویی درسال 2021
نسل بعدی کنسول‌های بازی‌های ویدئویی به همراه استاندارد بالای گرافیکی، قدرت پردازشیِ معرکه و تکنیک ترکیب بازی‌ها به میدان رقابت آمده است! با انتشار آخرین ورژن پلی‌استیشن 5 و ایکس‌باکس سری ایکس، دو کنسول قدرت‌مند بازار را اشغال کرده‌اند.
گیمرهای حرفه‌ای به‌طورقطع می‌دانند که PS5 انقلابی‌ترین سخت‌افزار موجود را دارد. از آن‌جا که مشخصات کنسول‌ها مشابه است، بسیاری از بررسی‌های اولیه بر روی خط تولید برند سونی(sony) متمرکز شده است-که البته رقابت را برای مایکروسافتِ قدرقدرت(Microsoft)کمی سخت می‌کند! البته با این اوصاف، Xbox Series X هنوز یک کنسول تأثیرگذار با پتانسل‌های بی‌نظیر محسوب می‌شود.
ممکن است بخواهید در هزینه خود صرفه‌جویی کرده و نینتندوسوییچ ((Nintendo Switch را انتخاب کنید، که بهترین کنسول قابل‌حمل برای خرید است. به‌هرحال انتخاب کنسول بازی، فرایندی است که متناسب با بودجه و سلایق شما طی می‌شود.

بهترین کنسول بازی: پلی‌استیشن 5
دلایل خرید: این محصول یکی از محبوب‌ترین کنسول‌های تمام دوران ها است.
برای چه کسانی مناسب است: همه
چرا لک‌لک‌گروپ پلی استیشن 5 را جهت معرفی انتخاب می‌کند: اگر سرعت بارگیری سریع و کنترلر جدید می‌خواهید، PS5 بهترین پلت‌فرم بازی پلاگین است.
گیمرهای پلی‌استیشن از همان ابتدا بازی‌هایی مانند: Marvel’s Spider-Man: Miles Morales، Demon Souls و Godfallرا دوست داشته‌اند، در حالی که طرفداران Xbox در جست‌وجوی بازی‌هایی مانند Halo Infinite و the Medium هستند، که هر دو به تعویق افتاده و طرفداران را ناامید کردند!
کنترلر جدید DualSense حس دقیق و حرفه‌ایِ لمس را برای گیمرها قرار داده است. به‌عنوان‌مثال، اگر در طول بازی می‌خواهید طناب خود را به عقب بکشید، محرک‌های دستی می‌توانند این تنش را منتقل کنند. فناوری جدید، همراه با پشتیبانی مداوم از PSVR، یک تجربه بازی همه‌جانبه را ایجاد می‌کند که بسیار لذت‌بخش است.
Q8saetVXJNeXwrBoGTQcBh-1200-80

بهترین کنسول بازی مایکروسافت: Xbox Series X
دلایل خرید: یکی قوی‌ترین ایکس‌باکس‌های موجود پیش‌روی شما است. درواقع سرویس اشتراک بازی‌های ویدیویی Game Pass که دوست‌داران مایکروسافت را به هیجان می‌آورد، ارزش امتحان‌کردن دارد!
برای چه کسانی مناسب است: بازیکنانی که می‌خواهند تا آنجا که ممکن است بازی‌های جدید را با بهترین تکنولوژی بصری تجربه کنند.
چرا لک‌لک‌گروپ Xbox One X را جهت معرفی انتخاب می‌کند: ایکس‌باکس سری ایکس، یک فناوری قدرت‌مند است. قدرت در این کنسول مطمئناً گیمرها را به وجد خواهدآورد-تصور کنید اگر بازی‌های نسل بعدی واقعی برای گیمرها دردسترس باشند، چقدر کیفیت بازی‌ها تغییر می‌کند. دارندگان Xbox Series X هیچ کمبودی برای بازی ندارند. Xbox Series X مانند نسل قبلی Xbox One از هر نسل قبلیِ بازی های Xbox پشتیبانی می‌کند. این به‌دان معناست که شما می‌توانید بازی‌های منتخب ایکس‌باکس، ایکس‌باکس 360، ایکس‌باکس وان و ایکس‌باکس سری X را در دستگاه جدید هم امتحان کنید! ایکس‌باکس سری ایکس باوجود قدرت مثال‌زدنی‌اش، یک دستگاه فوق‌العاده بی‌سرو‌صدا هم است. طراحی خنک‌کننده‌ای فوق‌العاده کارآمد دارد، به‌گونه‌‌ای که ممکن است حتی به خاموش یا روشن بودنش شک کنید!
Xbox-One-X

بهترین کنسول‌های بازی دستی در سال 2021
کنسول‌های بازی دستی می‌تواند شما را در هر مکانی سرگرم کند. درحالی‌که بهترین رایانه‌های شخصی بازی و کنسول‌هایی مانند PS5 و Xbox Series X همراهان بسیار خوبی در خانه هستند، استفاده از آن‌ها در طول سفر، چندان راحت نیست و بازی در حین حمل‌ونقل را غیرممکن می‌کند. اینجا است که کنسول‌های دستی به میدان رقابت می‌آیند: ماشین‌های بسیار سبک‌وزن و قدرت‌مند که به‌راحتی در کوله‌پشتی یا حتی جیب نگه‌داری می‌شوند.

بهترین کنسول‌های بازی قابل‌حمل و مقرون‌به‌صرفه

 • Nintendo Switch Lite
  چرا لک‌لک‌گروپ نینتندو‌سوییچ لایت را جهت معرفی انتخاب می‌کند: اگر قصد دارید فقط از نینتندو سوییچ خود در حالت دستی استفاده کنید، نینتندو سوییچ لایت، گزینه‌ای عالی با قیمت کمی پایین‌تر است. این دستگاه از اتصال استاندارد تلویزیون به سیستم استاندارد برخوردار نیست، اما نسبت به کنسول Switch به‌روز شده که سال گذشته عرضه شد، اندازه کوچک‌تر و عمر باتری کمی بهتر دارد. همچنین این کنسول خوش‌قیمت، تقریباً با هر بازی نینتندو‌سوییچ هم سازگار است و و برای بازی‌هایی مانند Pokémon Sword و Shield از بهترین گزینه‌ها محسوب می‌شود.

nintendo-switch-lite-0750-1570034031

 • Apple iPad Air
  چرا لک‌لک‌گروپ اپل‌آیپدایر را جهت معرفی انتخاب می‌کند: یکی از بهترین تبلت‌های موجود در بازار که منطقی است در مدت کوتاهی به یکی از بهترین کنسول‌های بازی دستی تبدیل شود. Apple App Store برخی از بهترین بازی‌های تلفن هوشمند موجود در بازار را دارد و معمولاً ماه‌ها قبل از اندروید، بهترین بازی‌هارا را دریافت می‌کند. علاوه‌بر موارد دائمی مانند Fortnite ، Hearthstone و Minecraft، می‌توانید گزینه‌های مستقل دیگری مانند Monument Valley ، Florence و Threes را هم بازی کنید و لذت ببرید. بااین‌حال، آن‌چه واقعا iPad را از تبلت‌های Android متمایز می‌کند، Appl Arcade است. سرویس اشتراکی با 5 دلار در ماه که به‌لطف آن به بیش از 100 بازی دسترسی دارید.
 • Asus ROG Phone 5
  این تلفن هوشمند عالی (هر چند بسیار بزرگ) به اندازه‌ای قدرت‌مند است که می‌تواند انواع بازی‌ها را در Android اجرا کند. بنابراین می‌توانید از بازی‌های دستی معمولی و پیشرفته به صورت توامان لذت ببرید که البته برای مورد دوم، داشتن کنترل‌کننده کمک می‌کند. خواه سلیقه شما بیشتر به سمت Crossy Road یا Castlevania: Symphony of the Night باشد، Asus ROG Phone 5 همان چیزی را فراهم می‌کند که دوست دارید بازی کنید. فراموش نکنید که تلفن‌های هوشمند اندرویدی، اکنون به انواع خدمات بازی ابری، از Google Stadia ، Nvidia GeForce Now و Xbox Cloud Gaming دسترسی دارند. با صفحه‌نمایش بزرگ، می‌توانید بسیاری از کنسول‌ها و بازی‌های رایانه‌ای موردعلاقه خود را از هر نقطه در خانه -یا در هر مکان با اتصال Wi-Fi قوی انجام دهید.
 • New Nintendo 2DS XL
  New Nintendo 2DS XL یک سیستم خارق‌العاده است که دو صفحه نمایش بزرگ و رنگارنگ دارد. طرحی که باعث می‌شود سیستم به‌راحتی در کیف یا جیب نگه‌داری شود و مجموعه‌ای جذاب از بازی‌های هیجان‌انگیز ارائه دهد.

انتخاب بهترین کنسول بازی دستی؛ خریدی آگاهانه متناسب با نیازهای گیمر
انتخاب بهترین کنسول بازی دستی، باتوجه به نیازهای شما، بستگی به محیط و شرایطی دارد که می‌خواهید از دستگاه استفاده کنید. اگر به چیزی نیاز دارید که بتوانید آن را در جیب خود حمل کنید و به‌آسانی در هرمکانی دسترسی خوبی به کنسول داشته باشید، Pixel 4a کوچک‌ترین و درعین‌حال همه‌کاره‌ترین دستگاه 2021 است. اگر می‌خواهید زمان بازی خود را به‌طور مساوی بین خانه و مسافرت تقسیم کنید، احتمالاً Nintendo Switch بهترین گزینه است، چون می‌توانید آن را به تلویزیون هم متصل کنید.
البته فاکتور قیمت هم از اهمیت بالایی برخوردار است. iPad Air و Pixel 4a بسیار گران‌تر از دستگاه‌های بازی دیگر هستند، اما آن‌ها همچنین دستگاه‌های همه‌کاره و محبوب‌تری به‌شمار می‌روند. احتمالاً خرید آن‌ها به طور انحصاری برای بازی ایده چندان خوبی نیست، اما باید دید تنوع بازی‌هایی که می‌توانید دریافت کنید، ارزشش را دارد یا نه. در بحث قیمت، بهتر است بدانید Switch Lite ارزان‌تر از Switch تمام‌عیار است، اما ویژگی‌های خوبِ کم‌تری هم دارد.

لوازم‌جانبی‌های ضروری که برای گیمرها به‌شدت واجب است!
بازی‌های رایانه‌ای و ویدیویی، فرصت قدم‌گذاشتن در دنیای سرگرمی و هیجانی است که هرچقدر به زندگی حقیقی نزدیک‌تر باشد، عطش گیمر را برای برد و باخت بیشتر می‌کند. با دردسترس بودن مانیتورهای 144 هرتز، بازی‌ها شباهتی بی‌نظیر به دنیای واقعی پیدا می‌کنند اما باید بدانید که مانیتورهای 144 هرتز، تنها تجهیزات ضروری گیمینگ نیستند. ابزار هیجان‌انگیزتری هم برای احساس لمس حقیقت در دنیای گیمرها وجود دارند که در ادامه به مهم‌ترینِ آن‌ها می‌پردازیم.

 • هدست واقعیت مجازی سونی؛ پلی‌استیشن وی‌آر(PlayStation VR)
  اگر شما دارای PS4 هستید، خوب است بدانید که هدست VR رسما جزو لوازم جانبی ضروری محسوب می‌شود. یک راه عالی برای ترسیدن تا مرز حقیقت با بازی Resident Evil 7 و هیجان‌انگیزترین تجربه سرعت در Gran Turismo Sport است.
 • جعبه‌های چوبی و اسپرت برای نگهداری PS4
  اگر از ظاهر مشکی و اسپرت PS4 خسته شده‌اید، می‌توانید از پوشش‌های سنتی و زیبایی که با چوب طراحی شده‌اند، استفاده کنید. مزیت استفاده از جعبه نگه‌داری، محافظت از دستگاه گران‌بهای شما در برابر گردوغبار و خط‌وخش است.
 • Seagate Xbox Game Drive Hub
  این هارداکسترنال با فضای ذخیره‌سازی عظیم 8 ترابایتی، به شما این امکان را می‌دهد که 200 بازی یا مجموعه فیلم‌های موردعلاقه‌تان را ذخیره کنید. علاوه‌براین، Game Drive Hub با تلفن کار می‌کند و این به این معنا است که می‌توانید به‌راحتی همه چیز را دسته‌بندی شده و منظم نگه دارید.
 • Razer Wolverine Ultimate Xbox One Controller
  این کنترلر زیبا ایکس باکس وان، شش ضربه‌گیر و ماشه فعال دارد. همچنین برای کنترل کامل، میله‌های شست قابل‌تعویض دریافت می‌کنید و به لطف نورپردازی Razer با نام Chroma ، ظاهری باورنکردنی و فوق‌العاده هم دارد که حجت را برای تهیه کردنش به یک گیمر حرفه‌ای تمام می‌کند!
 • ASTRO A50 Wireless Headset and Base Station
  چه در بازی Fortnite با آن مبارزه کنید و چه به سکوت وحشتناک و هیجان‌انگیز بازی Outlast گوش دهید، ASTRO A50 صدای کامل و شگفت‌انگیزی را ارائه می‌دهد. این هدست بی‌سیم 15 ساعت عمر باتری فوق‌العاده و صدای فراگیر Dolby Headphone 7.1 دارد که آن را تبدیل به یکی از اکسسوری های قابل‌دفاع بازی‌های ویدیویی کرده‌است.
 • Xbox Adaptive Controller
  گیمرهایی که برای استفاده از کنترلر معمولی مشکل دارند، می‌توانند با کنترلر Xbox Adaptive این سرگرمی را تجربه کنند. این دستگاه درخشان برای بازیکنان دارای معلولیت فوق العاده باارزش است چون دکمه‌های بزرگ قابل‌برنامه‌ریزی و امکان اتصال لوازم جانبی اضافی را دارد.
 • OJO Portable Nintendo Switch Projector
  نینتندو سوییچ طوری طراحی شده‌است که ازطریق پروژکتور OJO، هر سطح صافی را به یک صفحه‌نمایش بزرگ بازی تبدیل می‌کند که با این حساب، مشکل غیرقابل‌حمل‌بودن ابزار دارای صفحه‌نمایش مانند تلویزیون، کاملا حل خواهد شد. این دستگاه همچنین به‌عنوان یک پایه شارژ عمل می‌کند که مزیت قابل‌توجهی است.
 • Anker PowerCore 20100 Nintendo Switch Compact Charger
  این شارژر جمع‌وجور با ظرفیت 20،100 میلی‌آمپر ساعت به شما اجازه می‌دهد تا 15 ساعت دیگر از بازی لذت ببرید. فقط در 3.5 ساعت، کنسول شما را به باتری کامل باز می‌گرداند و حتی می‌توانید از PowerCore برای شارژ سایر دستگاه‌های USB خود استفاده کنید.
 • یک نوار LED رنگارنگ که با بازی شما همگام‌سازی می‌شود!
  گیمرها نوارهای LED تغییر رنگ را پشت تلویزیون یا مانیتور خود نصب می‌کنند تا تجربه‌ای همه‌جانبه داشته باشند. استفاده از USB و چراغ‌هایی همگام با جلوه‌های صوتی در انواع بازی‌های ویدیویی به لطف این اکسسوری امکان‌پذیر است.
 • محبوب‌ترین موس های بازی
  نادیده‌گرفتن ماوس بازی Logitech Hero برای گیمرهای حرفه‌ای دشوار است. این موس محبوب، دارای 11 دکمه قابل تنظیم، نور قابل برنامه‌ریزی RGB و وزنه‌هایی است که می‌توانید برای شخصی‌سازی مقاومت خود اضافه یا حذف کنید. به لطف سیستم کشش‌مکانیکی منحصر‌به‌فرد، کلیک‌ها واضح ، تمیز و سریع هستند. مخصوصا اگر سرعت برای‌تان فاکتوری حیاتی باشد.
 • گجتی که گوشی شما را به کنترلر تبدیل می‌کند!
  با کنترل Razer Kishi گوشی خود را به یک دستگاه بازی قابل‌حمل تبدیل می‌کنید که درنوع‌خود جالب‌توجه است. این گجت، دو انگشت کوچک قابل‌کلیک برای گیم‌پلی دقیق و بدون تأخیر را در اکثر دستگاه‌های تلفن همراه و رایانه‌های لوحی اضافه می‌کند. علاوه بر سازگاری با بازی ابری، برای ذخیره‌سازی آسان هم با استفاده از آن، احساس راحتی می‌کنید.
 • چرخ مسابقه‌ای فول‌سایز به همراهِ پدال
  به گفته منتقدان آمازون، اگر عاشق بازی‌های مسابقه‌ای هستید، چرخ Hori Overdrive یکی از “بهترین انتخاب‌ها باتوجه‌به قیمت” است. درحالی‌که هزینه مسابقات بیش از 300 دلار است، این ابزار شامل یک چرخ کامل با 270 درجه چرخش و پدال می‌شود- که همه آن‌ها 100 دلار است. همچنین دارای سیستم گیره داخلی برای ثبات است. با Xbox Series X/S ، Xbox One و Windows 10 هم کار می‌کند؛ پس وقتش نرسیده است که برای خرید یکی از ضروری‌ترین تجهیزات گیمینگ اقدام کنید؟!
 • میکروفونی که تجربه بازی ویدیویی را رویایی تر می‌کند
  هدفون عالی برای بازی‌های ویدیویی از تجهیزات اضافه اما هیجان‌انگیز به شمار می‌رود. هدفون‌هایی که کیفیت صدای بالایی دارند و البته در کنار این ویژگی، ارائه صدایی بدون نویز و شفاف، از دیگر مزیت‌های هدفون های متناسب با بازی‌های ویدیویی است.
  بهتراست بدانید بعضی از بازی‌ها، صرفا به میکروفون برای ارائه به بازار نیاز ندارند و باید در انتخاب‌ این اکسسوری، درصورت ضرورت، بیشتر دقت کنید.

خدمات سایت لک لک
برای خرید کالا می توانید لینک آن را از سایت خارجی مورد نظر کپی کنید و در صفحه ثبت سفارش وب سایت لک لک قرار دهید. اگر اطلاعات تکمیلی را می دانید تکمیل کنید و گرنه گزینه “به لک لک واگذار می کنم” را انتخاب کنید تا کارشناسان لک لک اطلاعات را تکمیل کنند و استعلام قیمت به شما داده شود. سپس کافیست پرداخت ریالی را انجام دهید و لک لک به صورت یکپارچه خرید ارزی، حمل بین المللی، گمرک و مابقی موارد را انجام می دهد و کالا را درب منزل یا شرکت شما تحویل می دهد.

کیف پول بیت کوین یا رمز ارز چیست؟

توسط | خرید از سایت های خارجی, دسته‌بندی نشده | بدون نظر

امروزه که بحث ورود به دنیای ارزهای دیجیتال بسیار داغ است، مهمترین نکته استفاده از کیف پول مجازی رمز ارز جهت حفظ و ذخیره ارزهای دیجیتال است. امنیت، کاربری ساده و حسن شهرت از جمله مواردی است که در انتخاب کیف پول ارز دیجیتال باید در نظر داشت، در این یادداشت کوتاه به معرفی چند مدل کیف پول دیجیتال و کاربردی خواهیم پرداخت.

لجر نانو: کیف پول مجازی بیت کوین و سایر رمز ارزها

کیف پول مجازی چیست؟
کیف پول مجازی رمز ارز که به آن کیف پول الکترونیکی نیز گفته می‌شود در واقع محلی برای ذخیره ارزهای دیجیتال است که باید از امنیت و ضمانت کافی برخوردار باشد. اگر شما اهل خرید و فروش رمز ارز هستید برای ذخیره و نگهداری ارزهای خود به کیف پول مجازی احتیاج دارید، کیف پول‌های مجازی به صورت سخت افزاری و نرم افزاری وجود دارند که هرکدام از آنها ویژگی‌های خود را دارا بوده و تنها از ارزهای دیجیتال تعریف شده برای آن پشتیبانی می‌کند.

معرفی بهترین کیف پول مجازی رمز ارز موجود در جهان
همانطور که گفته شد برای خرید، فروش و نگهداری رمز ارزها به کیف پول‌های دیجیتالی نیازمند هستید، این کیف پول‌ها به صورت نرم افزاری یا سخت افزاری ارائه می‌شوند، برخی از آنها قابلیت استفاده روی موبایل را داشته، برخی دیگر تنها روی دسکتاپ بارگزاری شده و برخی دیگر هم به صورت فیزیکی به لپ‌تاپ شما متصل می‌شوند. در این بخش به معرفی معروفترین کیف پول‌های الکترونیکی خواهیم پرداخت:

 • ترزور؛ کهنه‌کاری پر قدرت
  کیف پول سخت افزاری Trezor از جمله دیگر کیف‌های دیجیتال مورد استفاده در دنیای ارزهای دیجیتال است، شما می توانید این کیف پول سخت افزاری را به راحتی به کامپیوتر یا تلفن هوشمند خود وصل کرده و از آن استفاده کنید. ترزور با ایجاد پین کدهای تصادفی برای استفاده از کیف پول امنیت دارایی مجازی شما را حفظ می‌کند.
 • لجر نانو؛ با خیال راحت ترید یا هولد کنید!
  Ledger Nano یک کیف پول سخت افزاری را ارائه می‌دهد که از بسیاری از ارزهای رمزپایه پشتیبانی می‌کند. این کیف پول‌های سخت افزاری دارای یک صفحه نمایش LED برای اعتبار سنجی پرداخت و یک پین برای تأیید راحت و ایمن بودن دستگاه است. این کیف پول یکی از بهترین کیف پول‌ها برای نگهداری از ارزهای دیجیتال است و سخت می‌توان آن را هک کرده یا از بین برد.
 • Coinbase؛ همان چیزی که انتظارش را داشتید!
  Coinbase یک صرافی معتبر و همچنین یک کیف پول رمزنگاری شده است که می‌تواند برای خرید، فروش، انتقال و همچنین ذخیره ارز دیجیتال مورد استفاده قرار گیرد. طیف گسترده‌ای از دارایی‌های دیجیتال را به صورت ایمن در فضای ذخیره‌سازی آفلاین ذخیره می‌کند. این پلت فرم بیش از ۱۰۰ کشور را پشتیبانی می‌کند که به کمک آن می‌توانید خرید و فروش کنید. البته در این صرافی و به کمک این کیف پول دیجیتال باید استعلام‌های لازمه را بگیرید که کشور ما ایران را مورد پوشش قرار می‌دهد یا خیر.
 • تراست ولت؛ برترین در بازار ارز دیجیتال
  Binance هم یک صرافی بسیار معتبر و حتی می‌توان گفت معتبرترین صرافی ارز دیجیتال است که کیف پول مجازی رمز ارز آن به نام تراست ولت شناخته می‌شود و یکی از بهترین کیف پول‌ها برای بیت کوین یا سایر ارزهای دیجیتال است که بستری را برای تجارت بیش از ۱۵۰ ارز رمزپایه ارائه می‌دهد، البته روز به روز تعداد آنها هم در حال افزایش و توسعه است. این کیف پول راحت‌ترین و کم کارمزدترین کیف پول ارز دیجیتالی است و به راحتی می‌تواند دارایی‌های شما را مدیریت کند.
 • Gemini؛ دنیایی از امکانات
  یکی دیگر از مشهورترین کیف پول های الکترونیکی Gemini است، این کیف به شما کمک می‌کند تا به راحتی ارزهای دیجیتالی را در سراسر دنیا ترید کنید، بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، بیت کوین کش و بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال توسط Gemini پشتیبانی می‌شوند.
 • Edge ؛ کیف پول مجازی رمز ارز در تلفن همراه
  Edge یک کیف پول بیت کوین همراه برای دستگاه‌های iOS و Android است. این یکی از بهترین کیف پول‌های BTC است که از بیش از 30 ارز محبوب پشتیبانی می‌کند. این ابزار یکی از بهترین کیف پول‌های عرصه کریپتو است که تأیید اعتبار دو عامل را به خوبی ارائه می‌دهد.
 • نش؛ امکانات معاملات سریع در جهان
  Nash یکی از بهترین سیستم عامل‌ها برای خرید ارزهای رمزنگاری بدون دردسر است. این کیف پول مجازی رمز ارز امکان تجارت سریع در Ethereum ، بلاکچین های NEO ، بیت کوین و غیره را به کاربر ارائه می‌دهد. این برنامه به شما امکان می‌دهد تا به سرعت محدودیت معامله خود را مشخص کنید.
 • بلاکچین؛ تا ابد ایمن باشید!
  Blockchain امن ترین و محبوب‌ترین کیف پول الکترونیکی برای سرمایه‌گذاری و ذخیره ارزهای رمزپایه است، در واقع این یکی از ایمن ترین کیف پول‌ها برای ذخیره و نگهداری بیت کوین است که در سراسر جهان وجود دارد و بسیاری از افراد ارزهای خود را در این کیف پول نگهداری می‌کنند.

نحوه کار با کیف پول مجازی ارز دیجیتال
در واقع کیف پول مجازی رمز ارز شامل یک آدرس است که محل ذخیره ارزهای دیجیتال شما را نشان می‌دهد، آدرس کیف پول مجازی در حقیقت همان شماره حساب بانکی شما در دنیای ارزهای دیجیتال خواهد بود. تعداد کیف پول‌هایی که استفاده می کنید نامحدود است، شما می توانید برای دریافت رمزارز در زمان خرید یا فروش این کار را به سادگی با آدرس کیف پول خود انجام دهید، فقط کافی است که اطلاعات کیف پول خود از جمله کلیدهای خصوصی وعمومی آنها را حفظ کنید، چرا که این دو مورد تنها راه دسترسی افراد به کیف پول مجازی است.

برای خرید انواع کیف‌پول‌های مجازی، کافیست لینک آن‌ها را از سایت خارجی مورد نظر کپی کنید و در صفحه ثبت سفارش وب سایت لک لک قرار دهید. اگر اطلاعات تکمیلی را می دانید تکمیل کنید و گرنه گزینه “به لک لک واگذار می کنم” را انتخاب کنید تا کارشناسان لک لک اطلاعات را تکمیل کنند و استعلام قیمت به شما داده شود. سپس کافیست پرداخت ریالی را انجام دهید و لک لک به صورت یکپارچه خرید ارزی، حمل بین المللی، گمرک و مابقی موارد را انجام می دهد و کالا را درب منزل یا شرکت شما تحویل می دهد.

منبع:

https://www.guru99.com/best-bitcoin-cryptocurrency-wallets.html

آمازون پرایم چیست؟

توسط | دسته‌بندی نشده, فروشگاه های بزرگ | بدون نظر

آمازون پرایم (Amazon Prime) به سرویس اشتراکی آمازون گفته می‌شود. کاربران با عضویت در این سرویس و با پرداخت حق عضویت قادر خواهند بود تخفیف‌های قابل توجهی را به دست آورند اما مزیت ویژه عضویت در این سرویس تنها به تخفیف‌های منحصر به فرد آن محدود نمی‌شود چراکه این سرویس امکانات زیادی را برای هر یک از کاربران خود در نظر گرفته است.
image (3)

سرویس اشتراکی آمازون پرایم چیست؟

سرویس اشتراکی آمازون پرایم در سال 2005 توسط آمازون به وجود آمد. هدف اساسی از راه اندازی این سرویس این بود که آمازون بتواند از طریق به کارگیری امکانات موجود در آمازون پرایم، اجناس مورد نیاز مشتریان خود را که ساکن در آمریکا هستند، در طی دو روز به دست آنان برساند.
در حال حاضر این سرویس اشتراکی بیش از 100 میلیون کاربر و عضو از سراسر جهان دارد. سرویس آمازون پرایم در طی این دوران از امتیازات و تخفیف‌های منحصر به فردی برای کاربران جهانی خود استفاده کرده و بسیاری از خدمات خود را در این زمان گسترش داده است. از جمله امتیازاتی که این سرویس برای مشتریان و کاربران خود در نظر گرفته می‌توان به حمل و نقل رایگان اجناس مورد نیاز آن‌ها اشاره کرد.
استفاده از تخفیفات روزانه و دوره‌ای و هم‌چنین استریم ویدئوها و سرویس‌های متنوع دیگر، از جمله این امکانات بوده است.
مجموعه این عوامل، باعث شده تا سرویس آمازون پرایم بتواند از رقبای کاری خود سبقت بگیرد و جایگاه بسیار مهمی را در نظر کاربران و اعضای جهانی‌اش به دست آورد. بنابراین برای بهره مندی از خدمات و سرویس‌های آمازون پرایم لازم است حتما عضو این سرویس باشید.

مزایای خرید از آمازون پرایم و عضویت در این سرویس

همان‌طور که گفته شد کاربران و اعضای آمازون پرایم می‌توانند با پرداخت حق عضویت در یک ماه، به انواعی از خریدهای مورد نظر و امکانات زیادی دسترسی داشته باشند. این دسته از کاربران قادر خواهند بود به بیش از 13000 کتاب دسترسی داشته باشند و یا انواعی از ویدئوهای آموزشی و سرگرم کننده مورد نیاز خود را دانلود و خریداری نمایند.
هم‌چنین این سرویس برای برخی از افراد، امکانات خاصی را در نظر گرفته است. برای نمونه، در صورتی که شما در حال تحصیل باشید این امکان را خواهید داشت که بتوانید 6 ماه عضویت رایگان را در این سرویس به دست آورید و پس از طی این مدت زمان نیز می‌توانید از تخفیف‌های 50 درصدی بهره مند گردید.
از طرف دیگر اعضای این سرویس که دارای فرزند هستند قادر خواهند بود در سرویس آمازون فامیلی ثبت نام کنند. این دسته از والدین از این طریق می‌توانند در خریدهای خود از تخفیف‌های بیش از 20 درصد بهره مند گردند. از طریق عضویت در سرویس اشتراکی آمازون پرایم، خانواده‌ها می‌توانند انواعی از لوازم مورد نیاز کودکان خود را به دست آورند و آن‌ها را خریداری کنند و در این خرید خود نیز، از تخفیف‌های ویژه برخوردار گردند.
از طرف دیگر، این سرویس جهانی برای برخی از اعضای دائمی خود که به طور مکرر به خرید از آمازون پرایم اقدام می‌کنند، سرویس آمازون پرایم ری لود را در نظر گرفته است. با استفاده از این سرویس اعضا می‌توانند مبلغی را به کارت‌های هدیه آمازون پرایم اضافه کنند و از این طریق، تا میزان 2 درصد مبلغ خریدهای خود که از طریق این کارت‌ها انجام می‌دهند به تخفیفاتی دسترسی پیدا کنند. بنابراین عضویت در این سرویس برای افرادی که به خرید از خارج و یا خرید از سایت‌های خارجی علاقه دارند توصیه می‌شود چراکه این سرویس امکاناتی منحصر به فرد را برای اعضای خود در سراسر جهان در نظر گرفته است.

ویژگی‌های آمازون پرایم

 • مشاهده انواعی از ویدئوها بدون نیاز به وای فای
  یکی از ویژگی‌ها و امکاناتی که آمازون پرایم برای اعضا و کاربران خود در نظر گرفته است امکان مشاهده کردن ویدئوهای مورد نظر آن‌ها بدون کاربرد وای فای است. این ویژگی کمک می‎کند تا کاربرانی که از دیتای گوشی خود استفاده می‌کنند برای استریم محتوا بر روی گوشی‌های خود نیازی به استفاده از وای فای و اتصال به آن نداشته باشند و در حال سفر و یا در اماکنی که امکان دسترسی به وای فای برای آن‌ها وجود ندارد بتوانند از این قابلیت استفاده کنند و به ویدئوی مورد نظر خود دسترسی داشته باشند.
 • دانلود ویدئوها بر روی گوشی همراه
  این ویژگی کمک می‌کند تا کاربران سرویس آمازون پرایم بتوانند در مصرف داده‌های موبایل خود صرفه جویی کنند. چراکه از طریق به کارگیری این امکان، این دسته از اعضا قادر خواهند بود در ابتدا ویدئوی مورد نظر خود را از طریق اتصال به وای فای دانلود نمایند و پس از دانلود، آن را به صورت آفلاین مشاهده نمایند.
 • دریافت موسیقی‌های رایگان
  یکی دیگر از امکاناتی که سرویس اشتراکی آمازون پرایم برای اعضا و کاربران خود در نظر گرفته، دریافت موسیقی‌های رایگان و مورد علاقه آن‌ها است. در حقیقت، راه اندازی سرویس پرایم موزیک، به طور ویژه برای این دسته از افراد در نظر گرفته شده است. این سرویس اشتراکی، نوعی سرویس استریم موسیقی است و برای علاقمندان به دریافت موسیقی‌های جهانی بسیار ارزشمند است.
 • دسترسی به پیشنهادات خرید از آمازون پرایم
  این سرویس در آمازون پرایم به طور ویژه برای افرادی در نظر گرفته شده است که به خرید از خارج علاقه دارند و یا می‌خواهند به خرید از سایت‌های خارجی دست بزنند. بنابراین و در صورتی که این دسته از افراد عضویت خود را در آمازون پرایم به ثبت برسانند قادر خواهند بود 30 دقیقه پیش از دیگران به پیشنهادات ویژه خرید از آمازون پرایم دسترسی پیدا کنند و انواعی از کالاهای مورد نظر خود را پیش از دسترسی دیگران، خریداری نمایند و از این طریق به تخفیفات ویژه نیز دسترسی پیدا کنند.
 • امکان مطالعه کتاب‌های مورد علاقه
  افراد و کاربرانی که عضویت آمازون پرایم را کسب کرده‌اند این امکان را دارند تا به کیندل فرست دسترسی داشته باشند. با دانلود و نصب اپلیکیشن کیندل فرست، این اعضا قادر خواهند بود به صورت ماهیانه، 4 تا 6 کتابی را که توسط ویراستاران آمازون انتخاب شده و دردسترس کاربران و اعضا واقع شده است، را پیش خرید نمایند. از میان این کتاب‌ها یک عدد برای کاربران بدون هیچ گونه هزینه‌ای خواهد بود. بنابراین شما می‌توانید به صورت کاملا رایگان به کتاب مورد علاقه خود دسترسی داشته باشید.
  از طرف دیگر می‌توانید برای دریافت ایمیل از این سرویس ثبت نام کنید. این کار باعث می‌شود برای شما پیشنهادات ویژه ماهانه ارسال شود. بنابراین از این طریق امکان دسترسی شما به محتوای مورد علاقه‌تان بیشتر خواهد شد. هم‌چنین در این سرویس اشتراکی برای کاربران علاقمند به مطالعه، امکانات دیگری نیز در نظر گرفته شده است. به عنوان نمونه امکانی فراهم شده است تا کاربران بتوانند از کتاب‌های اهدایی مالکان کتب نیز استفاده کنند. یعنی شما می‌توانید کتاب مورد علاقه خود را از صاحب و مالک آن به عنوان امانت دریافت کنید و آن را مطالعه نمایید. تعداد این مجموعه در حدود 800 هزار کتاب است.
 • ارسال سریع کالا و محصولات مورد علاقه
  بسیاری از کاربرانی که عضو سرویس اشتراکی آمازون پرایم هستند این امکان را دارند که برای خریدهای بالاتر از 30 دلار خود از سرویس آمازون پرایم، از امکان تحویل کالا در همان روز بهره مند گردند. بنابراین و با استفاده از این ویژگی، شما می‌توانید کالاها و محصولات مورد نظر خود را سفارش دهید و آن محصولات را در همان روز سفارش دریافت نمایید. هم‌چنین این امکان در نظر گرفته شده است که کاربران و اعضای این سرویس که در بعضی از شهرها سکونت دارند بتوانند از سرویس تحویل خیلی فوری نیز استفاده کنند و پس از ثبت سفارش در عرض چند ساعت کالای خود را دریافت نمایند.